Jak zapnout ukládání savů na PlayStation?

Pokud máte aktivní členství PlayStation Plus, máte možnost ukládat savy do cloudu, což je praktická funkce, kterou stojí za to využívat. Ať už hrajete jednu z nejhranějších her na PlayStation, nebo i úplnou novinku, přijít o uloženou pozici není příjemné.

Pokud byste však u některých her aktuální stav do cloudu nechtěli ukládat, máte v nastavení možnost tuto volbu vypnout.

Pro automatické zálohování do cloudu je třeba aktivovat váš PS4 jako vaši hlavní konzoli. Hlavní konzoli můžete mít pouze jednu. Pokud jste se zatím přihlásili do vašeho PlayStation účtu jen na jednom PS4, měla by být vaše konzole již nastavena jako hlavní.

Pokud si chcete ověřit, jestli je vaše konzole nastavena jako primární, či ji jako primární chcete nastavit, postupujte podle následujícího návodu;

  1. V konzoli přejděte do Nastavení.
  2. Zvolte Správa účtů > Aktivovat jako váš primární systém PS4 > Aktivovat.

Povolení záloh při režimu odpočinku

Pokud by se zálohy nestihly odeslat hned po hraní, mohou se odesílat i v úsporném režimu. Je ale třeba provést toto nastavení. V hlavním menu v PS zvolte Nastavení > Nastavení úspory energie > Nastavit funkce dostupné v režimu odpočinku > Zůstaňte připojeni k internetu.

Zapnutí či vypnutí zálohování u jednotlivých her

Pokud chcete nastavit, aby se vám některé hry nezálohovaly automaticky, můžete je v seznamu her odškrtnout. Tato volba je k dispozici v Nastavení > Správa dat ukládaných aplikacemi > Automaticky nahrát.

Manuální odeslání savů do cloudu

Ve chvíli, kdy chcete do cloudu odesílat data manuálně, máte tuto možnost v nastavení k dispozici. Naleznete ji v Nastavení > Správa dat ukládaných aplikacemi  > Data uložená v systémovém úložiště > Nahrát do online úložiště.

Kolik členství PS Plus stojí a jaké má další výhody?

Pokud byste se rádi dozvěděli více informací o členství PlayStation Plus, můžete si přečíst článek o dalších výhodách PS Plus. Cenově se nejvíce vyplatí členství PlayStation Plus na 12 měsíců. Oproti 1 měsíčnímu členství vychází o něco výhodněji také PlayStation Plus na 3 měsíce.


Pomohl vám tento článek?