Co je PS Plus členství a jaké má výhody?

PlayStation Plus Essential je prémiové členství, které značně rozšíří možnosti hraní na vaší konzoli. Zajímá vás, jaké jsou jeho největší výhody?

 1. Možnost hrát online s přáteli.
 2. Každý měsíc 3 hry zdarma.
 3. Uložené pozice z rozehraných her můžete ukládat přímo do PlayStation Cloudu.
 4. K členství získáte 100 GB místa v online úložišti. Jednotlivé hry pak můžete hrát na více konzolích a vždy pokračovat tam, kde jste skončili.
 5. Možnost nakupovat některé hry za zvýhodněné ceny, zkoušet beta verze her a využívat slevy do obchodů mimo PlayStation Store.
 6. Kolekce her pro majitele PS5.

Hry a doplňky, které si se slevou zakoupíte během trvání členství, můžete po jeho ukončení dále využívat.

PS Plus Essential potřebujete k online hraní, jiné online služby ale můžete využívat i bez něj. Pokud si do své konzole stáhnete například aplikaci Netflix pro sledování filmů a seriálů, stačí vám aktivní Netflix předplatné.

Cena PlayStation Plus Essential členství

Cena základního předplatného se oproti dosavadnímu Plusku nemění. Měsíčně zaplatíte 235 Kč, čtvrtletně 650 Kč a ročně 1880 Kč.

Během sezónních výprodejů bude možné získat nové PS Plus Essential za výhodnější ceny. Doporučujeme proto sledovat facebookové stránky nebo blog Herních kuponů, kde se o případných slevových akcích včas dozvíte.

Cena PS Plus Essential

 • PlayStation Plus 1 měsíc - 235 Kč
 • PlayStation Plus 3 měsíce - 650 Kč
 • PlayStation Plus 12 měsíců - 1880 Kč

Zrušení PlayStation Plus Essential členství

Pokud členství zaplatíte některou z alternativních platebních metod, bude vám členství před jeho vypršením automaticky prodlouženo. Pokud si nepřejete, aby se tak stalo, je třeba automatickou obnovu deaktivovat. Členství zůstane nadále aktivní, ale nebude automaticky obnoveno.

 1. Přejděte na web PlayStation Store a přihlaste se do vašeho účtu.
 2. Najeďte myší na vaše jméno v pravé horní části webu. Z podmenu vyberte Subscriptions Management.
 3. U PlayStation Plus předplatného klikněte na Cancel Automatic Renewal.
 4. Tím je automatické obnovení vašeho členství zrušeno. Pokud byste ho v budoucnu chtěli opět aktivovat, můžete to provést volbou Turn on auto-renew.

Playstation Plus Essential hry

Jak už bylo zmíněno, s aktivním členstvím PS Plus získáte každý měsíc 2-3 hry zdarma. Všechny takto získané hry můžete libovolně používat, dokud je vaše členství aktivní.

Pokud členství neobnovíte, získané hry nebudete moci hrát. Jakmile si ale PS Plus Essential obnovíte, všechny dříve nabyté hry budete mít opět k dispozici. Aktuálně rozdávané hry zdarma vždy najdete na oficiální webové stránce. A pokud vás zajímají tipy na další skvělé hry na PlayStation, podívejte se na náš seznam nejlepších PlayStation vydaných her.

Jestliže vás zajímá srovnání PlayStation Plus a konkurenční Xbox Game Pass, mrkněte na článek Xbox Game Pass vs PlayStation Plus - Co je lepší?


Pomohl vám tento článek?