Final Fantasy XVI - středověký epos s duší PS2 hry

Vojtěch Mišura
19. 06. 2023 18:00
Final Fantasy XVI - středověký epos s duší PS2 hry

Série Final Fantasy od Square Enix už několikrát v historii ukázala, že experimentů se rozhodně nebojí. Stačí vzpomenout na první odklon od původně středověké fantasy (Final Fantasy I-VI) k originální sci-fi s dechberoucími high-tech vychytávkami (Final Fantasy VII). Final Fantasy XVI se vrací ke kořenům a svou atmosférou připomíná nejslavnější éru PlayStationu 2.

Obsah článku

Final Fantasy XVI: O poznání temnější dobrodružství

Celkové vyznění hry je od prvních okamžiků mnohem temnější, než jsme v sérii byli zvyklí. Svou atmosférou a vizuálním stylem se vrací k počátkům a způsobem vypravování připomíná nejslavnější éru PlayStationu 2. Příběh je překvapivě temný a krvavý a má blízko k hrám jako Zaklínač nebo Dark Souls.

Zcela nový svět - Valisthea - silně připomíná středověkou Evropu a příspívá k celkové vážnějšímu a drsnějšímu tónu hry. Dokonce i bláznivé prvky každé Final Fantasy hry jako jsou pštrosovití ptáci Chocobové se tady prohánějí v těžké ocelové zbroji.Final Fantasy XVI hlavní hrdina Clive Rosfield

Krize vévodství Rosaria

Ve Final Fantasy se ujmete hrdiny Clivea Rosfielda - lehce zahořklého a ne zrovna upovídaného vojáka, který je synem vládce vévodství Rosaria. Toto na pohled klidné místo ale čelí nebezpečné nákaze, které mohou zabránit pouze tzv. mateřské krystaly.

Tento magický předmět však Rosaria bohužel nemá, a tak se připravuje na válku se sousedním Železným královstvím, na jehož území si už delší dobu brousilo zuby.

Dvůr velkovévodství Rosaria

FF XVI Preview: Dvě příběhové linie od sebe dělí 13 let

Většinu hry odehrajete za 28 letého zkušeného bojovníka Clivea, ale v klíčových scénách se vrátíte o 13 let zpět do jeho teenagerské minulosti. Tehdy patnáctiletý mladík si musel své postavení na dvoře tvrdě vybojovat.

Už tehdy se rozhodne chránit svého mladšího (a na dvoře mnohem oblíbenějšího) bratra Joshuu, který je obdařen vzácnou magickou silou, díky které se dokáže proměňovat v mocného Fénixe, tzv. Eikona. Eikoni jsou božské kouzelné bytosti s ohromnou ničivou silou. Vyvolat je ale mohou pouze tzv. dominantové - lidé obdaření vzácným magickým nadáním. Jedním z dominantů je i Cliveův mladší bratr Joshua.

Final Fantasy XVI bratr hlavního hrdiny Joshua

„Ve hře Final Fantasy XVI se ikonické povolávané bytosti mění na Eikony. Tyhle smrtící bytosti sídlí v Dominantech, mužích a ženách, kteří po narození zdědí jejich obrovskou moc – ať už se jim to líbí, nebo ne. Eikoni jsou nejmocnějšími bytostmi ve světě Valisthea, zemi, kde díky síle Mateřských krystalů vzniklo šest mocných říší. Aether, který tyto vysoké krystalové hory poskytují, živí kouzla, díky nimž tyto národy po mnoho let vzkvétaly, ale nyní hrozí, že jejich nelehké spojenectví naruší záhadná nákaza,“ popisuje hru společnost Square Enix.

Nový bojový systém je akční a moderní

Bojový systém Final Fantasy 16 se definitivně odpoutal od jakéhokoliv náznaku tahových bojů: je rychlý, plynulý a neuvěřitelně efektní - občas se může zdát, že nejrůznějších výbuchů a barviček je příliš mnoho, vývojáři ale souboje dobře vyvážili a jen tak se v nich neztratíte.

Final Fantasy XVI Datum vydání

Šestnáctého dílu slavné série se dočkáme 22. června 2023 exkluzivně na PS5. Nedávno zveřejněné demo Final Fantasy XVI slavilo u fanoušků velký úspěch.

Final Fantasy XVI Trailer

Štítky: PlayStation

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.