Gamingová předplatná - srovnání 2024

Netflix už řadu let nabízí za menší měsíční poplatek várku filmů a seriálů, které si můžete pustit kdykoliv a kdekoliv, ať už jste v pohodlí domova, nebo na cestách. Stejnou cestou se postupem času vydaly i různé další společnosti jako například Amazon či Disney a určitě vás nepřekvapí, že se tento oblíbený model předplatného volně přesunul i do dalších průmyslových odvětví.

Dva hráči na PS4

Dnes tento model funguje i v průmyslu herním a stejně jako v případě filmů, i různé herní společnosti nabízejí řadu herních titulů za měsíční poplatek. V následujících řádcích jsme pro vás proto připravili přehled gamingových předplatných tak, abyste si jednoduše mohli vybrat to, které vám nejvíce sedne.

PlayStation Plus

Společnost Sony patří aktuálně se svou konzolí PlayStation k absolutní špičce herního průmyslu a pro hráče v současné době nabízí celkem 3 druhy herního předplatného: Essential, Extra a Premium.

PlayStation Plus

PlayStation Plus Essential

Základním předplatným je tarif Essential, které za cenu 235 Kč měsíčně nabízí přístup k online multiplayeru, třem měsíčním hrám, exkluzivním slevám, cloudovému úložišti a funkci Share Play.

Během sezónních výprodejů bude možné získat nové PS Plus Essential za výhodnější ceny. Doporučujeme proto sledovat facebookové stránky nebo blog Herních kuponů, kde se o případných slevových akcích včas dozvíte.

PlayStation Plus Extra

Zlatou střední cestou je tarif Extra, který hráčům za částku 365 Kč měsíčně nabídne ty jisté výhody jako v případě předplatného Essential. Oproti tarifu Essenital se však hráčům zpřístupní Katalog her, který čítá přes 400 titulů a služba Ubisoft Classics+ nabízející další knihovnu herních titulů od studia Ubisoft.

Playstation Plus Premium

Tarif Premium nabízí to nejlepší pro milovníky hraní. Kromě všech výše zmíněných výhod získáte za 445 Kč měsíčně navíc ještě přístup do Katalogu klasiky, který na nové konzole přináší tituly z původních konzolí PlayStation (PS2, PS3, PSP). Společně s Katalogem klasiky se vám zpřístupní i časově omezené zkušební verze velkých herních titulů a cloudové streamování.

  PS Plus Essential PS Plus Extra PS Plus Premium
1 měsíc 235 Kč 365 Kč 445 Kč
3 měsíce 650 Kč 1 040 Kč 1 300 Kč
12 měsíců 1 880 Kč 3 280 Kč 4 000 Kč
  PS Plus Essential PS Plus Extra PS Plus Premium
Online Multiplayer Ano Ano Ano
Měsíční hry Ano Ano Ano
Ukládání herního postupu do cloudu Ano Ano Ano
Ubisoft + Classics Ne Ano Ano
Katalog her Ne Ano Ano
Katalog klasiky Ne Ne Ano
Streamování PS her na PC Ne Ne Ano
Trial verze her Ne Ne Ano

Xbox Games Pass & Xbox Live Gold

Na vrchol herního průmyslu patří vedle Sony i společnost Microsoft s jejich herní konzolí Xbox. Microsoft hráčům aktuálně nabízí taktéž několik druhů předplatného: Xbox Game Pass, Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Live Gold.

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass

Herní předplatné Xbox Game Pass je určeno majitelům konzole Xbox One a Xbox Series, které za cenu 259 korun měsíčně odemyká přístup k více něž dvěma stům herních titulů. Od 6. července 2023 se však cena pro nové zákazníky navýší o 1 euro. Od 13. srpna 2023 se pak bude navýšení ceny týkat všech předplatitelů. Tato služba je vhodná jak pro méně aktivní, tak pro každodenní hráče. Předplatitelé navíc získávají až 20% slevu na tituly nacházející se v Game Passu, pro případ, že by hru chtěli mít ve své knihovně.

Xbox Game Pass Cena
1 měsíc 259 Kč
3 měsíce 729 Kč
6 měsíců 1 439 Kč

PC Game Pass

PC Game Pass se od toho konzolového liší pouze obsahem knihovny. Naleznete zde totiž i tituly, které nevychází na konzole a součástí je také předplatné EA Play obsahující řadu titulů od vydavatele Electronic Arts.

Xbox Game Pass Ultimate

Předplatné Xbox Game Pass Ultimate obsahuje kromě základního Game Passu navíc ještě několik dalších služeb. Tou první je Xbox Cloud Gaming, která hráčům umožňuje streamovat hry do přenosných zařízení s OS Android či iOS. Druhou službou je Xbox Live Gold, předplatné potřebné k online hraní na konzolích Xbox zahrnující výhodné slevy a měsíční hry zdarma. Poslední službou zahrnutou v Game Pass Ultimate je služba EA Play, která obsahuje řadu titulů vydavatele Electronic Arts. Xbox Game Pass Ultimate vás měsíčně vyjde na 289 korun. Stejně jako v případě klasického Game Passu, i zde se bude v průběhu července a srpna zdražovat, a to konkrétně o 2 eura.

Xbox Game Pass Ultimate Cena
1 měsíc 289 Kč
3 měsíce 859 Kč

Xbox Live Gold

Pokud však nestojíte o knihovnu her ani o další výše zmíněné výhody, postačí vám základní předplatné Xbox Live Gold. Toto předplatné vám odemyká svět online hraní a na vrch přidává řadu slev a měsíční hry zdarma. To vše za 149 korun měsíčně.

Xbox Live Gold Cena
3 měsíce 439 Kč
6 měsíců 699 Kč
12 měsíců 1 379 Kč

Xbox Game Pass Core

Xbox Live Gold bude od 14. září nahrazen novou službou zvanou Xbox Game Pass Core. Ta hráčům za 10 dolarů měsíčně zpřístupní online multiplayer a slevy na Xbox Storu. Největší změnou oproti Xbox Live Gold je knihovna s 25 tituly, která má být částečně obměňována. Stávající předplatitelé Xbox Live Gold dostanou k Xbox Game Pass Core přístup bez dalších poplatků.

Jestliže vás zajímá srovnání PlayStation Plus a konkurenční Xbox Game Pass, mrkněte na článek Xbox Game Pass vs PlayStation Plus - Co je lepší?

EA Play

EA Play je cenově dostupná služba, která vám za cenu kolem 120 korun měsíčně odemkne knihovnu s přibližně stovkou herních titulů od vydavatele Electronic Arts. Najdete v ní různé herní série jako Mass Effect, Battlefield, Need For Speed nebo Star Wars. Součástí předplatného jsou i zkušební verze her, díky kterým si můžete vyzkoušet nejnovější tituly po dobu deseti hodin.

EA Play

EA Play Pro

EA zároveň nabízí i draží verzi předplatného EA Play, jejíž hlavní výhodou je plný přístup k nejnovějším hrám od Electronic Arts. EA Play Pro je vlastně takový Game Pass pro hráče, kteří každoročně hrají hry typu FIFA, Madden či Battlefield. Za Pro verzi předplatného zaplatíte přibližně 359 korun měsíčně.

Pokud využíváte členství Xbox Game Pass Ultimate nebo Xbox Game Pass pro PC, základní verzi EA Play získáváte zdarma.

  EA Play EA Play Pro
1 měsíc 99 Kč 359 Kč
12 měsíců 599 Kč 2 399 Kč

Ubisoft+

Podobně jako EA Play nabízí i Ubisoft některé své tituly v rámci služeb Xbox Game Pass a PlayStation Plus. Pokud byste si však chtěli zahrát více titulů od francouzského vydavatele, pořiďte si Ubisoft+. Za cenu 439 korun měsíčně získáte přístup k více jak 60 titulům, mezi kterými najdete i populární herní série jako Assassin's Creed, Far Cry či Tom Clancy.

Ubisoft+

Nintendo Switch Online

Předplatitelská služba Nintendo Switch Online se od ostatních předplatných lehce liší. Základní měsíční cena činí 99 korun, za které dostanete stejně jako v případě výše uvedených služeb přístup do online multiplayeru. Dále získáte přístup do obrovské knihovny klasických her pro SNES a NES, kde najdete hry jako The Legends of Zelda, Super Mario či Metroid. Největší změnou je pak možnost zakoupit rodinné předplatné, které vás vyjde na 875 korun ročně a přizvat do něj můžete až 7 dalších členů.

Nintendo Switch Online

K dispozici je i takzvaný Expansion Pack, se kterým získáte přístup ke všem výše zmíněným výhodám a k tomu navíc ještě další knihovnu her z konzolí Nintendo 64 a SEGA Mega Drive. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak přístup k placenému obsahu ke stažení ve formě Animal Crossing: New Horizons - Happy Home Paradise DLC.

Nintendo Switch je konzole, která klade důraz spíše na lokální multiplayer. Proto v předplatném nenajdete žádné měsíční hry ani jiné bonusy, které nabízí ostatní služby.

  Nintendo Switch Online Individuální členství Nintendo Switch Online Rodinné členství
1 měsíc 99 Kč  
3 měsíce 199 Kč  
12 měsíců 499 Kč 875 Kč
12 měsíců + Expansion Pack 999 Kč 1 203 Kč

Amazon Prime Gaming

Služba Prime Gaming je zahrnuta v ceně předplatného Amazon Pime, které nabízí řadu filmů a televizních seriálů. Amazon prostřednictvím služby Prime gaming rozdává každý měsíc několik her zdarma. Někdy se jedná o nijak zvlášť úspěšné tituly, někdy zas o vynikající AAA hry jako například Assassin's Creed: Origins či Madden NFL 22.

Amazon Prime Gaming

Kromě her dále Prime Gaming nabízí i herní obsah zdarma. Jedná se například o různé kosmetické doplňky či herní měnu do různých multiplayerových titulů, včetně League of Legends, Apex Legends, Destiny 2, GTA Online a Call of Duty Warzone.

Cena Amazon Prime Gaming činí 79 korun měsíčně, přičemž je možné využít i 7denní zkušební verzi zdarma.

Amazon Luna

Amazon Luna je platforma pro streamování her, kterou si můžete vyzkoušet prostřednictvím služby Prime Gaming. Amazon do předplatného Prime Gaming přidává každý měsíc pár titulů, které mohou předplatitelé streamovat zdarma. Tituly jsou k dispozici pouze po dobu jednoho měsíce.

Humble Choice

Služba Humble Choice je jednou z nejlepších služeb pro počítačové hráče. Za přibližně 260 korun měsíčně nabízí předplatné nové PC hry každý měsíc. Hry si navíc můžete ponechat navždy. Nabídka her je velice pestrá a zároveň také náhodná. Může se proto stát, že se vám žádný z měsíčních titulů nebude líbit.

Humble Choice

Dále Humble nabízí i takzvaný Trezor - sbírku více než 50 her, které si můžete stáhnout a navždy ponechat. A nakonec je tu kolekce rotujících titulů, která se váže na vaše předplatné. Pokud se z předplatného odhlásíte, k titulům ztratíte přístup.

Hodí se také připomenout, že předplácením služby Humble Choice podpoříte dobrou věc. Každý měsíc jde totiž 5% ze všech příjmů na jinou charitativní organizaci.

GeForce Now

Služba GeForce Now byla spuštěna již v roce 2015 a od ostatních předplatitelských služeb se značně liší. Není zde totiž žádná knihovna her, ze které si můžete libovolně vybírat. Hry si musíte zakoupit v digitálních obchodech a poté vaše digitální knihovny (Steam, Epic Games Store) propojit se službou GeForce Now. To vám následně umožní zakoupené hry streamovat z cloudu.

GeForce Now

GeForce Now je služba pro hráče, kteří nemají výkonný herní stroj, nebo chtějí hrát třeba na cestách. Služba podporuje PC, Mac, iOS, Android i Nvidia Shield TV. Zdaleka ne všechny hry jsou ale službou podporovány.

GeForce Now nabízí tři úrovně členství: Bezplatné, Prioritní a Ultimate RTX 3080. Bezplatné členství umožňuje hrát pouze po dobu 1 hodiny na základní nastavení. Prioritní členství za cenu 10 dolarů měsíčně poskytuje hráčům rozlišení 1080 p při 60 fps na prémiových serverech, přičemž hrát můžete až 6 hodin v kuse. Členství Ultimate RTX 3080 stojí 20 dolarů měsíčně a jak už název napovídá, nabízí hraní na sestavách s grafickými kartami RTX 3080. Hrát můžete až 8 hodin v kuse, a to v rozlišení 4K při 120 fps. Na závěr je důležité zmínit, že hned jak vám časová relace skončí, můžete se k serveru ihned připojit znovu a bez obav pokračovat v hraní.

  Bezplatné členství Prioritní členství Ultimate RTX 3080 členství
1 měsíc Zdarma 269 Kč 539 Kč
6 měsíců Zdarma 1 349 Kč 2 690 Kč

Apple Arcade

Apple Arcade nabízí knihovnu prémiových her pro mobilní hráče. Jak už je uvedeno v názvu, předplatné je určeno pro hráče na zařízeních společnosti Apple. Služba byla spuštěna v roce 2020 a v současnosti nabízí více než 200 titulů bez reklam a mikrotransakcí. V rámci obsahu v předplatném najdete rozsáhlá RPG, skákačky, sandboxy i oddechové hry a mnoho her navíc nabízí podporu ovladačů. To vše za velice příznivou cenu 139 korun měsíčně. Předplatné jde navíc sdílet se členy vaší rodiny.

Apple Arcade

Google Play Pass

Služba Google Play Pass byla spuštěna v podobnou dobu jako Apple Arcade. Google Play Pass se zaměřuje především na multiplatformní tituly, jakými jsou například Stardew Valley, This War of Mine, Sonic the Hedgehog či Terraria. Mnoho her jde stejně jako v případě Apple Arcade hrát i na ovladači a cenově vychází na 89 korun měsíčně nebo 549 korun ročně. Předplatné můžete také sdílet až s 5 členy rodiny.

Google Play Pass


Pomohl vám tento článek?