Co je Steam a jaké má výhody?

Snad každý PC hráč zná platformu Steam. Pokud Steam přímo nepoužíváte, nejspíš jste o něm minimálně slyšeli. Od svého založení v roce 2002 si totiž na trhu vybudoval dominantní postavení. A to především díky tomu, jak výrazně změnil herní trh a přinesl spoustu výhod hráčům i vydavatelům her. Jaké jsou ty největší výhody Steamu a proč byste ho měli minimálně vyzkoušet?

Logo služby Steam

Využijte propracovanou aplikaci

Steam účet můžete spravovat i přes webové rozhraní, ale plný potenciál Steamu využijete až po stažení a nainstalování aplikace. Je k dispozici pro Windows i Mac a pokud jste dříve hry spravovali a instalovali jednotlivě, budete z ní nadšení. Steam vám umožní nakupovat hry a doplňky do her, pohodlně spravovat svou sbírku,  komunikovat s kamarády a mnoho dalšího.

Webové rozhraní i aplikace jsou navíc kompletně v češtině.

Staňte se součástí obrovské komunity hráčů

Na Steamu najdete největší komunitu PC hráčů. Steam na komunitu myslí a v průběhu času přidává nové funkce, které hráčům pomáhají vzájemně interagovat. Snadno si můžete přidat do seznamu přátel kamarády, které už znáte, nebo i hráče, které jste právě poznali ve hře. Můžete si spolu psát, volat, hrát nebo třeba sdílet záznamy a dosažené úspěchy z her. Jednotlivé záznamy a celý svůj účet můžete sdílet i veřejně - volba je na vás.

Díky komunitě hráčů si také můžete před nákupem hry zjistit, jak jsou s danou hrou ostatní spokojení. Všichni hráči mají možnost popsat své dojmy ze hry, které vám často můžou spolehlivě napovědět, co od hry můžete očekávat a jestli je to ta správná volba pro vás.

Jaké jsou hlavní výhody Steamu?

  • snadný nákup i správa her
  • největší komunita PC hráčů
  • můžete hrát zdarma online s hráči z celého světa i s kamarády
  • velké slevy na hry během výprodejů

Spravujte své hry opravdu snadno

Hry ve Steamu nainstalujete jedním kliknutím a budou se i automaticky aktualizovat. Stejně jednoduše je i odinstalujete.

U jednotlivých her budete mít k dispozici přehled o získaných achievmentech, době strávené hraním a seznam kamarádů, kteří hru také vlastní a případně zrovna hrají.

Pokud budete mít v knihovně velké množství her a budete si v nich chtít udělat pořádek, můžete si svou knihovnu rozdělit do různých kolekcí. Do každé kolekce si můžete přidat zcela libovolné hry. 

Zahrajte si i pomocí ovladače

Steam podporuje vývojáře a vydavatele v tom, aby bylo možné jejich hry hrát pohodlně i na ovladači. K počítači si tak můžete připojit PlayStation, Xbox nebo Nintendo ovladač a v podporovaných hrách vás konzolový ovladač nebude prakticky vůbec omezovat. Můžete si tak odpočinout od klávesnice, myši a židle a zahrát si třeba z gauče. Při hraní na ovladači můžete navíc využít tzv. "Big Picture" mód, díky kterému se vám bude pomocí ovladače snadno pohybovat i v rozhraní Steamu.

Nakupte za zlomek ceny

Využijte některého z pravidelných výprodejů a nakupujte cokoliv z nabídky Steam s výraznou slevou. Ve výprodejích se často objevují i relativně nové hry, takže pokud novinky nepotřebujete hrát brzy po vydání, můžete je s odstupem času zakoupit o něco výhodněji. Cena her na Steamu průběžně klesá a s přibývajícím časem jsou tak i ceny ve výprodeji ještě výhodnější.

 


Pomohl vám tento článek?