Netflix - na televizi

Abyste mohli sledovat Netflix na své obrazovce, potřebujete k tomu aplikaci Netflix. Většina moderních televizí, herních konzolí a set-top boxů s touto možností počítá předem a aplikace Netflix je tak standardní součástí menu i s bohatou nabídkou seriálů a filmů včetně výborných anime.

Co ale dělat, pokud aplikaci na svém zařízení nenajdete?

 

Televize s předinstalovaným Netflixem

To jestli má vaše televize nainstalovanou aplikaci Netflix zjistíte jednoduše v hlavní nabídce nebo na domovské stránce. Poté již stačí jen kliknout a přihlásit se na svůj Netflix účet.

Televize podporující Netflix:

 • Grundig
 • Hisense
 • LG
 • Panasonic
 • Philips
 • Samsung
 • Sharp
 • Sony
 • Toshiba
 • Vestel

Aplikace Netflix a její stažení

V tomto případě je klíčové, aby vaše televize nebo jiné zařízení obsahovalo obchod, odkud si aplikaci stáhnete. Příkladem je Google Play nebo App Store pro produkty Apple (případně jakýkoliv jiný online obchod pro danou značku televize). Z obchodu si poté stáhnete oficiální aplikaci Netflix.

Netflix na televizi.

Netflix na staré televizi

Netflix naštěstí myslí i na starší zařízení, která aplikaci nepodporují. Jde nicméně o trochu složitější postup. Ke sledování použijete buď vaší herní konzolimultimediální centra nebo mobilní telefon.

1) Mutimediální centra

Multimediální centra fungují jako přehrávače videa a zvuku, a také streamovacích služeb včetně Netflixu. Mezi nejpoužívanější zařízení patří Apple TV nebo Google Chromecast.

2) Propojení s mobilním telefonem

Aby šlo váš mobilní telefon propojit s televizí, budete potřebovat dvě věci: Nainstalovanou aplikaci Netflix na mobilu a zabudovanou funkci Chromecast v televizi.

  Návod na odesílání obsahu z vašeho mobilního zařízení:

  1. Spusťte na mobilu aplikaci Netflix a přihlaste se do účtu.
  2. V pravém horním obrazovky vyberte ikonu Cast.
  3. Zvolte zařízení, na kterém chcete sledovat TV seriál nebo film.
  4. Vyberte si seriál nebo film a zvolte Přehrát.

  3) Netflix TV na PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X a S

  Ke sledování Netflixu můžete použít také své herní konzole. Můžete využít již předinstalovanou aplikaci (PlayStation 5) nebo si jí klasicky stáhnout ze Storu (PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X a S).

  4) Jak propojit Netflix s TV pomocí externího kabelu

  Mobil můžete připojit k televizi také externím kabelem.

  V takovém případě je ovšem nutné si ohlídat kompatibilitu připojovací sady - kabelové připojení se ale liší podle vstupu na vašem mobilním zařízení i konkrétní televizi.

  Netflix na TV.

  Jak spustit Netflix na O2 TV

  O2 TV Netflix samozřejmě podporuje, nicméně je potřeba mít nejprve nainstalovanou aplikaci O2 TV. Pokud Vaše televize aplikaci nemá, stáhněte si jí v levém horním rohu kliknutím na ikonku Aplikace. Podmínkou úspěšného stažení je mít aktivní Google účet, který si zde případně rovnou můžete i založit.

  Netflix televize 4K

  Jestliže jste si objednali předplatné na Netflix, ale nefunguje vám přehrávání ve 4K, chyba bude pravděpodobně v tom, že jste si koupili základní verzi předplatného. Rozlišení ve 4K (rozlišení 3840 x 2160) totiž funguje pouze se službou Premium, tedy nejdražší variantu předplatného. Zároveň vaše televize musí mít minimální obnovovací frekvenci alespoň 60HZ.

  Jak aktualizovat Netflix na TV?

  Pokud vám aplikace vůbec nefunguje, bude nutné aktualizovat software. Aktualizaci provedete na základě vašeho typu televizoru. Ještě předtím určitě nezapomeňte klasickou IT metodu: vypnout a zapnout zařízení. I když se to zdá jako banální řešení, někdy to opravdu pomůže.

  Jak aktualizovat Netflix na televizi LG:

  1. Odinstalujete a znovu nainstalujte aplikaci Netflix
  2. Aktualizujte fimware v televizi LG
  3. Nastavte polohu na: Evropa

  Jak aktualizovat Netflix na televizi Samsung:

  1. Odhlašte a znovu se přihlašte do svého účtu
  2. Odinstalujte a znovu. nainstalujte Netflix
  3. Vypněte funkci Instant On (v menu nastavení)

  Jak se odhlásit z Netflixu:

  1. Přejděte na domovskou stránku Netflixu.
  2. Otevřete nabídku (vlevo) a zvolte možnost Nápověda.
  3. Pokud možnost Nápověda nevidíte, udělejte to přes Nastavení nebo ikonku nastavení.
  4. Zvolte možnost Odhlásit se.
  5. Potvrďte volbu.

  Pokudá vás zajímá, jak do TV stáhnout Voyo, doporočujeme se podívat na článek Voyo na televizi. Jestliže potřebujete návod na HBO Max, pomůže vám článek HBO Max na televizi.

  Netflix 4K.


  Pomohl vám tento článek?