Netflix předplatné a cena 2024

Netflix je služba, která svým uživatelům umožňuje sledovat filmy, seriály a dokumenty. Aktuálně si ji předplácí více než 190 milionů uživatelů z celého světa a ve svém oboru je tak jasnou jedničkou. Oblibu si získala především díky obrovskému množství kvalitního obsahu a snadnou použitelností.

Výhody Netflix předplatného

  1. Obrovské množství obsahu - filmů, seriálů i dokumentů.
  2. Příznivá cena.
  3. Možnost sledování na libovolném zařízení - TV, mobil, tablet, počítač i herní konzole. 

Kolik stojí Netflix?

Netflix ceník je prostý. Měsíční předplatné vás vyjde na 199 až 319 Kč. Základní verze Basic vychází na 199 Kč měsíčně, předplatné Standard stojí 259 Kč měsíčně a nejvyšší varianta Premium 319 Kč měsíčně.

Zkušební dobu už Netflix zdarma nenabízí, ale své předplatné můžete kdykoliv zrušit. Netflix plánuje zdražení, ale ještě není jisté, jestli se dotkne i Česka.

Netflix předplatné je na výběr ve třech verzích - Basic, Standard a Premium. Jednotlivé Netflix balíčky se liší maximálním rozlišením, kvalitou zvuku a počtem zařízení, na kterých můžete pořady ve stejnou dobu sledovat.

Ať už si ale vyberete jakoukoliv z dostupných variant, veškerý obsah je vám vždy k dispozici na televizi, počítači, herní konzoli, mobilu i tabletu. Aplikace Netflix na O2 TV bohužel není dostupná. Netflix cena na rok nejde nijak snížit, vždy jde o prostý násobek měsíčního tarifu. Neexistuje žádná speciální Netflix akce či sleva. Stejně tak v nabídce nenajdete ani Netflix roční předplatné. Všechny ceny a parametry jednotlivých variant najdete v tabulce níže.

Členství Basic Standard Premium
Rozlišení HD (720p) Full HD (1080p) 4K + HDR
Počet zařízení 1 2 4
Cena Netflixu za měsíc 199 Kč 259 Kč 319 Kč
Cena Netflixu na rok 2 388 Kč 3 108 Kč 3 828 Kč

Jak vidíte v tabulce, cena Netflixu na rok je prostý 12násobek měsíční ceny. Netflix se totiž vždy platí měsíčně a nelze tedy získat slevu za nákup členství na celý rok. S tím se můžete setkat jen u některých konkurentů. Například cena Disney+ je při nákupu na celý rok výhodnější o 398 Kč, což znamená, že získáte 2 měsíce zdarma.

Jak platit Netflix?

Platba za Netflix může probíhat přes dárkový poukaz Netflix, platební kartu nebo PayPal. Můžete si tak předplatné aktivovat i bez použití platební karty. Dárkové poukazy v současné době pořídíte v několika e-shopech a kamenných prodejnách.

Na jak dlouho mi vydrží 400 Kč Netflix karta?

Vždy záleží na výběru předplatného. Jestliže si vyberete základní členství za 199 Kč, Netflix karta za 400 Kč vám vystačí na 2 měsíce.

Na jak dlouho mi vydrží 1 000 Kč Netflix karta?

Opět záleží na zvoleném předplatném. Pokud zvolíte základní Netflix předplatné za 199 Kč měsíčně, Netflix karta v hodnotě 1 000 Kč vám vydrží na 5 měsíců.

Jak funguje sdílení účtu Netflix?

Pokud si pořídíte Netflix předplatné ve verzi Standard nebo Premium, můžete pořady sledovat na více zařízeních najednou. Jedno předplatné tak může sdílet několik členů domácnosti. Každý z uživatelů používá svůj účet a má v něm vlastní historii sledování a oblíbené pořady.

Aktuálně se v nabídce nenachází speciální rodinné předplatné Netflix Family, a proto není známa ani Netflix Family cena. Členství Standard a Premium je ale na sdílení předplatného připraveno. Pokud vám stačí sledování na dvou zařízeních najednou, bude dostatečné předplatné Standard. S variantou Premium pak mohou program v jednu chvíli sledovat až čtyři lidé.

Sdílení Netflixu je však primárně určeno pro členy jedné domácnosti. To bylo často různými způsoby obcházeno. Netflix sdílení hesel v minulosti vnímal jako velký problém. Lidé si místo založení vlastního profilu raději prozradili přihlašovací údaje. Proto také Netflix sdílení účtu mimo domácnost zpoplatnil. Jedna rodina ale Netflix může bez problému sdílet.

Momentálně účtuje Netflix poplatky za sdílení ve výši 79 Kč, a to za každého, kdo se k účtu připojuje mimo domácnost. Výhodou však je, že každý takový „nadbytečný“ uživatel dostane možnost přihlašovat se svou vlastní e-mailovou adresou a heslem. Tento způsob je také stále o mnoho levnější než zakládání nového účtu a placení celé částky za další předplatné.

Jak zrušit Netflix předplatné?

Netflix je maximálně nezávazný a své předplatné můžete kdykoliv zrušit. Za zrušení se nic neplatí a je otázkou několika kliků.

Po přihlášení stačí kliknout na ikonu svého profilu vpravo nahoře, poté zvolit "účet" a nakonec "zrušit předplatné". Po potvrzení bude vaše předplatné okamžitě zrušeno. Stejným postupem ho můžete i obnovit.

Pokud si do Netflixu uložíte svou platební kartu a poté ho přestanete využívat, předplatné se po čase automaticky zruší.

Co je Netflix?

Jak už bylo zmíněno, Netflix je online služba, přes kterou je možné sledovat filmy a seriály. Do povědomí většiny českých uživatelů se dostal až v posledních letech, založen byl ale už v roce 1997. Zpočátku se věnoval distribuci filmů a seriálů na DVD. 

První nápad na online distribuci přišel krátce po roce 2000. Kvůli v té době pomalému internetovému připojení se původně uvažovalo o zařízení Netflix Box, které by umožňovalo stahování filmů přes noc. Když byl přístroj v roce 2005 připraven, na webu se objevilo zlomové YouTube. Když Netflix viděl, jak je tento nový projekt i přes nižší kvalitu obsahu populární, rozhodl se jít cestou streamování. To byl počátek služby, jak ji dnes známe. Online streamování bylo spuštěno v roce 2007 a vzniklo s ním i Netflix předplatné.

Netflix na různých zařízeních.

Netflix Česká republika

Netflix si v Česku vybudoval slušnou pozici a odhaduje se, že si ho předplácí už několik set tisíc lidí. Proto český Netflix zařazuje stále více českých filmů. Netflix v češtině přináší i všechny své aplikace, aby bylo jejich používání příjemné opravdu pro všechny.

Je lepší Netflix, HBO GO nebo VOYO?

Nejúspěšnější a nejoblíbenější je na poli online streamovacích služeb Netflix. Všechny služby jsou ale plné parádního obsahu a při výběru záleží hlavně na vašich preferencích. Doporučujeme proto navštívit webové stránky všech služeb, porovnat pořady a uvidíte, který obsah vás osloví více. Velcí fanoušci filmů a seriálů si často předplácí Netflix i HBO GO

HBO GO má oproti Netflixu o dost jednodušší ceník, ve kterém najdete pouze jeden tarif za 159 Kč měsíčně. Ten umožňuje sledování obsahu na dvou zařízeních současně v maximálně Full HD rozlišení. Také VOYO předplatné nabízí pouze jeden druh předplatného za stejnou cenu. Kupon VOYO, kterým si VOYO můžete předplatit i bez platební karty, si u nás pořídíte online.

Celosvětový úspěch

Netflix se sice stále věnuje i rozesílání filmů a seriálů na DVD, online streamování ale drtivě převládá. V současné době si jej předplácí přes 190 milionů uživatelů ze všech koutů planety. DVD předplatné využívají necelé dva miliony uživatelů v USA.

V roce 2011 se Netflix začal věnovat také natáčení vlastních pořadů. Prvním projektem byl seriál House of Cards, který si okamžitě po svém vydání v roce 2013 získal obrovskou popularitu. Od té doby se program stále rozšiřuje. Pravidelně vychází nové seriály, filmy i dokumenty. Novinky vznikají v různých zemích světa.

Dárkové karty Netflix.