Síň slávy: Nejlepší hry na PS5 - TOP 10

Vojtěch Mišura
30. 12. 2021 14:46
Síň slávy: Nejlepší hry na PS5 - TOP 10

Zdá se to skoro k neuvěření, ale PlayStation 5 nedávno oslavil první narozeniny. To že už nejde o žádné konzolové novorozeně, nicméně dokazuje celá řada výborných her, které během prvního roku na nové konzoli vyšla.

TOP 10 těch nejlepších vám přinášíme v našem žebříčku. Pokud byste v něm rádi viděli jinou hru, o které si myslíte, že si své místo v Síni slávy zaslouží, dejte nám vědět do komentářů!

Obsah článku

1) Deathloop

Jestli máte rádi střílečky, ve kterých příběh nehraje druhé housle a občas vás donutí i k nějakému tomu zamyšlení, Deathloop je hrou přesně pro vás. Tahle nápaditá akce se skvělou hratelností patří mezi to nejlepší, co na novou konzoli momentálně seženete.

Deathloop ukázka ze hry

Hodnocení IGN: 10/10

2) Ratchet & Clank

Exkluzivita pro PS5 má všechno, co dobrá hra potřebuje - nádhernou grafiku, návykovou hratelnost a kouzelný příběh se spoustou originálních postaviček a vtipných momentů. Kromě toho naplno využívá všech vymožeností hardwaru včetně dovedností ovladače DualSense, díky kterým vám akční podívaná doslova oživne v rukách.

Hlavní postava Ratchet Clank

Hodnocení IGN: 9/10

3) Demon's Souls

Remake klasiky z PS3 je kompletně přebudovaná do nového technického i grafického kabátku. Už tak výborná hra je v tomto provedení vybroušená téměř k dokonalosti.

Demons souls

Hodnocení IGN: 9/10

4) Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Už první Spiderman od Marvelu byl naprostá pecka, která konečně naplno využila všech možností našeho oblíbeného pavoučího superhrdiny od vedle. Miles Morales na svého předchůdce důstojně navazuje a kromě skvělého příběhu přidává také dechberoucí grafiku, takže si užijete virtuální New York v asi nejlepším technickém zpracování vůbec.

Spiderman padající ze střechy

Hodnocení IGN: 9/10

5) Returnal

Atmosférická scifi vypráví příběh ztroskotané pilotky a badatelky Selene, která má na neznámé planetě co do činění s ne zrovna přátelsky naladěnou mimozemskou havětí. Jde o působivého zástupce Rogue-like žánru, který by ve vaší sbírce neměl chybět.

Hlavní hrdinka Selene střílící po mimozemském šmejdovi

Hodnocení IGN: 8/10

6) Ghost of Tsushima

Už před rokem se tahle akční adventura zařadila mezi nejlepší hry na PS4 v historii. Ve verzi pro PS5 přidává poslední střípky do už tak skvěle sestavené samurajské mozaiky.

Samuraj hledící do japonské krajiny

Hodnocení IGN: 9/10

7) Resident Evil Village

Další přírůstek do next gen rodiny, který využívá možnosti nové konzole až na dřeň. Po technické stránce jde bezesporu o špičku nejen svého žánru. Když k tomu přidáme výbornou atmosféru a hromadu akce, dostaneme jeden z nejlepších dílů této legendární hororové série.

Čarodějnice ze hry Resident Evil Village

Hodnocení IGN: 8/10

8) Final Fantasy VII Remake Intergrade

Pro Evropana mohou být JRPG někdy lehce bizarním herním zážitkem. Jestli ale existuje hra, která by se měla stát průvodcem do tohoto trochu exotického, zato extrémně výpravného žánru s nezapomenutelnými příběhy, není lepší volba než Final Fantasy VII Remake Intergrade pro PS5.

Cloud z Final fantasy VII

Hodnocení IGN: 8/10

9) Hitman 3

Takhle nějak by mělo vypadat zakončení každé trilogie - s respektem ke svým předchůdcům přidává třetí díl lepší hratelnost, nápadité mise a výtečné grafické zpracování.

Hitman

Hodnocení IGN: 9/10

10) Astro's Playroom

Z technologické ukázky demonstrující možnosti nového hardwaru se nečekaně vyklubala výborná plošinovka, která by v klidu obstála i jako plnohodnotnotný titul prodávaný na PS Store. K dokonalosti by ale přeci jen potřebovala krapet toho herního obsahu navíc.

Roboti ze hry Astros Playroom

Hodnocení IGN: 8/10

Pokud vás zajímá TOP 10 nejlepších her na PS4, mrkněte na článek Síň slávy: Nejlepší hry na PS4 v historii.

Nejlepší hry na PS5 TOP 10

  1. Deathloop
  2. Ratchet Clank
  3. Demon's Souls
  4. Marvel's Spider-Man: Miles Morales
  5. Returnal
  6. Ghost of Tsushima
  7. Resident Evil Village
  8. Final Fantasy VII Remake Intergrade
  9. Hitman 3
  10. Astro's Playroom
Štítky: PlayStation

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

houdek442

Astro's Playroom doporučuji naprosto každému majiteli PS5. To, co ta hra udělá s ovladačem, je naprosto neuvěřitelné!

30. dubna 2022 08:56
* Povinné položky

kuba

Největším překvapením je pro mě Astro's Playroom.. Jinak dobře shrnuto

31. prosince 2021 00:18
* Povinné položky