Jak zjistit zůstatek paysafecard?

Paysafecard logo

Máte obavu, že svůj předplacený kupon paysafecard nebudete moci vyčerpat v jeho plné výši? Jednou z výhod PSC karet je, že pokud uplatníte jenom část svého kreditu, o zbylé prostředky nepřijdete.

Ty vám zůstanou pod stejným paysafecard PINem. Uplatnit je poté můžete u jakéhokoliv jiného z tisíců poskytovatelů, kteří tento způsob platby přijímají. Na stránkách www.paysafecard.com navíc můžete zjistit, jaká je přesná výše vašeho zůstatku.

Jak zjistit zůstatek na vaší paysafecard kartě

  1. na hlavní stránce sjeďte až k formuláři "Zkontrolovat zůstatek" a do políčka vložte paysafecard pin, který vám byl zaslán na email
  2. opište bezpečnostní kód a stiskněte "Poslat"
  3. tím se vám zobrazí zbytek vašeho kreditu

Zůstatek je možné ověřit také na k tomu určené samostatné stránce. Postup je úplně stejný.

Stejně tomu je v případě, pokud si nejste jistí, zda jste svůj kód již uplatnili. Obojí snadno zjistíte během pár minut. Jste-li registrovaný uživatel, můžete navíc také zjistit, kde byl váš paysafecard PIN uplatněn. Zůstatek na PSC kuponu lze zdarma využít do 12 měsíců od nákupu. Ideálně ho ale využijte do 30 dní. Po 30 dnech se totiž začíná účtovat manipulační poplatek 80 Kč měsíčně až do vyčerpání zůstatku.

Vybití zůstatku

Služba paysafecard nabízí vybití vašeho PINu nebo myPaysafe účtu. Takovéto vybití může být zpoplatněno částkou 150 Kč a je nutné zaslat na PSC podporu váš oskenovaný doklad totožnosti. Zůstatek lze také zablokovat při podezření na zneužizí vašeho kuponu. V takových situacích neprodleně kontaktujte naši zákaznickou podporu nebo vyplňte formulář na stránkách paysafecard.

Jak využít paysafecard zbytky?

Pokud vám na paysafecard PINu zůstane malý zbytek, který sám o sobě není možné využít například v obchodě, kde pomocí paysafecard běžně platíte, máte několik možností, jak s ním naložit.

  • Při platbě pomocí paysafecard můžete zadat více PINů najednou. Zbytky tak vždy můžete využít později v kombinaci s dalším PINem. Jen je třeba pamatovat na 6měsíční lhůtu k uplatnění kuponu. Po uplynutí této doby se totiž začně účtovat měsíční udržovací poplatek 80 Kč.
  • Pokud se už blíží expirace kuponu, je možné zbytek paysafecard převést do online peněženky Skrill nebo Neteller. Ty akceptují vklady už od jedné koruny a můžete s nimi později platit u podporovaných služeb. Vyhnete se tak propadnutí prostředků a obě peněženky také umožňují vystavení předplacené platební karty, kterou můžete používat stejně jako běžnou kartu vydanou bankou. 
  • Poslední variantou je dobrý skutek - PIN je možné někomu věnovat. 🙂  Na webu najdete různá fóra a skupiny, kde lidé shánějí zbytky z paysafecard PINů, protože jim schází pár korun k dokončení nákupu. 

Pomohl vám tento článek?