Síň slávy: Nejlepší hry na PS5 - TOP 10

Vojtěch Mišura
28. 06. 2024 11:12 Aktualizováno
Síň slávy: Nejlepší hry na PS5 - TOP 10

Zdá se to skoro k neuvěření, ale PlayStation 5 nedávno oslavil třetí narozeniny. To že už nejde o žádné konzolové batole, nicméně dokazuje celá řada výborných her, které během té doby na nové konzoli vyšla.

TOP 10 těch nejlepších vám přinášíme v našem žebříčku. Pokud byste v něm rádi viděli jinou hru, dejte nám vědět do komentářů!

Obsah článku

1) Baldur's Gate 3

Pravděpodobně nejlepší hra roku 2023 - nesmírně ambiciózní, rozsáhlá a ve všech ohledech dopilovaná hra, která nabídne tunu obsahu a možností, jak rozvíjet bohatý příběh i taktizovat při soubojích, v Baldur's Gate 3 je úplně všechno. Herní mechaniky převzaté z páté řady Dungeons & Dragons fungují na jedničku. Zkrátka zasloužené první místo v našem žebříčku.

Baldurs Gate 3 ukázka ze hry

Hodnocení IGN: 10/10

2) Resident Evil 4

Aniž by toto remake legendy z PS2 ztratilo své kouzlo, dokázalo už tak výtečnou hru obohatit o skvělou grafiku a moderní akci, která vás nenechá ani na okamžik vydechnout. Výsledkem je jedna z nejlepších survival hororových stříleček všech dob.

Resident Evil 4 ukázka ze hry

Hodnocení IGN: 10/10

3) Deathloop

Jestli máte rádi střílečky, ve kterých příběh nehraje druhé housle a občas vás donutí i k nějakému tomu zamyšlení, Deathloop je hrou přesně pro vás. Tahle nápaditá akce se skvělou hratelností patří mezi to nejlepší, co na novou konzoli momentálně seženete.

Deathloop ukázka ze hry

Hodnocení IGN: 10/10

4) Ratchet & Clank: Rift Apart

Exkluzivita pro PS5 má všechno, co dobrá hra potřebuje - nádhernou grafiku, návykovou hratelnost a kouzelný příběh se spoustou originálních postaviček a vtipných momentů. Kromě toho naplno využívá všech vymožeností hardwaru včetně dovedností ovladače DualSense, díky kterým vám akční podívaná doslova oživne v rukách.

Hlavní postava Ratchet Clank

Hodnocení IGN: 9/10

5) God of War Ragnarök

Tohle apokalypitcké dobrodružství otce a syna napříč severskou mytologií je vrcholem série. Všechno od level designu po boje až po epický příběh o konci světa, do sebe zapadá jako dokonalé puzzle.

God of War Ragnarök síň slávy PS5

Hodnocení IGN: 9/10

6) Marvel's Spider-Man 2

Už první Spiderman od Marvelu byl naprostá pecka, která konečně naplno využila všech možností našeho oblíbeného pavoučího superhrdiny od vedle. Dvojka na svého předchůdce důstojně navazuje a kromě skvělého příběhu přidává také druhou hratelnou postavu Milese Moralese a ještě vylepšuje krásnou grafiku, takže si užijete virtuální New York v asi nejlepším technickém zpracování vůbec.

Spiderman padající ze střechy

Hodnocení IGN: 9/10

7) Ghost of Tsushima

Už před rokem se tahle akční adventura zařadila mezi nejlepší hry na PS4 v historii. Ve verzi pro PS5 přidává poslední střípky do už tak skvěle sestavené samurajské mozaiky.

Samuraj hledící do japonské krajiny

Hodnocení IGN: 9/10

8) Demon's Souls

Remake klasiky z PS3 je kompletně přebudovaná do nového technického i grafického kabátku. Už tak výborná hra je v tomto provedení vybroušená téměř k dokonalosti.

Demons souls

Hodnocení IGN: 9/10

9) Alan Wake 2

Od jedničky Alana Wakea uteklo neuvěřitelných 14 let. Mysteriózní detektivka s hororovými prvky vyniká hodně originálním příběhem, na který jen tak nikde nenarazíte. Určitě to není hra pro každého, pokud vás ale chytne, čeká vás neopakovatelné dobrodružství, na které jen tak nezapomenete.

Alan Wake 2 ukázka ze hry

Hodnocení IGN: 9/10

10) Final Fantasy VII Remake Intergrade

Pro Evropana mohou být JRPG někdy lehce bizarním herním zážitkem. Jestli ale existuje hra, která by se měla stát průvodcem do tohoto trochu exotického, zato extrémně výpravného žánru s nezapomenutelnými příběhy, není lepší volba než Final Fantasy VII Remake Intergrade pro PS5.

Cloud z Final fantasy VII

Hodnocení IGN: 8/10

Dobijte si PlayStation peněženku přes Herní kupony

K nákupu her stačí dobít PlayStation peněženku v hodnotách 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč nebo 2000 Kč.

Z PlayStation peněženky si můžete předplatit také předplatné PlayStation, díky kterému získate každý měsíc 3-4 hry zdarma. Podívejte se na aktuální červnovou nabídku!

Pokud vás zajímá TOP 10 nejlepších her na PS4, mrkněte na článek Síň slávy: Nejlepší hry na PS4 v historii.

Nejlepší hry na PS5 TOP 10

  1. Baldur's Gate 3
  2. Resident Evil 4
  3. Deathloop
  4. Ratchet & Clank: Rift Apart
  5. God of War Ragnarök
  6. Marvel's Spider-Man 2
  7. Ghost of Tsushima
  8. Demon's Souls
  9. Alan Wake 2
  10. Final Fantasy VII Remake Intergrade
Štítky: PlayStation

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

houdek442

Astro's Playroom doporučuji naprosto každému majiteli PS5. To, co ta hra udělá s ovladačem, je naprosto neuvěřitelné!

30. dubna 2022 08:56
* Povinné položky

kuba

Největším překvapením je pro mě Astro's Playroom.. Jinak dobře shrnuto

31. prosince 2021 00:18
* Povinné položky