Kabinet kuriozit a další 4 hororové novinky na Netflixu 2022

Vojtěch Mišura
15. 11. 2022 15:42
Kabinet kuriozit a další 4 hororové novinky na Netflixu 2022

Podzim se přehoupl do své depresivnější poloviny plné ranních inverzí, plískanic a prvních mrazíků, které vám zalezou až za nehty. A to je to nejlepší období pro sledování hororů.

Ponořte se do fantaskních světů, útrob prastarých domů a jejich roztodivných obyvatel. Hororový podzim na Netflixu může začít!

Obsah článku

1) Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (Netflix 2022)

Španělský režisér Guillermo Del Toro se u nás asi nejvíce proslavil 3. dílem příběhu o kouzelnickém učni: Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Do série vnesl to správné tajemno a temnou, téměř až hororovou atmosféru. A právě práce s atmosférou a záliba v nejrůznějších monstrozitách si díky jeho novému projektu můžete nyní naplno vychutnat na Netflixu.

Kabinet kuriozit nabízí 8 epizod inspirovaných různými strašidelnými historkami a povídkami slavných spisovatelů. Například pátá a šestá epizoda: Pickmanův model a Snění v domě čarodějnic (kde si hlavní roli střihl Ron Weasley alias Rupert Grint) jsou inspirovány pracemi mistra žánru H. P. Lovecrafta.

Seriál Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora na Netflixu

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora hodnocení ČSFD: 65%

2) Wednesday (Netflix 2022)

Očekávaná novinka ze světa Rodiny Addamsových bude mít premiéru už 23. listopadu 2022. Režie se ujal uznávaný hollywoodský režisér Tim Burton, který jakoby se pro tento příběh narodil. Nabídku dostal dokonce již k režii první Addamsovy rodiny z roku 1991. Tehdy byl ale plně zaměstnán prací na neméně legendárním Batmanovi.

V roce 2022 jej znovu oslovil Netflix a tentokrát to k radosti všech fanoušků klaplo. Hlavní hrdinkou bude dívka Wednesday, dceru excentrického Gomeze a Morticie Addamsových, který mají zálibu v gotice, otráveném jídle a všeho, co se týká smrti.

Všechny podrobnosti ohledně seriálu najdete v článku Wednesday - příběh, postavy, obsazení.

Seriál Wednesday na Netflixu 2022

Wednesday hodnocení ČSFD: 84%

3) Parchant s ďáblem v těle (Netflix 2022)

Britské young adult fantasy už několik týdnů válcuje sledovanost na Netflixu. A není divu - originální příběh o dospívajícím Nathanovi (Jay Lycurgo), který je synem čaroděje a nezvěstné matky, která za záhadných okolností zmizela v den jeho narození. Nathan tak vyrůstá v neúplném rodinném prostředí se svou babičkou a sestrou, která jej ale nemá úplně v lásce.

Kromě epické války s krvavými čaroději nabízí příběh i sociální a vztahové drama typické pro young adult žánr. Nabízí tak o něco víc než klasické žánrové klišé, kterých za poslední roky vzniklo na Netflixu nespočet.

Seriál Parchant s ďáblem v těle na Netflixu

Parchant s ďáblem v těle hodnocení ČSFD: 68%

4) Telefon pana Harrigana (Netflix 2022)

Stephen King je už dlouho králem hororového žánru. Dokázal to napsáním 63 románů a téměř 400 povídek, které jsou vděčným tématem mnoha filmařů. Jednu z nich se rozhodl ztvárnit také režisér John Lee Hancock (Zrození šampiona, Zakladatel). Hlavním hrdinou je středoškolák Craig, který chodí předčítat starému pánovi ze sousedství a postupem času s ním naváže nečekaně silné přátelství… které pokračuje i po jeho smrti.

Seriál Telefon pana Harrigana na Netflix

Telefon pana Harrigana hodnocení ČSFD: 55%

5) Krvavě rudé nebe (Netflix 2021)

Německý hororový snímek slibuje přesně to, co obsahuje v názvu - hodně krve a nápaditou akci na palubě letadla, odkud nikdo nemůže jen tak utéci. Což je o to větší problém, když je jedna z pasážerek upír. Jestli máte rádi béčkovou akci a novátorská zpracování upírského tématu, určitě Krvavě rudému nebi dejte šanci.

Seriál Krvavě rudé nebe na Netflixu

Krvavě rudé nebe hodnocení ČSFD: 60%

Hororové novinky podzim 2022 Netflix

  1. Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora
  2. Wednesday
  3. Parchant s ďáblem v těle
  4. Telefon pana Harrigana
  5. Krvavě rudé nebe
Štítky: Netflix

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.