Co je Steam a jaké má výhody?

Snad každý PC hráč zná platformu Steam. Pokud Steam přímo nepoužíváte, nejspíš jste o něm minimálně slyšeli. Od svého založení v roce 2002 si totiž na trhu vybudoval dominantní postavení. A to především díky tomu, jak výrazně změnil herní trh a přinesl spoustu výhod hráčům i vydavatelům her. Jaké jsou ty největší výhody Steamu a proč byste ho měli minimálně vyzkoušet?

Logo služby Steam

Využijte propracovanou aplikaci

Steam účet můžete spravovat i přes webové rozhraní, ale plný potenciál Steamu využijete až po stažení a nainstalování aplikace. Je k dispozici pro Windows i Mac a pokud jste dříve hry spravovali a instalovali jednotlivě, budete z ní nadšení. Steam vám umožní nakupovat hry a doplňky do her, pohodlně spravovat svou sbírku,  komunikovat s kamarády a mnoho dalšího. Ve 

Webové rozhraní i aplikace jsou navíc kompletně v češtině.

Staňte se součástí obrovské komunity hráčů

Na Steamu najdete největší komunitu PC hráčů. Steam na komunitu myslí a v průběhu času přidává nové funkce, které hráčům pomáhají vzájemně interagovat. Snadno si můžete přidat do seznamu přátel kamarády, které už znáte, nebo i hráče, které jste právě poznali ve hře. Můžete si spolu psát, volat, hrát nebo třeba sdílet záznamy a dosažené úspěchy z her. Jednotlivé záznamy a celý svůj účet můžete sdílet i veřejně - volba je na vás.

Díky komunitě hráčů si také můžete před nákupem hry zjistit, jak jsou s danou hrou ostatní spokojení. Všichni hráči mají možnost popsat své dojmy ze hry, které vám často můžou spolehlivě napovědět, co od hry můžete očekávat a jestli je to ta správná volba pro vás.

Jaké jsou hlavní výhody Steamu?

  • snadný nákup i správa her
  • největší komunita PC hráčů
  • můžete hrát zdarma online s hráči z celého světa i s kamarády
  • velké slevy na hry během výprodejů

Spravujte své hry opravdu snadno

Hry ve Steamu nainstalujete jedním kliknutím a budou se i automaticky aktualizovat. Stejně jednoduše je i odinstalujete.

U jednotlivých her budete mít k dispozici přehled o získaných achievmentech, době strávené hraním a seznam kamarádů, kteří hru také vlastní a případně zrovna hrají.

Pokud budete mít v knihovně velké množství her a budete si v nich chtít udělat pořádek, můžete si svou knihovnu rozdělit do různých kolekcí. Do každé kolekce si můžete přidat zcela libovolné hry. 

Sdílení Steam knihovny

Sdílení knihovny Steam umožňuje už několik let. Své hry můžete sdílet až s deseti zařízeními a s pěti Steam účty. Bohužel není možné sdílet pouze vybrané hry, vždy je třeba sdílet celou knihovnu. 

Sdílená knihovna na Steamu má několik omezení. Pokud knihovnu sdílíte s uživatelem, který je je z jiného regionu, některé hry pro něj nemusí být dostupné. Sdílené hry také není možné hrát na více zařízeních najednou. Pokud některý titul hraje jeho majitel na primárním účtu, na ostatních zařízeních ho není možné spustit. 

Zahrajte si i pomocí ovladače

Steam podporuje vývojáře a vydavatele v tom, aby bylo možné jejich hry hrát pohodlně i na ovladači. K počítači si tak můžete připojit PlayStation, Xbox nebo Nintendo ovladač a v podporovaných hrách vás konzolový ovladač nebude prakticky vůbec omezovat. Můžete si tak odpočinout od klávesnice, myši a židle a zahrát si třeba z gauče. Při hraní na ovladači můžete navíc využít tzv. "Big Picture" mód, díky kterému se vám bude pomocí ovladače snadno pohybovat i v rozhraní Steamu.

Nakupte za zlomek ceny

Využijte některého z pravidelných výprodejů a nakupujte cokoliv z nabídky Steam s výraznou slevou. Ve výprodejích se často objevují i relativně nové hry, takže pokud novinky nepotřebujete hrát brzy po vydání, můžete je s odstupem času zakoupit o něco výhodněji. Cena her na Steamu průběžně klesá a s přibývajícím časem jsou tak i ceny ve výprodeji ještě výhodnější. Při nákupu kuponů v našem obchodě je možné platit mobilní platbou, můžete tak Steam peněženku dobít přes SMS.

 


Pomohl vám tento článek?