Tým Herních kuponů doporučuje: Nejlepší herní moment roku 2022

Vojtěch Mišura
12. 01. 2023 17:15
Tým Herních kuponů doporučuje: Nejlepší herní moment roku 2022

Která herní událost roku 2022 byla podle vás nejlepší? Jaký herní "wow moment" se vám nesmazatelně vryl do paměti? Právě na to jsem se zeptal svých kolegů v Herních kuponech.

Podívejte se, kterou událost jsme zvolili za nejlepší a napište nám do komentářů, jaká nejvíce nadchla vás!

Vojta - IT

Vojta Z.
God of War Ragnarok

Já vím, já vím. God of War Ragnarök v posledních měsících plní titulky všemožných webů, vyhrává každou cenu, kterou potká a kdo může, ten jej ve svém herním plátku zmíní. Jako konzument herních novinek se i já začínám pomalu obávat, aby na mě Kratos nevyskočil i z ledničky. Již všichni víme a chápeme, že Ragnarök přinesl více gameplaye, více zajímavých nepřátel, více obsahu, rozsáhlejší a zajímavější herní oblasti nabyté sidequesty a zatraceně dobrým hlavním příběhem, který podporuje fantastická hudba.

Oproti předchozím dílům je v hratelnosti drobný posun. Již nehrajeme pouze za Kratose, ale svoji oddělenou dějovou linku má i Atreus. Ve chvíli, kdy nám hra plynule přenese ovládání z Krata na Atrea – to je ten „wow“ moment, díky kterému tuto hru zmiňuji i v našem seznamu. Celkový koncept společníků, kteří doprovázejí Atrea nebo Krata, si mě naprosto získal. Je radost s nimi prohlubovat přátelství, procházet jednotlivé světy, odkrývat proroctví a bojovat se zákeřnými nepřáteli.

Gameplay hry Stardew Valley - postava rybaří na molu

Dan - podpora

Dan
Oznámení Hades II na Game Awards (Epic Gamer Moment)

Jelikož jsem se Zagreem v podsvětí strávil nespočet hodin a první díl tohohle skvostu se stal mou nejoblíbenější a nejhranější hrou v roce 2021 i 2022, při sledování letošního ročníku Game Awards jsem skoro zkolaboval. Když se po prvním prostřihu „World Premiere“ na obrazovce objevil typický hádovský artstyle a zazněly první tóny soundtracku, tak se mi nejspíš na moment zastavilo srdce. Teď už jen netrpělivě čekám na první zmínky o datu vydání a možnosti si druhý díl zahrát v early accesu. Už se nemůžu dočkat, jaké nové mechaniky si pro nás tým ze Supergiant Games připravil!

Vojta - copywriter

Vojta M.
Porážka Trhače v Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge

První hru Teenage Mutant Ninja Turtles jsem hrál ještě jako malý kido na stařičké kazetové konzoli z 90. let. Porazit Trhače nám tehdy s bráchou zabralo spoustu hodin napínavé zábavy. Nakonec jsme to s vypětím všech sil a s rozdrcenými plastovými tlačítky na old-schoolových ovladačích dokázali. Na ten pocit triumfálního vítězství jen tak nezapomenu.

A úplně stejnou radost jsem měl i vloni, kdy jsem si legendární souboj s Trhačem mohl díky skvělému remake zopakovat. A ne - nebyl vůbec o nic lehčí, než jak si ho pamatuju z dětství. Tahle hra zkrátka ani po více než 20 letech neztratila vůbec nic ze svého kouzla. A proto je pro mě obnovený souboj s Trhačem nejlepším herním momentem minulého roku.

Gameplay hry Stardew Valley - postava rybaří na molu

Koukněte také, jaké jsou v našem týmu nejoblíbenější herní charachtery v článku Tým Herní kuponů doporučuje: Jaká je tvoje nejoblíbenější herní postava?

Bára - marketing

Bára
Oznámení The Sims 5 (Behind The Sims Summit)
 

Na začátek se asi sluší přiznat, že název mého oblíbeného loňského eventu je možná tak trochu zavádějící. Pravdou totiž je, že na EA Behind The Sims Summitu, přímo nové pokračování hry neoznámilo. Přinesli ale první pohled do takzvaného Projektu Rene. Ten je zatím pouze konceptem v rané fázi vývoje. Už nyní jsme ale mohli vidět pár záběrů, které mezi komunitou fanoušků vzbudily nemalé emoce. Co by měla nová hra přinést? Pokud se do ní dostane vše, co nám dosud EA odhalilo, můžeme se těšit na výrazně rozšířené možnosti editace nábytku a celých staveb, což je něco, po čemž spousta milovníků The Sims (včetně mě!) volá již dlouhé roky. Konečně by tak mohlo být reálné vytvářet krásné interiéry a exteriéry bez použití cheatů.

Své výtvory a virtuální životy byste si navíc měli mít možnost přenést na další platformy. Rozestavěný byt tak můžete dokončit třeba po cestě do školy na mobilu. Co nás čeká dál? Zatím nevíme, ale je naprosto jasné, že se v následujících měsících a letech můžeme těšit na to, že se koncept dalšího pokračování The Sims bude postupně odhalovat. A já se na to nesmírně těším!

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.