O nás - historie Herních kuponů

Zajímá vás naše historie, jak jsme začínali a na čem aktuálně pracujeme?

Na trhu se pohybujeme už více než 14 let a za tu dobu jsme stali jedničkou v online prodeji herních kuponů. Před časem jsme se pustili i do offline distribuce a každým rokem rozšiřujeme naši nabídku. Jaké milníky už máme za sebou?

Současnost

Dnes jsou Herní kupony největší specializovaný obchod s herními poukazy na českém a slovenském trhu. Ročně prodáme kolem 1 milionů kuponů a dál stabilně rosteme.

Začátkem roku jsme vyhráli anketu ShopRoku 2022 v kategorii Hry a herní zařízení, kterou pořádá Heureka.cz.

Chceš u toho být s námi? Mrkni na stránku kariéra a ozvi se nám! Třeba hledáme právě tebe!

2022

Síly teď kromě Herních kuponů stále více napínáme také ke zmiňovanému projektu Givery. Jedná se o distribuční síť dárkových poukázek, které se zaměřují i na další segmenty online zábavy jako jsou móda, elektronika a další. Spolu s Herními kupony jsou k dostání na více než 1 200 kamenných prodejnách po celé České republice. Jde tak o největší prodejní síť dárkových poukazů v Česku.

2021

Přichází rok asi největších změn. Spouštíme web ve slovenštině na slovenské doméně www.herne-kupony.sk a nově po mnoha letech čekání a příprav umožňujeme nákup paysafecard v EUR pro Slovensko. Stáváme se prodejním partnerem Riot Games a nabízíme tak kupony například pro populární League of Legends nebo Valorant. Spolupracujeme také s TV Nova a kde především využíváme naší zkušenosti s prodejem Netflixu.

2020

Tvrdá práce být solidním prodejcem herních kuponů se vyplatila a my se díky tomu stáváme oficiálním distributorem Netflix a Twitch kuponů. Startujeme též druhý projekt s názvem Givery, který nabízí obecné dárkové poukazy, tentokrát nejen na ty herní, ale čím dál více se zaměřujeme také na  koronou akcelerovaný segment streamovacích video a audio platforem. Do nabídky proto přidáváme například i Audiotéku nebo SledováníTV.

2019

Ve spolupráci s Itemy.cz otevíráme kamennou prodejnu na Vinohradech, abychom okusili i offline prodej a začínáme plánovat vlastní fyzickou prodejní síť herních kuponů, od které očekáváme následování trendů západní Evropy. Intenzivně celou firmu připravujeme na příchod známých značek, které plánují vstoupit na český trh s jejich dárkovými poukazy.

2017 - 2018

Společně se společností MAFRA se jako první na českém trhu pouštíme do fyzického prodeje našich herních kuponů na několika stovkách místo po celé ČR. Současně se stáváme oficiálním prodejcem Blizzard poukazů.

2015 - 2016

Navazujeme klíčovou spolupráci s poskytovatelem poukazů paysafecard a stáváme se jeho oficiálním distributorem.  Startujeme také prodej PlayStation a Xbox kuponů. Naše známost začíná pořádně růst.

2013 - 2014

Dalším produktem, který naši službu vystřelí vysoko nad její původně zamýšlenou velikost, byl kupon Ukash, tehdy konkurence paysafecard kuponů. Kupony měly velice široké použití, včetně tehdy populárních Facebook her. Naše portfolio her, které jsme dokázali “dobít”, se tedy výrazně rozšířilo.

2011 - 2012

V těchto letech zažívá herní odvětví skutečný boom browserových her a Herní kupony rostou. Nicméně daleko větší dopad na jejich známost přinese přidání kuponů pro dobití Steam peněženky. Konečně byla v Česku a na Slovensku možnost zakoupit jakoukoliv hru na Steamu bez použití platební karty nebo PayPalu.

2010

Radek Zunt po mnohaleté zkušenosti s provozem herních serverů a herních webů zakládá projekt Herní-kupony.cz. Místo klasického prodeje her ale volí cestu, která nemá v České republice konkurenci - nabízí předplacené kupony pro velké herní platformy. Proto volí název Herní kupony. 😊

Jako první se v nabídce objevují poukázky pro MMORPG a prohlížečové hry od vydavatelů Gameforge nebo InnoGames. Celkem se jedná o nižší desítky podporovaných, tehdy velice populárních her.