Skrill, Neteller,paysafecard: co je nejvýhodnější?

Skrill nebo Neteller? 

Služby Skrill a Neteller jsou si ve většině funkcí velmi podobné. Obě umožňují provádět rychlé online platby, nákupy kryptoměn a nabízejí vydání fyzické platební karty. Pro českého uživatele je však výhodnější Skrill a to z několika důvodů:

  1. Při dobíjení Skrillu se platí nižší poplatek (1% oproti 2,5% u Netelleru).
  2. Zůstatek dobíjíte v korunách, takže se vyhnete přepočtu na eura.
  3. Skrill je u českých služeb častěji přijímán jako jedna z platebních metod (např. u Fortuny, Chance, Tipsportu). Zahraniční služby zpravidla nabízejí možnost dobití zůstatku oběma způsoby (např. u PokerStars).
  4. U Skrillu získáte možnost posílat platby na zahraniční běžné účty s výhodným kurzem.
  5. Celý web i uživatelské rozhraní je v češtině.
  6. Skrill je budoucnost. V USA byla relativně nedávno pozastavena možnost zakládat u Netelleru nové účty. Přímo na webu služby Neteller je možné, spolu s výčtem výhod, najít výzvu k registraci u služby Skrill. Služby provozuje stejná společnost a je proto logickým krokem, že se začíná více soustředit na jeden produkt a časem může dojít i ke sloučení.
Skrill logo
Neteller logo

A jak je na tom paysafecard?

Pokud nepotřebujete funkce navíc a jde vám čistě o placení online bez bankovního účtu či platební karty, pak je nejvhodnější variantou paysafecard.

S používáním paysafecard se nepojí žádné poplatky. Pokud zakoupíte kupon v hodnotě 200 Kč, máte plných 200 Kč k dispozici pro placení. Ať už budete platit přímo kuponem, nebo si PIN nahrajete do účtu myPaysafe (dříve my paysafecard). Přečtěte si více o tom, jak funguje účet myPaysafe.

Výhodou paysafecard je také to, že je akceptována u velké spousty online služeb. Ať už jde o nákup aplikací v Google Play, her či dobíjení sázkařského účtu.


Pomohl vám tento článek?