Netflix předplatné a cena 2021

Netflix je služba, která svým uživatelům umožňuje sledovat filmy, seriály a dokumenty. Aktuálně si ji předplácí více než 190 milionů uživatelů z celého světa a ve svém oboru je tak jasnou jedničkou. Oblibu si získala především díky obrovskému množství kvalitního obsahu a snadnou použitelností.

Výhody Netflix předplatného

  1. Obrovské množství obsahu - filmů, seriálů i dokumentů.
  2. Měsíční zkušební verze zdarma.
  3. Příznivá cena.
  4. Možnost sledování na libovolném zařízení - TV, mobil, tablet, počítač i herní konzole. 

Kolik stojí Netflix?

Netflix ceník je prostý. Měsíční předplatné vás vyjde na 199 až 319 Kč. První měsíc budete mít Netflix zdarma.

Netflix předplatné je na výběr ve třech verzích - Basic, Standard a Premium. Liší se maximálním rozlišením, kvalitou zvuku a počtem zařízení, na kterých můžete Netflix ve stejnou dobu sledovat. Ať už si ale vyberete jakoukoliv z dostupných variant, veškerý obsah je vám vždy k dispozici na televizi, počítači, herní konzoli, mobilu i tabletu.

Členství Basic Standard Premium
Rozlišení SD Full HD 4K
Počet zařízení 1 2 4
Cena za měsíc 199 Kč 259 Kč 319 Kč

Jak platit Netflix?

Platba za Netflix může probíhat přes dárkový poukaz Netflix, platební kartu nebo PayPal. Můžete si tak předplatné aktivovat i bez použití platební karty. Dárkové poukazy v současné době pořídíte v několika e-shopech a kamenných prodejnách.

Jak funguje sdílení účtu?

Pokud si pořídíte Netflix předplatné ve verzi Standard nebo Premium, můžete pořady sledovat na více zařízeních najednou. Jedno předplatné tak může sdílet několik členů domácnosti. Každý z uživatelů používá svůj účet a má v něm vlastní historii sledování a oblíbené pořady.

Jak zrušit Netflix předplatné?

Netflix je maximálně nezávazný a své předplatné můžete kdykoliv zrušit. Za zrušení se nic neplatí a je otázkou několika kliků.

Po přihlášení stačí kliknout na ikonu svého profilu vpravo nahoře, poté zvolit "účet" a nakonec "zrušit předplatné". Po potvrzení bude vaše předplatné okamžitě zrušeno. Stejným postupem ho můžete i obnovit.

Pokud si do Netflixu uložíte svou platební kartu a poté ho přestanete využívat, předplatné se po čase automaticky zruší.

Historie služby

I když se společnost Netflix dostala do povědomí většiny českých uživatelů až v posledních několika letech, založena byla už v roce 1997. Zpočátku se věnovala distribuci filmů a seriálů na DVD. 

První nápad na online distribuci přišel krátce po roce 2000. Kvůli v té době pomalému internetovému připojení se původně uvažovalo o zařízení Netflix Box, které by umožňovalo stahování filmů přes noc. Když byl přístroj v roce 2005 připraven, na webu se objevilo zlomové YouTube. Když Netflix viděl, jak je tento nový projekt i přes nižší kvalitu obsahu populární, rozhodl se jít cestou streamování. To byl počátek služby, jak ji dnes známe. Online streamování bylo spuštěno v roce 2007.

Netflix na různých zařízeních.

Celosvětový úspěch

Netflix se sice stále věnuje i rozesílání filmů a seriálů na DVD, online streamování ale drtivě převládá. V současné době si jej předplácí přes 190 milionů uživatelů ze všech koutů planety. DVD předplatné využívají necelé dva miliony uživatelů v USA.

V roce 2011 se Netflix začal věnovat také natáčení vlastních pořadů. Prvním projektem byl seriál House of Cards, který si okamžitě po svém vydání v roce 2013 získal obrovskou popularitu. Od té doby se program stále rozšiřuje. Pravidelně vychází nové seriály, filmy i dokumenty. Novinky vznikají v různých zemích světa.

Dárkové karty Netflix.


Pomohl vám tento článek?