Srovnání hudebních streamovacích služeb v ČR 2024

LPčka, kazety, potom cédéčka a nakonec MP3 přehrávače a ilegální stahování. Tak šel čas s hudebními nosiči v minulém století. V současné době jsou ale všechny tyto formáty válcovány hudebními streamovacími službami, které nabízejí prakticky neomezený přístup k veškeré muzice na světě za pár korun. Která z těchto služeb je ale nejlepší? To budete moci vyhodnotit po přečtení tohoto článku.

Jak vybrat hudební streamovací službu?

Takových služeb je dnes na trhu jako máku, všechny je porovnat tedy není vůbec jednoduché. Vězte ale, že rozdíly jak v ceně, tak ve funkčnosti a kvalitě jsou spíše minimální. Služby se od sebe liší jen v malých nuancích, které jsou však právě tím rozhodujícím faktorem při výběru nové hudební aplikace. Záleží tedy především na vás, která featura si vás dokáže získat.

Pro shrnutí těch nejdůležitějších faktorů jako je třeba cena jsme sestavili přehlednou tabulku. Zbytek informací se dozvíte v následující části článku!

Sluchátka na zeleném pozadí

Spotify - hudební hegemon

 • Cena základní verze: 142 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 320 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Cena, snadná přístupnost, spousta přídavných funkcí, nejrozsáhlejší knihovna

Spotify zná snad každý. Především jeho zásluhou byly poraženy pirátské servery a lidé tak začali za hudbu platit. V současné době je Spotify největší a nejpoužívanější službou svého typu na světě.

Díky své popularitě nabízí nejširší sociální možnosti - hudbu můžete snadno sdílet snad na každou sociální síť. Dále také můžete sledovat ostatní uživatele (jak umělce, tak známé) a na konci každého roku sdílet souhrn nejdůležitějších statistik z vašeho profilu - takzvaný „Váš rok v kostce“.

Mezi další plusy Spotify se řadí opravdu rozsáhlá knihovna, která myslí i na československé posluchače a milovníky podcastů. Další funkce jako Canvas, která do aplikace přidává krátké smyčky videa na pozadí, anebo možnost zobrazení textu písničky už jsou jen třešničky na dortu.

Pro rodiny či studenty pak Spotify nabízí výhodné akce, které cenu předplatného mohou srazit až na přibližně 40 Kč za osobu na měsíc.

Logo služby Spotify

Deezer - parťák do každé nálady

 • Cena základní verze: 261 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 1411 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Funkce Flow, grafický ekvalizér, příjemné uživatelské prostředí, hledání skladeb

Deezer je zatím pomyslnou „dvojkou“ na českém trhu. Neseženete ho sice za tak příznivou cenu jako Spotify, nabídne však příjemnější uživatelské prostředí a velmi užitečné vychytávky. Mezi ty se řadí třeba funkce Flow, která mixuje nekonečné playlisty vaší oblíbené hudby dle nálady; krásně zpracovaný grafický ekvalizér a hledání hudby poslechem - tak, jak to umí třeba aplikace Shazam.

Také nabízí výhodný rodinný tarif a když si zakoupíte jakýkoliv typ předplatného na rok dopředu, dostanete ještě slevu 25 %. S cenou se tedy můžete dostat až na krásných 53 Kč na měsíc!

Tidal - služba pro audiofily

 • Cena základní verze: 149 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 9216 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Vysoká kvalita nahrávek, přímá podpora umělců, exkluzivní obsah

Tidal je služba hlavně pro audiofily a opravdové milovníky hudby. Nabízí totiž nejkvalitnější streamované přehrávání na trhu. Předplatné HiFi Plus nabízí přístup k souborům v kvalitě „Master“ s datovým tokem 9216 kbit/s. Tuto nálož však oceníte opravdu jen pokud máte velmi vytříbený sluch a to nejlepší vybavení pro poslech hudby.

Pokud jste milovníky hudby, jistě také oceníte exkluzivní rozhovory, dokumenty a další obsah, který jinde nenajdete. 10 % ceny vašeho předplatného také putuje přímo k umělcům, které posloucháte nejčastěji - Tidal se tímto způsobem snaží bojovat proti nepříznivým finančním podmínkám dnešní hudební scény.

Logo služby Tidal

YouTube Music - sázka na jistotu

 • Cena základní verze: 149 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 256 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Propojení s YouTube Premium, video obsah, snadná registrace

YouTube Music je mladší sourozenec klasického YouTube. Najdete na něm tedy všechen hudební obsah, který je na YouTube - a to i s kompletními videoklipy. Hudbu si však můžete pustit i bez videa, což je funkce, kterou klasický YouTube nenabízí. Konverze hudby z YouTube ale přichází s celkem nepříjemnou daní. Audio, které YouTube Music přehrává, nemá valnou kvalitu, uživatelské prostředí aplikace navíc také není rovna přívětivé. Uživatelé zařízení se systémem Android však ocení velmi dobrou integraci se službami Google jako je třeba hlasový asistent Google.

YouTube Music nabízí zvýhodněné tarify pro rodinu (až 6 členů za 229 Kč na měsíc) a pro studenty (79 Kč na měsíc). Službu také můžete zakoupit ve výhodném balíčku spolu s YouTube Premium. Zaplatit můžete třeba pomocí kuponu paysafecard, což jiná služba tohoto formátu nenabízí.

Apple Music - jasná volba jablíčkáře

 • Cena základní verze: 165 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 256 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Příjemné uživatelské prostředí, vysoká kvalita, propojení s Apple hardwarem

Apple Music je jasná volba pro každého jablíčkáře. Propojení aplikace s produkty od firmy Apple, a to především se sluchátky AirPods, nabízí spoustu drobných vylepšení jako je například prostorový zvuk nebo bezkonkurenční využití hlasového asistenta.

Přestože kvalita přehrávání se může papírově zdát horší, není tomu tak. Apple Music totiž k přehrávání využívá vlastní kodek, který zajišťuje velmi vysokou kvalitu streamování. Tu nejvyšší kvalitu si však užijete pouze s kabelovými sluchátky a reproduktory - u Bluetooth zařízení tato funkce není podporována.

Logo služby Apple Music

SoundCloud - nahrajte vlastní track

 • Cena základní verze: 60 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 256 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Funkce sociální sítě, snadné publikování skladeb, možnost objevovat začínající interprety

SoundCloud, narozdíl od ostatních služeb na tomto seznamu, staví na první místo umělce. Je to velmi otevřená platforma, kam může téměř kdokoliv nahrát jakoukoliv hudbu - ta nemusí procházet složitým schvalovacím procesem, jaký využívá třeba Spotify. Publikovat své skladby tedy můžete úplně zadarmo. Na SoundCloudu začínalo mnoho dnes už etablovaných interpretů, především mu můžeme vděčit za rozkvět soudobých podžánrů rapu.

Jako posluchač pak můžete skladby lajkovat, komentovat, sdílet a vyjadřovat tak podporu známým i méně známým umělcům. Placené předplatné vám potom poskytne ukládání a offline přehrávání neomezeného počtu písniček a odstraní veškeré reklamy.

Vyšší úroveň předplatného je pak určena právě samotným umělcům - nabízí pokročilé nástroje pro pro publikaci hudby, reporty a celkově vylepšené prostředí, které využije jak začínající, tak zkušený interpret.

Amazon Music - nenápadný, ale šikovný

 • Cena základní verze: 142 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 3730 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Vysoká kvalita, příznivá cena, kompatibilita s chytrými reproduktory od Amazonu

Amazon Music je poměrně nenápadnou službou, kterou si ale minimálně v zahraničí oblíbily miliony lidí. Je to především kvůli tomu, že si skvěle rozumí s chytrými asistenty od Amazonu a za příznivou cenu nabízí vysokou kvalitu přehrávání hudby. Pokud navíc máte předplacenou službu Amazon Prime, Amazon Music vás vyjde na pár korun.

Tyto výhody, spolu s širokou knihovnou skladeb a podcastů, dělají z Amazon Music zajímavou alternativu ke známějším streamovacím službám.

Logo služby Amazon Music

TuneIn - rádio do kapsy

 • Cena základní verze: 173 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 320 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Snadné používání, lokální i mezinárodní rádové stanice na jednom místě

TuneIn je aplikace, která shromažďuje všechny rádiové stanice „pod jednu střechu“. Na pár kliknutí si tedy můžete zapnout vaše oblíbené vysílání, a to bez nutnosti hledání těch správných frekvencí - stačí vám k tomu přístup na internet. Najdete zde jak české stanice, tak ty zahraniční.

Příjemné uživatelské prostředí pak rozděluje stanice do kategorií. Hledáte spolehlivý zdroj aktuálních informací? Jste fanoušky sportu, hudby nebo rozhlasových her? Tady najdete všechno a ještě víc!

Nugs - živá hudba žije!

 • Cena základní verze: 280 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 320 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Živě streamované koncerty, videozáznamy, srdcařský přístup k hudbě

Několik desítek let zkušeností se streamováním koncertů zaručuje, že s Nugs opravdu nešlápnete vedle. Pokud jste fanoušky živé hudby, tak i za vyšší cenu jistě oceníte nekompromisní Hi-Fi zvuk, video až ve 4K kvalitě a tisíce hodin záznamů hudebních akcí z celého světa.

Kvalita streamů a záznamů na nugs.net se opravdu nedá srovnat s kvalitou stejného obsahu třeba na YouTube. Naleznete zde totiž opravdu profesionálně natočené koncerty nejen z poslední doby, ale i z (poměrně) dávné minulosti. Můžete si tak připomenout živou hudbu svého mládí, a to se i za dvojnásobnou cenu (v poměru k ostatním službám) vyplatí.

MixCloud - komunita na prvním místě

 • Cena základní verze: 142 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 320 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Kvalitní živé přehrávání, řeší autorská práva

MixCloud je další služba, která podporuje bližší kontakt umělce s fanoušky. Funguje jako platforma pro živé streamování hudby a přidává možnost obousměrné interakce prostřednictvím chatu anebo donatů. Můžete si to představit jako fúzi výše zmíněného SoundCloudu a notoricky známého Twitche.

Placené předplatné je opět spíše pro tvůrce - nabízí větší kvalitu streamovaného videa, upload bez omezení a především se za vás postará o autorská práva, což je problém, který livestreamující hudebníky sužoval právě na Twitchi.

Melodies Music - objevujte nepoznané

 • Cena základní verze: 79 Kč/měsíc
 • Kvalita přehrávání: až 320 kbit/s
 • Hlavní přednosti: Kurátorské playlisty, jednoduché uživatelské prostředí

Tato švédská aplikace je dostupná jen na iOS a Android. Její devizou jsou kurátorské playlisty, které narozdíl od ostatních služeb nejsou sestavené roboty, ale opravdovými lidmi. Najdete zde seznamy hudby řazené dle aktivity, nálady, žánru, éry a mnoha dalších kritérií.

Aplikace navíc běží ve velmi přehledném uživatelském prostředí, takže její používání je hračka. Zkrátka zapnete playlist a posloucháte - stejně jako když zapnete rádio.

Srovnávací tabulka hudebních služeb
Služba Cena základu Kvalita přehrávání
Spotify 142 Kč/měsíc až 320 kbit/s
Deezer 261 Kč/měsíc 1411 až kbit/s
Tidal 149 Kč/měsíc 9216 až kbit/s
YouTube Music 149 Kč/měsíc 256 až kbit/s
Apple Music 165 Kč/měsíc 256 až kbit/s
SoundCloud 60 Kč/měsíc 256 až kbit/s
Amazon Music 142 Kč/měsíc 3730 až kbit/s
TuneIn 173 Kč/měsíc 320 až kbit/s
Nugs 280 Kč/měsíc 320 až kbit/s
MixCloud 142 Kč/měsíc 320 až kbit/s
Melodies Music 79 Kč/měsíc 320 až kbit/s

Pomohl vám tento článek?