Riot Games

Riot Games je americké herní studio, které vzniklo v roce 2006. Proslavilo se především svou MOBA hrou League of Legends vydanou tři roky po založení studia. Zobrazit více.

League of Legends se stalo naprostou ikonou a dodnes ho hrají miliony hráčů z celého světa. Pravidelně se proto pořádají turnaje, ve kterých se utkávají ti nejlepší z nejlepších. Fanoušci turnaje milují a jejich sledovanost je obrovská. Celkovým zájmem se tak rovnají i velkým sportovním událostem.

Studio Riot Games vydalo také deskovou hru Mechs vs. Minions, FPS pecku Valorant, karetní hru Legends of Runeterra a několik dalších titulů. I nové kousky si rychle získaly oblibu a úspěšně obohatily herní trh.

Počítačové hry od Riot Games jsou dostupné zdarma, což nepochybně napomáhá jejich velkému úspěchu. Hráči mohou platit pouze za herní doplňky, které mají čistě kosmetickou funkci a k plnohodnotnému hraní nejsou potřeba. Mezi nejoblíbenější předměty patří skiny na postavy a zbraně. Platí se herní měnou Riot Points, kterou můžete získat zakoupením kuponu.