5 anime filmů na letní večery na Netflixu

Vojtěch Mišura
21. 06. 2023 18:00
5 anime filmů na letní večery na Netflixu

Anime filmy jsou na Netflixu momentálně nesmírně populární. Nikoho tedy asi nepřekvapí, že se Netflix pustil do vlastní produkce a podpořil tak celou řadu zajímavých projektů. V bohaté nabídce ale člověk snadno ztratí přehled.
Vybrali jsme proto pět anime filmů, které byste určitě neměli minout. Ať už jde o romantické postapokalyptické drama nebo příběh o kočičí dívce.

Obsah článku

Bubble (2022)

Tokio zasáhne přírodní katastrofa v podobě záhadných bublin, které změní pravidla gravitace. Není divu, že nejoblíbenější činností v zasažené oblasti se stane parkour. Tomu se věnují především chlapci, kteří během katastrofy ztratili své milované osoby. I přes přísný státní zákaz se zdržují v epicentru.

Patří mezi ně také hlavní hrdina Hibiki, který je obdařen jedinečnou schopností - slyší zvláštní píseň vycházející z Tokijské věže. Podaří se mu spolu s mladou dívkou Uto odhalit tajemství záhadných bublin?

Bubble hodnocení ČSFD: 72%

Anime film Bubble na Netflixu.

Léto s Marnie (2014)

V seznamu nejlepších letních anime filmů nemůžeme vynechat zástupce legendárního studia Ghibli. Vybrali jsme o něco novější snímek, který zatím není tak proslulý jako klasiky žánru: Zámek v oblacích nebo Cesta do fantazie.
Léto s Marnie vypráví příběh nemocné dívky Anny, která tráví prázdniny v malém přímořském městečku. Zde se seznámí s krásnou dívkou ze začarovaného starého domu. Film o přátelství a rodině vás okouzlí také svým dokonalým vizuálním zpracováním.

Léto s Marnie hodnocení ČSFD: 82%

Anime film Léto s Marnie na Netflixu, hlavní hrdinka Anna.

O chloupek (A Whisker Away 2020)

Snímek A Whisker Away vznikl přímo v produkci Netflixu. Dívka Mijo nezapadá mezi své vrstevníky kvůli své uzavřenosti a nepředvídatelnosti. Navíc je šíleně zamilovaná do stejně starého chlapce, který ale její city neopětuje. Na to má příliš vlastních starostí. Po smrti otce se stane hlavou rodiny a má zodpovědnost za její finanční přežití.

Všechno ale pro Mijo není ztracené. Díky kouzelné škrabošce se naučí proměňovat v kočku a milovaného chlapce navštěvovat alespoň ve zvířecí podobě…

O chloupek hodnocení ČSFD: 68%

Anime Film O chloupek na Netflixu.

Vrchol nebes (Summit of the Gods 2021)

V parném létě se občas moc rádi zchladíme. K tomu nám dokonale poslouží adaptace mangy od uznávaného japonského tvůrce Jiro Taniguchiho a spisovatele Baku Yumemakury. Film sleduje nebezpečnou výpravu fotografa Futamachiho na Mount Everest. Spolu s ostatními horolezci posedlými touhou zdolat nejvyšší horu světa se vydává na cestu plnou nástrah i nečekaných přátelství.

Vrchol nebes hodnocení ČSFD: 88%

Anime film Vrchol nebes na Netflixu

Šikioriori (Flavors of Youth 2018)

Povídkový film z čínsko-japonské koprodukce je mozaikou tří příběhů, které spojuje téma mládí a jeho těžkostí: Peikingský muž vzpomíná na svou zesnulou babičku prostřednictvím lásky k nudlím San Xian, které spolu kupovali v nedalekém obchůdku. Druhý příběh je zasazený do města Guangzhou, kde sleduje sesterský vztah modelky Yi Lin a módní návrhářky Lulu.Třetí povídka nás zavede do Šanghaje, kde prožijeme první lásku dvou mladých studentů.

Šikioriori hodnocení ČSFD: 71%

Jestli vás zajímají queer filmy a seriály, koukněte na článek Srdcerváči a další 4 nejlepší LGBT+ seriály na Netflixu.

Top 5 anime filmů Netflix 2023

  1. Bubble
  2. Léto s Marnie
  3. O chloupek (A Whisker Away)
  4. Šikioriori
  5. Summit of the Gods
Štítky: Netflix

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.