6 tipů na vánoční filmy na Netflixu 2022

Vojtěch Mišura
19. 12. 2022 17:01
6 tipů na vánoční filmy na Netflixu 2022

Představujeme Vám šest nejlepších filmů na Netflixu, na které se podívat během letošních svátků. Od klasických amerických Santa Klausů, po minimalističtější evropské snímky nebo netflixovskou verzi Lásky nebeské.

S Netflixem se o Vánocích určitě nudit nebudete!

Obsah článku

1) Klaus (2019)

Španělský animák Klaus je už dnes téměř vánoční klasikou. Snímku se podařilo získat 7 Oscarů, což je na pohádku úctyhodný výkon. Originální příběh vypráví mladý pošták Jasper, který dostane za úkol založit fungl novou poštovní pobočku na odlehlém ostrově.

Naštěstí mu pomůže samotářský výrobce hraček, Klaus. Snímek svým hlubokým lidským příběhem a krásným zpracováním bez problému konkuruje těm nejlepším vánočním animákům.

Klaus hodnocení ČSFD: 88%

Španělský vánoční film Klaus

2) Chlapec, kterému říkají Vánoce (2022)

Příběh chlapce Nicolase, který žije na samotě uprostřed zasněžených lesů se svým otcem a malým myším kamarádem Miikou, kterého se snaží naučit mluvit. Jeho otec na rozkaz krále odejde do daleké elfí země a Nicolas se ho rozhodne následovat. V pohádkovém světě potká kouzelného soba, elfy a skřítky, se kterými se skamarádí.

Vánoční příběh malého Santy Clause tak může začít. Zajímavostí je, že se snímek kromě Finska a Velké Británie natáčel i v České republice a na Slovensku. Ve filmu tak uvidíte třeba hrad Křivoklát, čertovy hlavy na Kokořínsku nebo vysoké Tatry.

Chlapec, kterému říkají Vánoce hodnocení ČSFD: 63%

3) Vánoční kronika (2018)

Vánoční kronika je pohodový vánoční biják v americkém stylu, který si umí vystřelit sám ze sebe. Santa Claus je tu ztvárněn trochu odlišným způsobem, než je zvykem. Herec Kurt Russel mu vtikl podobu showmana nabitého cool hláškami aprávě toto netradiční rodinný film.

Vánoční kronika hodnocení ČSFD: 71%

Santa Klaus ve filmu Vánoční kronika

4) Sněží, sněží (2019)

Jestli máte radši romantické vánoční filmy ve stylu Lásky nebeské, zkuste americkou romantickou komedii Sněží, sněží… Příběh od spisovatele Johna Greena vypráví o malém městečku, které na Štědrý den zasáhne sněhová vánice, která výrazně zasáhne do životů všech jeho obyvatel. Sněží, sněží je pohodový snímek s vánoční atmosférou, který možná úplně nenadchne, ale také nikoho neurazí.

Sněží, sněží hodnocení ČSFD: 54%

Sněží, sněží hlavní hrdinové filmu

5) Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020)

Vánoční muzikál sází na vizuální opulentnost, vánočními motivy se tu opravdu nešetří, až je to možná občas na škodu. Jde o moderní dobrodružný vánoční příběh, který potěší spíše menší děti, zatímco starší rodinní příslušníci asi budou chvílemi skřípat zuby. Jestli jste ale fanoušci muzikálů v Disney stylu, zkuste dát Panu Janglevi šanci.

Pan Jangle a vánoční dobrodružství hodnocení ČSFD: 55%

Pan Jangle muzikál na Netflixu

6) Petr Pan (2003)

Příběh o chlapci, který nikdy nevyrostl se jako hraný velkofilm objevil v době, kdy kina válcovaly takové hity jako Harry Potter, Matrix nebo Pán prstenů: Návrat krále, který měl premiéru jen týden před ním. V takové konkurenci to tedy Petr Pan neměl zrovna snadné.

Přesto si film i po letech drží své jedinečné kouzlo, má skvělé herecké výkony a také jde o jedno z nejvěrnějších adaptací slavného románu z roku 1904.

Petr Pan hodnocení ČSFD: 64%

Petr Pan na Netflixu

Jestli vás zajímají spíše české vánoční snímky, mrkněte na 5 nejlepších českých vánočních filmů na Voyo.

Vánoční filmy 2022 Netflix

  1. Klaus
  2. Chlapec, kterému říkají Vánoce
  3. Vánoční kronika
  4. Sněží, sněží
  5. Pan Jangle a vánoční dobrodružství
  6. Petr Pan

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.