Tým Herních kuponů doporučuje: Nejlepší multiplayerovky, které si zahrát o prázdninách

Vojtěch Mišura
25. 07. 2023 15:00
Tým Herních kuponů doporučuje: Nejlepší multiplayerovky, které si zahrát o prázdninách

V létě platí jiná pravidla než po zbytek roku, dny jsou nekonečně dlouhé a tropické večery lákají k nejrůznějším dobrodružstvím. A na všechno je tak nějak více času, což platí dvojnásob, pokud jste ještě školou povinní.

Kromě kempování a nejrůznějších venkovních zábav si s kamárady můžete odpočinout u nějaké té gaučové multiplayerovky. Podívejte na naše tipy!

Vojta - copywriter

Vojta M. (copywriter)
Grounded (2020)

Grounded je noční můrou všech, kdo se k smrti bojí pavouků, klíšťat, sršňů a další jedovaté hmyzovité havěti. A co teprve představa, že všem těm hmyzákům budete muset čelit ve stejné velikosti na území své vlastní zahrady. Ve hře Grounded se zmenšíte do miniaturních rozměrů a dříve důvěrná zákoutí za vaším domem se promění v nelítostné bojiště o přežití.

Přestože se hra dá projít kompletně sólo, mnohem větší zábavou je pokusit se přežít spolu s kamarády (celkem můžou hrát až 4 hráči). Vyzbrojte se párátky, sbírejte rosu, opečte si breberky na ohni nebo si postavte vlastní základnu. Hlavně si ale tuhle originální hru, která je jako stvořená pro letní dny s přáteli, pořádně užijte.

Dan - podpora

Dan (marketing)
Speedrunners (2013) a Tricky Towers (2016)

Když si v létě chcete zahrát něco s přáteli, pravděpodobně sáhnete po něčem nenáročném, ale přesto hodně zábavném. A přesně takové jsou hry, které vám teď představím! Obě dvě jsou navíc za hubičku a dostupné snad na všechny platformy.

Speedrunners (2013)

V téhle nestárnoucí klasice je jediným cílem běžet a zůstat na mapě jako poslední. Klacky pod nohy vám budou házet jak vývojáři designem map, tak protihráči pomocí různých vychytávek. Takže třeba narazíte do krabice, hráč za vámi do vás pošle raketu a nakonec vás odněkud přejede ohnivá koule... A to vám zaručeně zvedne tep. No a třešničkou na dortu je extrémní množství komunitních map, díky kterým vás bude hra bavit snad do nekonečna.

Tricky Towers (2016)

Tváří se to jako variace na klasický Tetris, ale není to tak docela Tetris. V Tricky Towers jste čarodějem, který staví věž. Princip je velmi jednoduchý: snažíte se postavit věž klasických tetrisových kostiček dříve, než se to povede kamarádovi. K dispozici jsou i další herní módy, které nejsou o nic míň zábavné. A věřte mi - i když jedna hra trvá vždy jen pár minut, dá se u Tricky Towers prosedět spousta hodin!

Vojta - IT

Vojta Z. (IT specialista)
Nobody Saves the World

Nikdo zachrání svět. Ale kdo je ten Nikdo? Podle oficiálního popisu je to androgynní humanoid, který se na začátku příběhu probouzí bez jakýchkoliv vzpomínek na minulost, a také bez kalhot... Hned z kraje je hráči odemčena možnost metamorfovat ztraceného naháče do různorodých podob. Postupně odemknete proměny v rytíře, kouzelníka s kartami, krysu, koně, vajíčko a spoustu dalších menších či větších podivností.

Každá postavička disponuje stromem schopností, které postupně vylepšujete a můžete je různě kombinovat. Zábavní nepřátelé a netradiční prostředí vás připoutá k obrazovkám na několik hodin. Hra navíc podporuje gaučovou kooperaci - svolejte všechny své kamarády! Půjčte mu/jí jeden ze svých ovladačů a pusťte se ve dvou do krvavých bitev třeba v podobě zákeřných slimáků.

martin - redaktor

Martin (redaktor)
Rocket League (2015)

Nikdy jsem nebyl příznivcem fotbalu. Honit se za míčem a běhat z jedné strany hřiště na druhou, nikdy nebylo něco, co bych považoval za zábavné. Ale honit se za míčem v autíčkách s raketovým pohonem? To už za zábavné s jistotou považuji. V základu je Rocekt League fotbalovou hrou - ano, slyšíte správně - fotbalovou, ale nebojte se, je to jen obrazné pojmenování. Jediné dvě věci, které má hra s fotbalem společné jsou míč a hřiště.

Cílem hry je co nejvíckrát střelit míč do soupeřovy branky. Velice jednoduché, že? Uprímně, ne tak docela. Díky raketovému pohonu můžete totiž i létat a to samé dokáže s trochou štěstí i váš soupeř. Připravte se tedy na to, že se s balónem budete muset popasovat nejen na zemi, ale častokrát i ve vzduchu během raketového letu. Rocket League nabízí řadu herních módů, od těch klasických (1v1, 2v2, 3v3, 4v4), až po ty netradiční, které zahrnují módy jako Snow Day (hra s pukem místo míče), Hoops (hra s basketbalovým míčem) či Dropshot (trefování míče do děr v herním poli).

Pravdou je, že je Rocket League jedním z titulů, u kterých musíte mít trpělivost. Než létaní, zpracování míče a přesnost úderu dostanete do ruky, bude to chvíli trvat. Hra vás za to ale štědře odmění a po pár hodinách netrefování míče si s přáteli bez obav dojedete pro zasloužené vítězství. Navíc je titul kompletně free-to-play!

Koukněte také na naše tipy, co si zahrát během herního sucha!

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Majk

Kvůli Tricky Towers jsem si musel přikoupit další 2 ovladače. 😭💰 Ještě bych doplnil Overcooked. Starší kousek, ale pořád v pohodě hratelný.

31. července 2023 19:45
* Povinné položky