Jak poznat solidního prodejce herních kuponů?

Na kuponovém písečku můžete narazit na spoustu českých i zahraničních prodejců, kteří k poukazům přichází podivným způsobem. Mnoho našich zákazníků nám své příběhy sdělilo a to nás inspirovalo k sepsání tohoto desatera.

Jak tedy poznat legitimního prodejce, u kterého máte jistotu bezproblémového nákupu jak herních kuponů, tak i jiných poukazů?

Desatero solidního prodejce kuponů

 1. Kupony prodává za nenavýšené ceny.
  Kupon, kterým si dobijete 1 000 Kč kreditu ve hře, bude stát na korunu stejnou částku. Stejně tak herní kupon na 10 EUR nebude za 300 Kč. Velmi pochybným, avšak méně častým znakem mohou být i podezřele nízké ceny, tedy pokud máte zaplatit 700 Kč za kupon v hodnotě 1000 Kč.
 2. Nabízí pouze oficiálně dostupné varianty členství.
  Žádné 14denní verze rozdávané na různých akcích zdarma, které ani nejsou určeny k prodeji nebo další pochybné produkty.
 3. Dobré hodnocení obchodu.
  Kvalitní obchod zákazníci dokáží ocenit, a proto má kladné a veřejné recenze například na Heurece, Zboží.cz či Facebooku. Vždy je dobré u každého nového prodejce napřed ověřit, zda je vhodné mu svěřit své peníze.
 4. Prodejce není jen agregátor.
  Pokud prodejní web sám o sobě herní kupony neprodává, ale jen agreguje jiné nabídky, je potřeba dát si velký pozor. Tomuto agregátorovi jde především o přivedení zákazníka skutečnému prodejci. Službu tedy poskytuje někdo jiný, koho často nemáte možnost si detailně prověřit. 
 5. Kupony určené pro Česko.
  Legitimní prodejce by měl nabízet pouze takové kupony, které je vždy možné bez problému uplatnit v lokálních účtech. Pokud kupony nefungují s účty založenými v ČR, k uplatnění potřebujete VPN nebo si musíte změnit region ve své hře či aplikaci, buďte na pozoru.
 6. Okamžité doručení.
  Na kupony byste nikdy neměli čekat. Oficiální prodejci jsou napojení přímo na vydavatele a kupony doručují nonstop a ihned. Je tedy podezřelé, pokud někdo nemá dlouhodobě skladem většinu kuponů. Takovýto prodejci je napřed musí někde “sehnat” a to vždy budí podezření.
 7. Sídlí ideálně v Česku.
  E-shop by se neměl skrývat za zahraniční firmu v pochybném koutě světa. Těžko se pak můžete domáhat svým práv. Ideální je samozřejmě sídlo v ČR.
 8. Má českou podporu včetně telefonu a zdarma.
  Pokud narazíte na problém nebo si nebudete vědět rady s uplatněním, rozhodně nechcete psát na druhý konec světa a v angličtině? Česká podpora vám vždy dokáže lépe poradit. Dále musí být podpora zdarma. Pokud si můžete za podporu při nákupu připlatit (někdo tomu říká “pojištění”, že vám v případě nefunkčnosti kuponu podpora poradí), dejte si veliký pozor.
 9. Platba v korunách.
  Platba v korunách je u slušného prodejce samozřejmostí, nehrozí různé nečekané měnové přepočty ať už na straně prodejce nebo vaší banky. Měl by nabízet také různé platební metody.
 10. Zavedená společnost na trhu.
  Nejkvalitnější prodejci herních kuponů jsou na trhu už dlouhé roky, díky čemuž mají mnoho zkušeností a nákup u jich je sázka na jistotu. Je fér zmínit, že na českém trhu je hned několik kvalitních společností, které tyto všechny parametry splňují. Bohužel jich v České republice působí podstatně více, které to tak nemají. Pokud se o naší historii chcete dozvědět více, můžete se podívat na stránku O nás - historie Herních kuponů.

Pokud stále hledáte solidního prodejce, přečtěte si, proč nakupovat herní kupony od nás.

 


Pomohl vám tento článek?