Co je Aircash Abon a jak funguje?

Služba Aircash Abon vám umožňuje platit na internetu snadno a bezpečně, stejně jako kdybyste platili v hotovosti. Abony vydává společnost Aircash a využít je lze k dobití peněz do Aircash aplikace či k platbám u podporovaných prodejců. Ke koupi jsou pak na více jak 100 000 místech po celé Evropě!

Aircash Abon

Snadné, bezpečné a anonymní placení

A jak to celé funguje? Velice jednoduše, Aircash Abon je předplacený poukaz, který zakoupíte na jednom z více jak 100 000 míst po celé Evropě a pak s ním snadno a bezpečně zaplatíte na internetových stránkách. Na výběr máte Abon kupony v hodnotě 100, 200, 300, 500, 1 200 nebo 2 500 Kč a k jejich pořízení nepotřebujete bankovní účet ani kreditní kartu.

Aircash Mastercard předplacená karta

Předplacená karta Aircash Mastercard je ideálním řešením pro bezpečné a snadné placení nejen na internetu. Utratit totiž můžete jen tolik, kolik si na kartu, respektive na svůj Aircash účtu, pošlete peněz. Své výdaje můžete následně sledovat v aplikaci Aircash, kde lze také nastavit platební limity a změnit PIN vaší předplacené karty. Kartu je možné jedním klikem zablokovat. Karet si s aplikací můžete propojit rovnou pět.

Jak si Aircash kartu dobít?

Kartu lze dobíjet několika způsoby. Zůstatek si navýšíte platební kartou, ABON kupony nebo pomocí paysafecard. Aircash předplacená karta je přijímána všude tam, kde je možné platit kartami Mastercard, tedy na milionech míst po celém světě.

Kde kartu koupit a kolik stojí?

Cena Aircash karty zatím nebyla potvrzena, ale můžeme očekávat cenu cca 120 - 160 Kč. Karta vám po objednání online dorazí až domů, dostupná bude ale i na vybraných prodejních místech. Vedení karty je zdarma.

Aircash aplikace

Aplikace Aircash Cash App je nedílnou součástí celého Aircash ekosystému a svým spotřebitelům nabízí řadu zajímavých funkcí. Dobijte si hotovost na pokladně pomocí funkce snímání čárového kódu, přijímejte peníze od přátel, nechte si vyplácet hotovost na pokladně nebo propojte aplikaci až s pěti Aircash kartami. To vše v rámci jedné aplikace.

P2P placení

Velkou výhodou Aircash aplikace je snadné posílání plateb mezi uživateli. Stačí znát kamarádovo telefonní číslo a můžeme mu poslat libovolnou platbu přímo do jeho Aircash peněženky. Uživatelé si mezi sebou mohou posílat také QR kódy, pomocí kterých je placení ještě snadnější a rychlejší. S každým účtem je spojený také unikátní webový odkaz, který je možné poslat ostatním a přijímat přes něj platby. Funguje tak podobně jako QR kód.

Výběr zůstatku

Zůstatek si z aplikace Aircash můžete vybrat přes bankovní účet. Stačí vyplnit částku a IBAN svého účtu.

Marketplace

Zůstatek je možné utrácet také na Aircash marketplace - tedy online tržišti. Aktuální nabídka pro Čechy zahrnuje dárkové poukazy HOLYO a PlayStation. Přes Aircash appku si můžete kupovat také dálniční známky pro Slovinsko, Rakousku, Maďarsko, Slovensko, Rumunsku či Švýcarsko. To může působit jako drobnost, ale koupit si dálniční známku přímo v aplikaci na pár kliknutí se při cestování hodí. Specializované weby, které provozují jednotlivé země, totiž nebývají takto přívětivé a snadno použitelné.

Nabídka se časem bude rozšiřovat. V zahraničí už je přes marketplace možné nakupovat vstupenky, lístky na MHD, dobíjet si mobilní kredit nebo platit parkovné a bohatší je i nabídka dárkových poukazů. Aircash Abon můžete využít třeba k nákupu jedné z nejočekávanějších her roku 2024.

Aircash Abon

Aircash poplatky

Aktuální výši poplatků si můžete ověřit také přímo v mobilní aplikaci Aircash. Stačí otevřít Nabídku a následně sekci Poplatky.

Služba Poplatek
Vklad prostředků 0 %
Platba kartou 0 %
Platba v rámci marketplace 0 %
Dobití přes Abon 0 %
Dobití přes paysafecard 0 %
Odeslání platby 1 %
Výběr na bankovní účet 1 %
Výběr hotovosti z bankomatu 2 %
Výběr hotovosti u pokladny obchodu 4 %

Pomohl vám tento článek?