5 věcí, které vás uchvátí v Zelda: Tears of the Kingdom

Vojtěch Mišura
12. 05. 2023 17:28
5 věcí, které vás uchvátí v Zelda: Tears of the Kingdom

Dlouho očekávané pokračování jedné z nejlepších her poslední dekády dorazilo na trh a už teď je jasné, že bude aspirovat na nejlepší titul roku 2023. Renomované herní magazíny hře neváhaly udělit nejvyšší hodnocení.
Zelda je zkrátka zpátky v té nejlepší formě. Jakých 5 nejlepších novinek oproti svému předchůdci přináší?

Obsah článku

1) Vydáte se vzhůru do oblak

Hlavní hrdina Link žije v kouzelném království Hyrule, ve kterém se odehrává každý díl, herní mapa se ale vždy více či méně pozmění. Tentokrát se kromě rozlehlé krajiny zahrnující pouště, hory i ledovce, vydá i na tajuplné létající ostrovy vznášející se jako plující mraky nad královstvím. Mapa je díky nim o poznání větší než minule.

To ale není zdaleka všechno, stejně rozlehlé prostory se ukrývají také v podzemí, do kterého se dostanete skrz podivnou sopečnou jámu připomínající bránu do pekel… Připravte se na neskutečně zajímavý a živý svět, jehož prozkoumáváním strávíte desítky, ne-li stovky hodin.

Link vyrábí kladivo a používá jej jako zbraň.

2) Vyrobíte si vlastní vynálezy

Další novinkou oproti Breath of the Wild je schopnost vyrábět si z dostupných věcí své vlastní vynálezy a nejrůzněji je mezi sebou kombinovat. Zvednete zkrátka jakýkoliv povalující se klacek a přiděláte k němu kámen a hned máte hotové kladivo. A nebo na mapě najdete třeba vozík, připojíte k němu vrtulku a on vás odveze až na vrchol strmého kopce.

Fantazii se tu meze nekladou a pokud budete mít chuť si trochu pohrát, můžete vytvořit opravdu důmyslné vynálezy, které vám značně usnadní cestu.

3) Vrátíte předměty v čase

S cestováním v čase si už v rámci série pohrávala například legendární Link to The Past nebo Oracle of Times. Tentokrát ale nepůjde o výlety do úplně jiné epochy nebo alternativní verze Hyrule, ale možnost vybrat jakýkoliv předmět nebo postavu a pár okamžiků jí vrátit zpět v čase.

To je vynikající například v soubojích, kdy po vás například potvora mrští kamenem a vy jednoduše zastavíte čas, vrátíte kámen v čase zpět a ten udeří překvapeného vlastníka do hlavy. Hrátky s časem jsou tak doslova nikdy nekončící zábava!

Hlavní postavy ve hře Zelda: Tears of the Kingdom.

4) Seznámíte se s novými společníky

Jestliže recenzenti něco Breath of the Wild vytýkali, byl to kromě horší grafiky také příběh a způsob jeho vyprávění včetně    chybějícího- dabingu.(který mimochodem trestuhodně chybí také v Tears of the Kingdom) a nedostatek dalších postav, se kterými byste mohli ve hře interagovat.

Vývojáři se ale poučili a v pokračování servírují epický příběh plný zajímavých charakterů, nečekaných zvratů i dojemných momentů. A k silnému vyprávění pomohly právě nové postavy jako je třeba mladý princ Sidon, který s vámi bude bojovat po boku velké bitvy…

5) Nafotíte si monstra do svého “rodinného” alba

Možná si vzpomínáte na hru Pokémon Snap, kde jste cestovali po světě a fotili si do alba pokémony, něčeho podobného se dočkáte i v nejnovější Zeldě. Místo roztomilých pokémonů ale budete sbírat momentky rozzuřených příšer, které vás kvůli pěkné fotce rozhodně nenechají v klidu zaostřit, spíše se vás pokusí sežrat i s fotoaparátem.

5 rozdílů oproti Breath of the Wild:

  1. Nový svět v oblacích
  2. Vytváření vlastních vynálezů
  3. Vracení předmětů v čase
  4. Lepší příběh a nové postavy
  5. Focení monster v nedbalkách

Zajímavostí je, že nové Zeldy se už prodalo 10 milionů kopií.

Štítky: Slevy

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.