Srovnání členství Xbox - ceny a výhody

Služeb, které si v rámci Xboxu můžete předplácet, je několik. Člověk by si na první pohled mohl říct, že tolik různých „passů“ není třeba a že se v tom nejde vyznat. Věřte však tomu, že každá verze předplatného má svůj smysl a hodí se pro jiný typ hráče. A abyste se v tom vyznali, máme tu pro vás článek, ve kterém vám vše vysvětlíme!

Logo Xbox

Xbox Live Gold - Eldorádo online hráčů

Zlaté členství Xbox Live Gold je něco, co ocení každý milovník online her. Dá vám totiž možnost hrát přes internet s kamarády nebo náhodnými hráči ze všech koutů světa. Jestli jste tedy zapáleným hráčem her jako je FIFA nebo Call of Duty, je pro vás toto předplatné téměř nutností. Součástí jsou také štědré exkluzivní slevy v rámci programu Deals with Gold, se kterými můžete ušetřit až 75 % na každém titulu.

Jako bonus navíc v balíčku dostanete cloudové úložiště OneDrive a 2 hry zdarma každý měsíc. Xbox v rámci této nadílky vybírá hry všech žánrů, nemusíte se tedy bát, že byste si z nich nevybrali.

Xbox Game Pass - knihovna s nekonečnými možnostmi

Členství Xbox Game Pass je tady pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet co nejvíce her, ale nechtějí utrácet horentní částky za každý titul. Přináší totiž přístup do rozsáhlé knihovny, ve které se momentálně nachází stovky různých her - najdete tam zástupce opravdu každého žánru. A nejde jen o staré vykopávky, o které už nikdo nemá zájem! Do katalogu jsou pravidelně přidávány nejnovější pecky ještě v den vydání.

K tomu všemu ještě předplatné obsahuje přístup k demoverzím a slevám na hry, které nejsou v Game Passu obsaženy přímo. Pokud tedy rádi objevujete nové herní zážitky, tohle předplatné je pro vás jako ušité.

Xbox Game Pass a EA Play

PC Game Pass - ráj počítačového hráče

V roce 2020 představil verzi Xbox Game Passu určenou pro hráče na PC. Její funkčnost je v podstatě totožná s konzolovou verzí, hlavní doménou tedy zůstává katalog stovek her, které můžete nainstalovat pomocí několika kliknutí. Nabídka se však trochu liší - některé hry, které jsou součástí PC Game Passu, vyšly jen na počítače a v konzolovém Game Passu je tedy nenajdete.

Knihovna je také rozšířena o členství EA Play, které poskytuje přístup k desítkám her od studia EA - například hry ze sérií Assassin's Creed, FIFA, Battlefield Mass Effect a mnoho dalších.

Xbox Game Pass Ultimate - ultimátní kombo

Pokud nechcete Live Gold a Game Pass rozdíly vůbec řešit a záleží vám jen na kompletním hráčském zážitku, bude pro vás nejlepší právě Xbox Game Pass Ultimate. Ten totiž spojuje výhody obou dříve zmíněných předplatných do jednoho. Za jednu cenu tedy získáte všechny výhody, které byste si mohli přát.

Na tento typ předplatného dokonce Xbox čas od času poskytuje různé slevy, naposledy šlo třeba o akci 3+1 měsíc zdarma.

Live Gold a Game Pass ceny

Služba Cena za měsíc Výhody
Xbox Live Gold 149 Kč Online hraní, cloudové úložiště, hry zdarma, exkluzivní slevy
Xbox Game Pass 259 Kč Knihovna se stovkami her, demoverze, slevy
Xbox PC Game Pass 259 Kč Knihovna se stovkami her, demoverze, slevy
Xbox Game Pass Ultimate 319 Kč Online hraní, knihovna her, demoverze, exkluzivní slevy, cloudové úložiště

V některých případech se dá při nákupu Xbox kuponů na delší období ušetřit. Když si třeba pořídíte 12měsíční Xbox Live Gold ušetříte skoro 500 Kč oproti měsíčním nákupům.

Herní periferie a hry z Xbox Game Passu

Nevíte, co vybrat?

Jestli vám ani tento článek nepomohl si jeden typ předplatného vybrat anebo třeba nevíte, co koupit jako dárek nadšenému Xbox hráči, máte ještě jednu možnost. Tou je Xbox dárková karta, pomocí které si vy nebo obdarovaný hráč můžete dobít zůstatek u svého účtu Xbox a potom jej využít dle potřeby. Pro inspiraci se podívejte například na zajímavé hry na Xbox Game Showcase.

V našem obchodě navíc můžete všechny předplatné i dárkové karty zakoupit v dárkovém balení nebo jako PDF připravené k tisku, i v časové nouzi tedy seženete perfektní dárek pro Xbox hráče.


Pomohl vám tento článek?