Nejčastější podvody na internetu? Odhalte je včas!

Nenechte se podvést! Případy podvodů spojených s naší službou jsou čím dál častější, dávejte si proto pozor, jaké informace komu sdělujete. Přečtěte si, jaké typy podvodů jsou dnes nejčastější a buďte o krok napřed před podvodníky.

1) Podvody na bazaru

Velmi častým typem podvodu jsou podvodné inzeráty na bazarových sítích (Bazoš, Facebook Marketplace, Vinted, Sbazar, Aukro…). Často se jedná o prodej mobilů a jiné elektroniky, vstupenek na koncert, hraček či knih. Pokud vám někdo nabízí extrémně levné zboží, tlačí na vás nebo vyžaduje platbu předem skrze jím zvolenou službu, nejspíše se jedná o podvod.

Pokud po vás obchodník na bazaru vyžaduje platbu na náš bankovní účet č. 2400071210/2010 (popř. SK33 8330 0000 0020 0007 1211 na Slovensku), jedná se o podvod. Tyto účty slouží pouze k placení za kupony.

2) Ukradené internetové bankovnictví

Nikdy nesdělujte údaje od vašeho internetového bankovnictví nikomu cizímu. Neklikejte ani na podezřelé odkazy, které vám přijdou e-mailem nebo na sociálních sítích. Podvodníci se snadno nabourají do vašeho bankovního účtu a mohou pak provádět platby jak je libo.

3) Sázkové a investiční podvody

Pokud vám někdo nabízí tipy na sázky s pohádkovým poměrem výher nebo nabídky investic s vysokým zhodnocením, je na místě zbystřit. Podvodníci tímto způsobem často ze svých obětí vytáhnou i stovky tisíc korun. Netřeba již zmiňovat, že slíbených „tutových“ rad a tipů se podvedení nikdy nedočkají.

4) Nákup kuponů pro zahraničního přítele

Podobných příběhů je plný internet - napíše vám voják z Afghánistánu, dědic obrovského jmění či bohatýr hledající lásku. Pod záminkou koupě letenky nebo jiné vymyšlené historky z vás pak podvodník vymámí peníze nebo bude chtít, abyste mu poslali kupony. Opět se jedná o podvod, srdceryvný příběh je jen důmyslnou zástěrkou.

5) Krádež v rodině

Pozor je nutné si dávat i na své nejbližší. Velká část podvodů dnes totiž směřuje z vnitřku rodiny či kruhu blízkých přátel. Buďte obezřetní, nepůjčujte platební kartu ani mobilní telefon dětem ani kamarádům.

Nejdůležitější zásady při placení na internetu

  • Herní-kupony.cz neslouží jako platební ani kurýrní služba.
  • Zaměstnanec kurýrní služby po vás nikdy nebude chtít čísla z platební karty. Nikdy je nikomu nediktujte.
  • Bankéř vás nikdy nebude žádat zakoupení jakýchkoliv kuponů.
  • Bankéř po vás nikdy nebude chtít heslo do bankovnictví.
  • Vždy si zkontrolujte URL, na které se nacházíte (např. posta.dorucenii.ru není web České pošty).
  • Mobil si zabezpečte heslem, případně otiskem prstu či skenem obličeje.
  • Neposílejte peníze vojákům v zahraničí z Afghánistánu, agentům tajných služeb ani cizím bankám. Jde VŽDY o podvod.

Nejste si jistí? Kontaktujte nás

Pokud vám některá z výše uvedených situací přijde povědomá nebo jste na pochybách, neváhejte kontaktovat naši zákaznickou podporu na telefonním čísle +420 222 200 500 (Po-Pá 10-17 h) nebo na e-mailové adrese info@herni-kupony.cz. Také si můžete přečíst více o bezpečném placení na internetu.


Pomohl vám tento článek?