5 tipů na vzdělávací počítačové hry pro děti

Vojtěch Mišura
30. 01. 2024 16:00
5 tipů na vzdělávací počítačové hry pro děti

Počítačové mohou být nejen skvělá zábava, ale také chytrý způsob, jak děti přilákat i k tématům, které by je možná jinak horko těžko zajímaly. Jako třeba k matematice, logopedii nebo logice...
Vybrali jsme pět zábavných edukačních her, u kterých se vaše děti rozhodně nebudou nudit a navíc získají vědomosti, které využijí nejen ve škole!

Obsah článku

Chuchel (od 3 let)

Chuchel je originální hříčka od známého české studia Amanita Design (Samorost, Machinarium, Botanicula). Jejich hry se vyznačují jedinečnou grafikou a nespoutanou fantazií, které může být pro některé hráče možná až moc. Jsem si ale jistý, že děti Chuchla dokáží naplno ocenit. V každém ze 30 samostatných úkolů čeká hráče sada předmětů, na které se musí ve správném pořadí klikat.

I když to na první pohled může znít trochu nudně, opak je pravdou - Chuchel je neskutečně rozmanitá zábava, zahrajete si třeba variaci na Pac-Mana nebo Space Invaders a dočkáte se spousty chytře vymyšlených originálních hádanek. Hru doprovází celá škála různých zvuků a chytlavých melodií, které hře přidávají na výjimečnosti. Není divu, že si hra získala oblibu po celém světě!

Průměrné hodnocení: 8,5/10

Matemág (5-9 let)

Nenávidí vaše děti ze všech školních předmětů nejvíce matematiku? V tom případě jim ukažte Matemága a dost možná je počítání jako zázrakem začne bavit!
Česká vzdělávací hra je určená pro děti od 5 do 9 let a je rozdělená do čtyř věkových kategorií podle náročnosti - předškolní děti, děti z 1. třídy, děti z 2. třídy a starší děti. Hra je zábavná hlavně díky dobrodružném příběhu, hezké grafice a spoustě nápadů, které jednotlivé matematické úkoly ozvlášťnují.

hodnocení IGN: 8/10

Mluvídek (3-6 let)

Mluvídek je vzdělávací aplikace pro nejmenší děti od 3 do 6 let. Podpoří rozvoj slovní zásoby, správnou výslovnost a naučí je také základnímu logickému uvažování. Hra byla vývíjena ve spolupráci s logopedy.

Průměrné hodnocení: 8/10

Česká logopedická hra Mluvídek.

Hravouka (4-8 let)

Objevování přírody nebylo ještě nikdy zábavnější. Díky této chytré poznávací hře se děti seznámí s českými zvířátky, rostlinami a jejich chováním. Hráče po celou dobu provází zvědavá myška, díky které se hráč dostane i na ta nejméně dostupná místa - třeba pod zem.

Průměrné hodnocení: 8/10

Lego Builder’s Journey (6+)

Lego Builders Journey nadchne o něco starší děti než předchozí hry. V příběhu o hraní a spojování projdete jednotlivé levely kostičku po kostičce. Čekat vás budou hlavolamy, při kterých budete někdy dodržovat pokyny a jindy popuzdíte uzdu své fantazii. Builder’s Journey je krásně vypadající poetická logická hra v kostičkovaném světě LEGO, který si zamilují nejen děti, ale i jejich rodiče.

Průměrné hodnocení: 7,5/10

Podívejte se také na přehled pěti nejlepších hudebních her.

Top 5 edukačních her pro děti

  1. Chuchel
  2. Matemág
  3. Mluvídek
  4. Hravouka
  5. Lego Builder’s Journey
Štítky: Steam

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.