Jak pomocí paysafecard zaplatit v Epic Games Store

Logo Epic Games a paysafecard

Epic Games je herní studio, jehož historie sahá až do roku 1991. V minulosti vytvořilo několik desítek her, z nichž se nejvíce proslavily série Unreal a Gears Of War. Na Epic Games najdete i hry zdarma - například Galactic Civilizations III.

V poslední době na sebe ale studio nejvíce upozornilo především hrou Fortnite, která se hned po vydání v roce 2017 těšila velké oblibě. Po spuštění Battle Royale módu se pak s více než 200 miliony registrovaných hráčů stala naprostým hitem.

V roce 2018 Epic Games spustilo vlastní herní obchod - Epic Games Store. V něm je možné zakoupit nejen tituly přímo od Epic Games, ale také spoustu dalších her. Některé hry vychází dokonce exkluzivně jen na Epic Games Store, protože vývojářům nabízí lepší podmínky než konkurenční Steam a GOG.

Jak s paysafecard zaplatit v Epic Games Store

Pomocí paysafecard je možné nakoupit pouze konkrétní hry. Není možné si s Epic Games Store propojit s "my paysafecard účet" či si pomocí paysafecard dobít zůstatek. Za platbu pomocí paysafecard si obchod účtuje poplatek 6,75%.

  1. Přejděte na web Epic Games Store a přihlaste se do svého účtu.
  2. V obchodě vyberte hru, kterou si přejete zakoupit a klikněte na tlačítko Buy Now.
  3. V okně, které se otevře, zvolte jako platební metodu paysafecard a klikněte na Place Order.
  4. Odsouhlaste informace, které se vám zobrazí (volba I agree). V okně je informace, že hru můžete do 14 dnů vrátit, pokud jste ji nehráli déle než 2 hodiny.
  5. Dále zvolte Pay Now a poté Continue. Budete přesměrování na platební stránku paysafecard.
  6. Využít můžete všechny způsoby platby, na které jste zvyklí - PINem, přihlášením se do myPaysafe účtu (dříve my paysafecard) a načtením QR kódu.
  7. Po zaplacení budete přesměrování zpět do Epic Games obchodu, kde uvidíte informaci o úspěšném zakoupení hry.
  8. Všechny objednávky si máte možnost zobrazit také v přehledu všech plateb.

Pomocí paysafecard je možné platit i přímo v Epic Games launcheru. V launcheru přejděte do sekce STORE a postup je poté úplně stejný.