5 hororů na dlouhé zimní večery na Netflixu

Vojtěch Mišura
11. 09. 2023 12:09 Aktualizováno
5 hororů na dlouhé zimní večery na Netflixu

Zšeřelé zimní večery jsou jako stvořené k tomu zalézt si pod peřinu a pustit si pořádný horor. Tak zhasněte lampičku, pozamykejte všechny dveře, ověšte se česnekem a zapněte si Netflix.

Přinášíme vám tip na pět hororů, které vás zaručeně proberou ze zimního spánku.

Obsah článku

Noční můry z temnot (2021)

Parta teenagerů se vydá na průzkum starobylého sídla, kde objeví podivnou knihu, která ale není tak úplně ke čtení. Naopak - ona si čte z lidí a tím odkrývá jejich největší noční můry. Film vznikl podle duchařských historek, městských legend a lidových říkadel sesbíraných americkým spisovatelem a folkloristou Alvinem Schwarzem.

Příšera z filmu noční můry z temnot

Díra (2019)

Možná je to poněkud temnou minulostí téhle jižanské země, ale ve Španělsku se hororovému žánru zkrátka daří. Snímek Díra není výjimkou. Děj nás zavede do futuristického vězení, které zároveň slouží jako zvrácený sociální experiment. V hluboké šachtě sestavené ze stovek pater dostanou pořádně najíst pouze ti nahoře, zatímco spoluvězni z nižších příček musí doufat v jejich dobrou vůli a ochotu rozdělit se. Problém je, že nikdy nevíte, ve kterém patře se vzbudíte příštího dne.

Snímek z filmu Díra

Předplaťte si Netflix i bez platební karty nebo ho věnujte jako dárek.

Koupit Netflix kupon

Upíři z Bronxu (2020)

Newyorská čtvrť Bronx nikdy nevynikala přílišnou krásou ani bezpečností. Jak už to tak bývá, starousedlící jsou s tímhle stavem nad míru spokojení a nevyměnili by jí za nic na světě. Není tedy divu, že když se do sousedství přistěhuje podezřele pobledlý týpek, který se rozhodne skoupit všechny zdejší nemovitosti, aby čtvrť proměnil v luxusní sídlo, partě tří místních kluků se to ani trochu nelíbí. A že k tomu mají pořádný důvod. Svižně natočená upírská jednohubka je ideální volbou pro fanoušky akčních hororových béček.

Hrdinové z filmu Upíři z Bronxu

Smrt ve tmě (2016)

Vykrást starobylý dům obývaný slepým pánem se zdá jako dobrý nápad v případě, že začínáte svou zlodějskou kariéru a zatím se nechcete pouštět do ničeho riskantního. To byste si ale nesměli vybrat dům bývalého člena speciálních jednotek, který sice možná blbě vidí, za to ostatní smysly má vyvinuté jako terminátor. Originální “záporák” (pokud se tak dá označit někdo, komu vykrádají byt), je rozhodně nejsilnější stránkou tohohle napínavého thrilleru.

Starobylý dům z filmu Smrt ve tmě

Mrtví neumírají (2019)

Zombie apokalypsa v poklidném americkém městečku je hororová klasika, která nikoho nepřekvapí. V tomto odlehčeně pojatém snímku ale kupodivu nepřekvapí ani hlavní hrdiny obsazené hvězdnou trojici Bill Murray, Adam Driver, Chloë Sevigny. Ti jako místní policisté moc dobře ví, že zombíci jsou asi ten nejmenší problém tohohle bizarního města. Nezávislý režisér Jim Jarmusch staví všechna žánrová pravidla na hlavu. Film tak můžeme doporučit každému, komu klasické zombie horory přijdou idiotské.

Wallpaper k filmu

Jestli vás zajímají hororové novinky z podzimu 2022, koukněte na článek 5 nejlepších hororů na Netflixu na podzim 2022.

Netflix předplatné na Herních kuponech

Jestli se na zmíněné snímky chcete podívat a zatím nemáte Netflix, předplatné na Netflix seženete ve variantách 400 Kč a 1000 Kč. Všechny důležité informace o předplatném a aktuálních cenách se dozvíte včlánku Netflix předplatné.

Další tipy na novější horory na Netflixu najdete v článku Kabinet kuriozit a další 4 hororové novinky na Netflixu

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

houdek442

Smrt ve tmě je luxus! Vůbec jsem si předem nikde nezjišťoval, o čem to je, a byl jsem velmi mile překvapen.

30. dubna 2022 08:59
* Povinné položky

Jitka/Terry

Dobrý den, děkuji za možnost přečíst si zajímavé články ze světa her a filmů. Našla jsem v nich dost užitečné informace a odkazy. Děkuji a přeji hezký den. S pozdravem Jitka/Terry

23. dubna 2022 17:31
* Povinné položky