Srovnání streamovacích služeb v ČR pro rok 2022

Streamovací služby zažívají v posledních letech zlaté časy a pandemie koronaviru tento trend ještě umocnila. Možnost sledovat svůj oblíbený seriál kdykoliv a bez omezení je dnes více než vítanou variantou. Není proto divu, že VOD platforem přibývá jako hub po dešti a divák lehce ztratí přehled o aktuálním dění. Pokud se v záplavě online zábavy začínáte ztrácet i vy, nezoufejte. Právě pro vás jsme připravili kompletní přehled streamovacích služeb v Česku.

Netflix - průkopník online zábavy

Netflix prorazil VOD platformám cestu k celosvětovému úspěchu a pro online zábavu je takřka synonymem. Netflix předplatné svým členům nabízí výpravné seriály s vysokými rozpočty jako je současný hit Hra na Oliheň, mysteriózní klasika Stranger things, psychologický thriller You a naposledy třeba fenomenální adaptace hry League of Legends Arcane. To všechno Netflix na své diváky chrlí v podivuhodném množství, takže si na nedostatek zajímavého obsahu rozhodně nemohou stěžovat.

Jestli se i vy chcete přesvědčit, čím tento fenomén uchvátil miliony lidí po celém světě a nebo sháníte vhodný dárek pro své blízké, můžete vyzkoušet Netflix dárkovou kartu v hodnotě 400 Kč nebo 1000 Kč. Jsme oficiálními distributory Netflixu a kromě online nákupu nabízíme také možnost zaslat fyzický dárkový poukaz poštou nebo e-mailem k vytisknutí. Kupon je tak připravený rovnou k darování! Cena měsíčního předplatného se pohybuje od 199 do 319 Kč.

úvodní obrazovka netflix

10 nejoblíbenějších seriálů na Netflixu za rok 2021 podle serveru FlixPatrol.com

 1. Hra na oliheň
 2. Papírový dům
 3. Lupin
 4. Sex/Život
 5. Bridgertonovi
 6. New Amsterdam
 7. Lucifer
 8. Kdo zabil Sáru?
 9. Ošklivka Betty
 10. Služka

Voyo - nejoblíbenější česká streamovací platforma

Jestliže je Netflix nejpopulárnějším zahraničním poskytovatelem streamovacích služeb, z těch ryze českých si nejlépe vede Voyo předplatné, které přináší digitální archiv televizní stanice TV Nova.

Kromě kompletního seznamu seriálů a filmů, které TV Nova vysílá jako Ulice, Svatba na první pohled nebo Pan profesor, tady najdete i online vysílání sportovních utkání nebo třeba exkluzivní tvorbu od mladých českých filmařů. To všechno ve Full HD kvalitě a bez reklam. U nás si můžete pořídit Voyo kupon ve variantě 1 měsíce, 3 měsíců, 6 měsíců nebo 12 měsíců.

Cena měsíčního předplatného vychází na 159 Kč.

úvodní obrazovka Voyo

10 oblíbených pořadů na Voyo v roce 2021

 1. 22. míle
 2. Samotáři
 3. Králové hor
 4. Padesátka
 5. Můj andílek
 6. Poslední aristokratka
 7. Po čem ženy touží
 8. Pepa
 9. Fanatik
 10. Dvě nevěsty a jedna svatba

HBO GO - veškerý obsah česky

HBO GO je na našem trhu co do popularity na druhém místě hned za Netflixem a svůj obsah se snaží českému divákovi maximálně přizpůsobovat. Od začátku poskytuje české titulky k veškerému obsahu a výjimkou není ani český dabing. V produkci HBO navíc vzniklo několik zajímavých českých snímků.

Za všechny jmenujme třídílný film režisérky Anezsky Holland Hořící Keř nebo televizní minisérii Pustina. Kupony pro HBO GO nejsou stále na českém trhu dostupné, podle našich informací by k nám ale měly dorazit během roku 2022.

Cena měsíčního předplatného na HBO GO činí 159 Kč.

Obrazovka s HBO GO

10 nejoblíbenějších filmů na HBO GO podle serveru FlixPatrol.com

 1. Harry Potter a Kámen mudrců
 2. Nikdo (2021)
 3. Dragon Ball Z: Battle of Gods
 4. Half Brothers
 5. Matky na tahu o Vánocích
 6. Mortal Kombat
 7. Constantine: City of demons - The movie
 8. Godzilla vs. Kong
 9. Čarodějnice
 10. Justice Society: World War II

Amazon Prime - budoucí lídr na trhu?

Amazon Prime možná nepatří mezi nejzajímavější streamovací služby, které se vám vybaví,  rozhodně ale nabízí několik “es v rukávu”, které v budoucnu mohou značně zamíchat pořadím.

Mám na mysli především právě natáčený seriál Pán prstenů. Už teď jasné, že půjde o seriálovou událost sezony. LOTR je i 16 let po uvedení Návratu Krále stále obrovským fenoménem a Amazon rozhodně nechce být tím, kdo by tuto značku jakkoliv poškodil. Podle posledních informací je premiéra plánována na září 2022 a my už se teď nemůžeme dočkat, až se konečně objeví na našich obrazovkách!

Měsíční předplatné vychází na 159 Kč.

Disney+ - nekonečná zásobárna nápadů

Disney+ předplatné je mezi streamovacími platformami nováčkem. V nabité konkurenci se ale rozhodně neztrácí. Jen za první rok od spuštění dosáhl milníku 100 milionů předplatitelů. V srpnu 2021 už to bylo dokonce 120 milionů. V České republice ale bohužel služba stále není k dispozici. Podle oficiálních prohlášení se tak stane až v průběhu příštího roku a my vás o tom rozhodně nezapomeneme informovat.

Služba nabízí obsah od studií jako je Disney, Marvel, Pixar, Star Wars nebo National Geographic. Rozhodně je tedy na co se těšit!

Cena měsíční předplatného vychází v USA je 8 dolarů (asi 180 Kč).

nabídka Disney+

iPrima - rodinná zábava, která nezklame ani nepřekvapí

iPrima se prezentuje především jako rodinná televize zaměřená na mainstreamového diváka. Pořady jako Slunečná, Prostřeno nebo lehce bizarní reality show Ostrov pokušení zaujmou spíše svou železnou vytrvalostí než tvůrčí kvalitou. Jejich odpočinková funkce se jim ale nedá upřít a platforma si své příznivce pravidelně nachází.

Základní měsíční předplatné stojí 59 Kč.

DRAMOX - divadelní prkna přímo v obýváku

Dramox je první divadelní streamovací služba v Česku. Propojuje ta nejznámější i menší česká divadla a nabízí divákům bezpočet skvělých představení, která by se k vám jinak třeba vůbec nedostala.

Projekt navíc podporuje samotná divadla, protože většina předplatného jde přímo pro ně, což je například během lockdownu vítaná pomoc. Služba aktuálně spolupracuje se 30 divadly včetně Dejvického divadla, Činoherního klubu, Divadla bez zábradlí, Divadla Husa na provázku a mnoha dalších.

Měsíční předplatné je 299 Kč, v případě ročního předplatného cena činí 2990 Kč. Pokud chcete předplatné darovat jako dárek, stačí si pořídit Dramox dárkový poukaz. Vybírat můžete z předplatného na 1, 3, 6 nebo 12 měsíců.

Obrazovka Dramox

Aerovod - domácí videopůjčovna

Přesuňme se teď k těm menším, ale o nic méně zajímavým VOD platformám. Česká služba Aerovod funguje jako online videopůjčovna a ve svém katalogu nabízí přes 500 filmů, které měly premiéru v kinech Aero, Bio Oko, Světozor nebo v královehradeckém Bio Central a v brněnském Univerzitním kině Scala.

Často jde o artové a neotřelé snímky nezávislé produkce, ale objevíte tady třeba i naprosté klasiky fantasy a scifi žánru typu Matrix nebo Nekonečný příběh.

Měsíční předplatné vychází na 150 Kč, jednotlivý film pak na 65 Kč za přehrání nebo 110 Kč za stáhnutí.

menu Aerovod

DAFILMS - ráj pro fanoušky dokumentů

DAFILMS se zaměřuje na kvalitní dokumentární a experimentální snímky s důrazem na evropskou kinematografii. Platforma vznikla ve spolupráci sedmi největších evropských festivalů dokumentárního filmu, mezi které patří také Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Stejně jako u Aerovodu si diváci nemusí kupovat pouze předplatné, ale je možné stáhnout jednotlivé filmy.

Roční předplatné na veškerý obsah vyjde přibližně na 1350 Kč.

EDISONLINE - to nejlepší z evropských filmových festivalů

Poslední streamovací službou, kterou si dnes představíme je český projekt EDISONLINE, který shromažďuje především oceňované snímky z nejvýznamnějších evropských filmových festivalů jako je ten v Cannes, Benátkách či berlínský Berlinare. Kromě toho nechybí ani tvorba pro děti a v rámci služby je možné sledovat také televizní stanice Film Europe a Film Europe+.

Měsíční předplatné je 155 Kč.

Edisonline

Apple TV+

Apple TV+ zahájila vysílání v roce 2019 a od té doby je od Applu více než štědře dotovaná. Sází čistě na unikátní obsah - všechny seriály vznikají přímo pro platformu a mezi ty úspěšnější se řadí třeba The morning s Jeniffer Anniston v hlavní roli, Ted Lasso z fotbalového prostředí nebo kriminální drama Defending Jacob.

Apple Tv+

Hulu - vaše online kabelovka

Na zajímavém konceptu je postavená platforma Hulu, která kromě nabídky vlastních filmů a seriálů funguje podobně jako kabelová televize, jen vše máte jednoduše na svém online účtu a samozřejmě bez kabelu. Můžete tak sledovat pořady ze 70 programů včetně sportovního ESPN nebo Disney+. Hulu má několik verzí předplatného jako je standardní Hulu, Hulu bez reklam, Hulu + Live TV a Hulu + Live TV bez reklam. Nejlevnější variantou je standardní

Hulu, který stojí 6,99 $ měsíčně.

Logo hulu

Paramount Network

Paramount Network fungoval do ledna roku 2021 jako Prima comey Central a byl zaměřen výhradně na komediální tvorbu. Po přejmenování byly do vysílání zařazeny domovské filmy studia Paramount.

Mezi nejúspěšnější snímky tohoto nejstaršího amerického filmového studia patří Titanic, Transformers, Shrek, Iron Man, Star trek, Světová válka Z a mnoho dalších. České prostředí se ovšem teprve utváří, takže se teprve ukáže, jak se této službě bude na našem trhu dařit.

iVysílání - sázka na jistotu

Zcela odlišné pojetí nabízí iVysílání České televize. Ta už ze své podstaty veřejnoprávního média umožňuje pořady sledovat zcela zdarma. Omezená je pouze doba přístupnosti jednotlivých filmů, která je závislá na autorských právech.

Podporována je jak původní česká televizní a filmová tvorba, tak zahraniční, především nezávislé evropské filmy. Na své si přijdou také milovníci dokumentů.

Obrazovka s HBO GO

Starmax - filmová databáze

Starmax je česká platforma, která funguje jako filmová videopůjčovna. Po registraci a přihlášení do svého účtu si pak půjčujete jednotlivé filmy vždy na 48 hodin.

Cena se liší za každý jednotlivý snímek.

O2 TV - rok 2022 v novém hávu

O2 TV umožnila svým předplatitelům zpětné přehrávání filmů a seriálů už v roce 2013. Od té doby toho ale příliš nového nenabídla. Změnit by se to mělo už v letošním roce, kdy platformu čeká velká rekonstrukce. Nová verze slibuje přehlednější a přívětivější uživatelské prostředí s možností vytvářet profily pro jednotlivé členy domácnosti.

O2 předplatné vychází na 150 Kč měsíčně.

Obrazovka s HBO GO

SledováníTV.cz - více než 160 kanálů online

Internetová televize SledovaniTv.cz umožňuje sledovat televizni programy online. Volit můžete mezi třemi základními balíčky: Základ (99 programů), Standard (146 programů) nebo Premium (182 programů). Dále je možné pořídit doplňkové balíčky (HBO, sportovní, Edisonline atd.)

Cena za první měsíc je u základního balíčku 1 Kč, poté 199 Kč měsíčně. Předplatné zakoupíte na Sledování TV - voucher.

Google Play

Na Google Play si můžete zakoupit jednotlivé filmy za různé ceny. Starší snímky jako Matrix nebo Harry Potter pořídíte kolem 70 Kč, ale u nejnovějších si už připlatíte klidně i několik stovek viz Duna. Levnější variantou je zapůjčení filmu na časově omezenou dobu. V takovém případě je cena zhruba o ⅔ levnější.

Obrazovka s HBO GO

Jak vybrat streamovací službu?

Jak je vidět, nabídka VOD platformem je pořádně široká a vybrat si nejlepší streamovací služby nemusí být vůbec jednoduché. K nalezení optimální možnosti doporučujeme kromě samotného obsahu srovnat také ceny měsíčního a ročního předplatného a zkontrolovat dostupnost v České republice.

Ke zjednodušení jsme pro vás připravili přehlednou tabulku. Doufám, že vám Herní kupony pomohly trochu se v té záplavě zorientovat a nic podstatného vám neunikne!

Tabulka předplatného a dostupnosti jednotlivých VOD platforem
Platforma Měsíční předplatné Roční předplatné Dostupnost v ČR
Netflix 199 - 319 Kč - Ano
Voyo 159 Kč 1849 Kč Ano
HBO GO 159 Kč - Ano
Amazon Prime 159 Kč - Ano
Disney+ 8 USD -

Ne

iPrima 59 kč 549 Kč Ano
iVysilani zdarma zdarma Ano
Aerovod 150 Kč 1650 Kč Ano
DAFILMS - 1350 Kč Ano
EDISONLINE 155 Kč 1860 Kč Ano
Hulu 6,99 USD - Ne
Apple TV Plus 139 Kč 1668 Kč Ano
Dramox 299 Kč 2990 Kč Ano
Paramount Network - - čeká se
Google Play pro jednotlivé filmy - Ano
SledováníTV.cz 199 Kč - Ano
O2 TV 150 Kč - Ano
Starmax pro jednotlivé filmy není Ano

Pomohl vám tento článek?