Srovnání streamovacích služeb v ČR 2024

Streamovací služby zažívají v posledních letech zlaté časy a pandemie koronaviru tento trend ještě umocnila. Možnost sledovat svůj oblíbený seriál kdykoliv a bez omezení je dnes více než vítanou variantou. Není proto divu, že VOD platforem přibývá jako hub po dešti a divák lehce ztratí přehled o aktuálním dění. Pokud se v záplavě online zábavy začínáte ztrácet i vy, nezoufejte. Právě pro vás jsme připravili kompletní přehled streamovacích služeb v Česku.

úvodní obrazovka netflix

Jak vybrat streamovací službu?

Jak je vidět, nabídka VOD platformem je pořádně široká a vybrat si nejlepší streamovací služby nemusí být vůbec jednoduché. K nalezení optimální možnosti doporučujeme kromě samotného obsahu srovnat také ceny měsíčního a ročního předplatného a zkontrolovat dostupnost v České republice.

Ke zjednodušení jsme pro vás připravili přehlednou tabulku. Doufám, že vám Herní kupony pomohly trochu se v té záplavě zorientovat a nic podstatného vám neunikne! A pokud máte zájem o detailnější informace, tak čtěte dál. V následujících řádcích se dozvíte vše, co byste kdy o streamovacích službách chtěli vědět!

Netflix - průkopník online zábavy

 • Cena: 199 - 319 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Říjen 2019
 • Počet předplatitelů v ČR: 500 tisíc
 • Populární pořady: Wednesday, Stranger Things, Hra na oliheň, Better Call Saul, Bridgertonovi, Zaklínač

Netflix prorazil VOD platformám cestu k celosvětovému úspěchu a pro online zábavu je takřka synonymem. Netflix předplatné svým členům nabízí výpravné seriály s vysokými rozpočty jako je současný hit Hra na Oliheň, mysteriózní klasika Stranger things, psychologický thriller You a naposledy třeba fenomenální adaptace hry League of Legends Arcane. Pokud vás zajímají populární scifi, přečtěte si o 5 nejlepších scifi filmech na Netflixu. Netflix na své diváky chrlí obsah v podivuhodném množství, takže si na nedostatek zajímavého obsahu rozhodně nemohou stěžovat.

Jestli se i vy chcete přesvědčit, čím tento fenomén uchvátil miliony lidí po celém světě a nebo sháníte vhodný dárek pro své blízké, můžete vyzkoušet Netflix dárkovou kartu v hodnotě 400 Kč nebo 1000 Kč. Jsme oficiálními distributory Netflixu a kromě online nákupu nabízíme také možnost zaslat fyzický dárkový poukaz poštou nebo e-mailem k vytisknutí. Kupon je tak připravený rovnou k darování! Cena měsíčního předplatného se pohybuje od 199 do 319 Kč.

Voyo - nejoblíbenější česká streamovací platforma

 • Cena: 159 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Září 2014
 • Počet předplatitelů v ČR: 350 tisíc
 • Populární pořady: Iveta, Guru, Ordinace v růžové zahradě, Případ Roubal, Ulice, Masterchef

Jestliže je Netflix nejpopulárnějším zahraničním poskytovatelem streamovacích služeb, z těch ryze českých si nejlépe vede Voyo předplatné, které přináší digitální archiv televizní stanice TV Nova.

Kromě kompletního seznamu seriálů a filmů, které TV Nova vysílá jako Ulice, Svatba na první pohled nebo Pan profesor, tady najdete i online vysílání sportovních utkání nebo třeba exkluzivní tvorbu od mladých českých filmařů. To všechno ve Full HD kvalitě a bez reklam. U nás si můžete pořídit Voyo kupon ve variantě 1 měsíce, 3 měsíců, 6 měsíců nebo 12 měsíců.

Cena měsíčního předplatného vychází na 159 Kč.

Disney+ - nekonečná zásobárna nápadů

 • Cena: 239 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Červen 2022
 • Počet předplatitelů v ČR: Neznámý
 • Populární pořady: Star Wars, pohádky Disney a Disney Pixar, Marvel, Pacient, The Kardashians

Disney+ předplatné je mezi streamovacími platformami nováčkem. V nabité konkurenci se ale rozhodně neztrácí. Jen za první rok od spuštění dosáhl milníku 100 milionů předplatitelů. V srpnu 2021 už to bylo dokonce 120 milionů. V České republice je služba k dispozici od roku 2022 a brzy si získala oblibu.

Služba nabízí obsah od studií jako je Disney, Marvel, Pixar, Star Wars nebo National Geographic. Rozhodně je tedy na co se těšit!

Cena měsíčního předplatného je 239 Kč, roční předplatné vychází 2 390 Kč.

HBO Max - veškerý obsah česky

 • Cena: 199 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Březen 2022
 • Počet předplatitelů v ČR: 250 tisíc
 • Populární pořady: Hra o Trůny, Černobyl, Last of Us, Pustina, Euforie, Westworld

HBO Max je na našem trhu co do popularity na druhém místě hned za Netflixem a svůj obsah se snaží českému divákovi maximálně přizpůsobovat. Od začátku poskytuje české titulky k veškerému obsahu a výjimkou není ani český dabing. V produkci HBO navíc vzniklo několik zajímavých českých snímků.

Za všechny jmenujme třídílný film režisérky Anezsky Holland Hořící Keř nebo televizní minisérii Pustina. Kupony pro HBO Max nejsou stále na českém trhu dostupné, podle našich informací by k nám ale měly dorazit během roku 2023.

Cena měsíčního předplatného na HBO Max činí 199 Kč.

Amazon Prime - budoucí lídr na trhu?

 • Cena: 79 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Červen 2021
 • Počet předplatitelů v ČR: 60 tisíc
 • Populární pořady: Pán prstenů: Prsteny moci, The Boys, The Grand Tour, Star Trek: Pickard

Amazon Prime možná nepatří mezi nejzajímavější streamovací služby, které se vám vybaví,  rozhodně ale nabízí několik “es v rukávu”, které v budoucnu mohou značně zamíchat pořadím.

Mám na mysli především nově vydaný seriál Pán prstenů. Je jasné, že šlo o seriálovou událost minulého roku. LOTR je i 16 let po uvedení Návratu Krále stále obrovským fenoménem a Amazon rozhodně nechce být tím, kdo by tuto značku jakkoliv poškodil.

Jako další originální tvorbu můžete na Amazon Prime najít třeba anti-superhrdinský nářez The Boys nebo nástupce populárního Top Gearu The Grand Tour.

Měsíční předplatné vychází na 79 Kč.

Apple TV+

 • Cena: 199 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Listopad 2019
 • Počet předplatitelů v ČR: 25 tisíc
 • Populární pořady: Ted Lasso, The Morning Show, Defending Jacob, Bad Sisters

Apple TV+ zahájila vysílání v roce 2019 a od té doby je od Applu více než štědře dotovaná. Sází čistě na unikátní obsah - všechny seriály vznikají přímo pro platformu a mezi ty úspěšnější se řadí třeba The Morning Show s Jeniffer Anniston v hlavní roli, Ted Lasso z fotbalového prostředí nebo kriminální drama Defending Jacob.

DRAMOX - divadelní prkna přímo v obýváku

 • Cena: 299 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Konec roku 2020
 • Populární divadelní soubory: Dejvické divadlo, Činoherní klub, Divadlo bez zábradlí, Divadlo Husa na provázku

Dramox je první divadelní streamovací služba v Česku. Propojuje ta nejznámější i menší česká divadla a nabízí divákům bezpočet skvělých představení, která by se k vám jinak třeba vůbec nedostala.

Projekt navíc podporuje samotná divadla, protože většina předplatného jde přímo pro ně, což je například během lockdownu vítaná pomoc. Služba aktuálně spolupracuje se 30 divadly včetně Dejvického divadla, Činoherního klubu, Divadla bez zábradlí, Divadla Husa na provázku a mnoha dalších.

Měsíční předplatné je 299 Kč, v případě ročního předplatného cena činí 2990 Kč. Pokud chcete předplatné darovat jako dárek, stačí si pořídit Dramox dárkový poukaz. Vybírat můžete z předplatného na 1, 3, 6 nebo 12 měsíců.

SkyShowtime

 • Cena: 179 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Únor 2023
 • Populární pořady: Spolu a Hladoví, Bez vědomí, Transformers, Dexter

SkyShowtime je nová streamovací služba, která bude konkurovat zavedeným platformám jako je Netflix, Disney+ nebo české Voyo. Nabídne filmy a seriály zaměřené především na rodinnou zábavu. Těšit se můžeme na produkci filmů od Paramount Pictures (Top Gun, Ježek Sonic, Titanic), Universal Pictures (Jurský park, Mimoňi), Nickelodeon (Rango) nebo DreamWorks (Jak vycvičit draka, Kung Fu Panda).

V České republice bude službá dostupná od února 2023. Všechny podstatné podrobnosti najdete v článku SkyShowtime předplatné 2023.

SkyShowtime vznikl v zahraničí přejmenováním služby Paramount Network, který u nás dříve fungoval jako televizní kanál Prima Comedy Central a byl zaměřen výhradně na komediální tvorbu.

Mezi nejúspěšnější snímky tohoto nejstaršího amerického filmového studia patří Titanic, Transformers, Shrek, Iron Man, Star trek, Světová válka Z a mnoho dalších.

iVysílání - sázka na jistotu

 • Cena: Zdarma
 • Start v ČR: V nové formě v prosinci 2021
 • Populární pořady: Kukačky, Devadesátky, Ochránce, Doktor Martin

Zcela odlišné pojetí nabízí iVysílání České televize. Ta už ze své podstaty veřejnoprávního média umožňuje pořady sledovat zcela zdarma. Omezená je pouze doba přístupnosti jednotlivých filmů, která je závislá na autorských právech.

Podporována je jak původní česká televizní a filmová tvorba, tak zahraniční, především nezávislé evropské filmy. Na své si přijdou také milovníci dokumentů.

Obrazovka s HBO GO

Prima+ - nový hráč na českém streamovacím poli

 • Cena: Zdarma - 149 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Únor 2023
 • Populární pořady: Slunečná, Prostřeno, ZOO, Ano, šéfe!

Začátkem tohoto roku představila skupina Prima zbrusu nový koncept své streamovací služby. Prima+ nahrazuje léty prověřenou platformu iPrima, která byla dostupná zdarma s reklamami a za malý poplatek jste si ji mohli užít bez reklam. Prima Plus tento model zachová, jen přidá ještě jednu úroveň předplatného.

Jako jediný hráč na českém trhu bude Prima+ nabízet tarif FREE, který bude opět zcela zdarma, avšak s reklamami. Divák bude mít přístup do knihovny pořadů a také k online živému vysílání. Střední cestou bude tarif LIGHT, který za 99 Kč na měsíc nabízí to samé, jako tarif FREE, avšak v lepší kvalitě. Navíc přidává předpremiéry pořadů až sedm dní před televizním vysíláním a přístup k exkluzivnímu obsahu prima+ ORIGINALS. Nejdražší tarif PREMIUM obsahuje za 149 Kč měsíčně kompletní nabídku ve FullHD kvalitě a zcela bez reklam.

Prima+ tedy na už celkem zahlcený trh přichází se zajímavou nabídkou, která se bude snažit konkurovat především službě Voyo.

CANAL+ - zbrusu nová streamovací služba

 • Cena: 94,50 Kč měsíčně (speciální zaváděcí sleva)
 • Start v ČR: Duben 2023
 • Populární pořady: Premier League, Zmizelá, Revenant: Zmrtvýchvstání

Canal plus je nová streamovací služba na českém trhu, která disponuje online videotékou plnou filmů, seriálů a všech zápasů Premier League. Kromě toho nabízí také živé vysílání několika kanálů, mezi nimiž je například i Canal+ Sport a Canal+ Action. Canal+ má velkou výhodu v podobě vlastní aplikace, která se dá využívat na smart TV, mobilech a tabletech. Pod jedním účtem můžete připojit až čtyři zařízení.

Katalog obsahu zahrnuje jak českou, tak světovou tvorbu a nabízí všechen obsah v rozlišení Full HD. CANAL+ plánuje také zbrusu nové české pořady, včetně minisérie Dcera národa, která přiblíží životní příběh Zdeňky Havlíčkové, dcery Karla Havlíčka Borovského, a to formou "romantické komedie z 19. století".

V současné době Canal+ nabízí novým uživatelům 50% zaváděcí slevu - můžete tedy sledovat Premier League pohodlně už od 95 Kč/měsíc.

O2 TV - rok 2023 v novém hávu

 • Cena: 150 Kč měsíčně
 • Start v ČR: V nové formě od listopadu 2022
 • Počet předplatitelů v ČR: 600 tisíc

O2 TV umožnila svým předplatitelům zpětné přehrávání filmů a seriálů už v roce 2013. Od té doby toho ale příliš nového nenabídla. Změnit by se to mělo už v letošním roce, kdy platformu čeká velká rekonstrukce. Nová verze slibuje přehlednější a přívětivější uživatelské prostředí s možností vytvářet profily pro jednotlivé členy domácnosti.

O2 předplatné vychází na 150 Kč měsíčně.

SledováníTV.cz - více než 160 kanálů online

 • Cena: 199 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Říjen 2012
 • Populární kanály: ČT, Nova, Prima, Markíza, JOJ, HBO

Internetová televize SledovaniTv.cz umožňuje sledovat televizni programy online. Volit můžete mezi třemi základními balíčky: Základ (99 programů), Standard (146 programů) nebo Premium (182 programů). Dále je možné pořídit doplňkové balíčky (HBO, sportovní, Edisonline atd.)

Cena za první měsíc je u základního balíčku 1 Kč, poté 199 Kč měsíčně. Předplatné zakoupíte na Sledování TV - voucher.

KVIFF.TV - platforma karlovarského filmového festivalu

 • Cena: 160 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Říjen 2019
 • Populární filmy: Matrix, Nekonečný příběh, Sami doma, Trojúhelník smutku

Přesuňme se teď k těm menším, ale o nic méně zajímavým VOD platformám. Česká služba KVIFF.TV funguje jako online videopůjčovna a ve svém katalogu nabízí přes 500 filmů, které měly premiéru v kinech jako je Aero, Bio Oko, Světozor nebo byly uvedeny v rámci karlovarského filmového festivalu.

Často jde o artové a neotřelé snímky nezávislé produkce, ale objevíte tady třeba i naprosté klasiky fantasy a scifi žánru typu Matrix nebo Nekonečný příběh.

Tato platforma na začátku letošního roku nahradila poměrně oblíbenou službu Aerovod.

Měsíční předplatné vychází na 160 Kč, jednotlivý film pak na 70 Kč za přehrání.

České kino - komplexní encyklopedie českého filmu

 • Cena: 129 Kč měsíčně
 • Start v ČR: 2022
 • Populární pořady: Síň slávy českého kina, Vlastníci, Pelíšky, Na stojáka

České kino je nejnovější streamovací platformou na našem trhu. Jedním z jeho zakladatelů je filmový producent Miloslav Šmídmajer, který České kino vidí jako alternativu k nelegálním platformám a možnost umístit komplexní českou filmovou tvorbu na jedno místo.

Platforma chce zároveň podporovat český film a nabídne vlastní pořady jako Síň slávy českého kina, kde budou představeni filmové osobnosti tuzemské tvorby. Dalším zajímavým projektem je pořad Po stopách filmu, kde Marek Mičke (autor projektu Filmové políčko) navštíví známé filmové lokace. České kino má tedy od začátku rozhodně co nabídnout. 

Měsíční předplatné stojí pěkných 129 Kč. V rámci různých akcí bývá předplatné zlevněno třeba i na 99 Kč za měsíc.

DAFILMS - ráj pro fanoušky dokumentů

 • Cena: 145 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Únor 2022
 • Populární dokumenty: Boje o hrad, Můj otec, kníže, Planeta Praha, Promlčeno

DAFILMS se zaměřuje na kvalitní dokumentární a experimentální snímky s důrazem na evropskou kinematografii. Platforma vznikla ve spolupráci sedmi největších evropských festivalů dokumentárního filmu, mezi které patří také Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Stejně jako u Aerovodu si diváci nemusí kupovat pouze předplatné, ale je možné stáhnout jednotlivé filmy.

Měsíční předplatné vás vyjde na pouhých 145 Kč.

EDISONLINE - to nejlepší z evropských filmových festivalů

 • Cena: 155 Kč měsíčně
 • Start v ČR: Duben 2020
 • Populární filmy: Chlast, Bídníci, Tina a Vore, Faunův labyrint

Další streamovací službou, kterou si dnes představíme je český projekt EDISONLINE, který shromažďuje především oceňované snímky z nejvýznamnějších evropských filmových festivalů jako je ten v Cannes, Benátkách či berlínský Berlinare. Kromě toho nechybí ani tvorba pro děti a v rámci služby je možné sledovat také televizní stanice Film Europe a Film Europe+.

Měsíční předplatné je 155 Kč.

Edisonline

Hulu - vaše online kabelovka

 • Cena: 6,99 USD měsíčně
 • Start v ČR: Neoznámen
 • Populární pořady: Twin Peaks, Akta X, Rick a Morty, Futurama

Na zajímavém konceptu je postavená platforma Hulu, která kromě nabídky vlastních filmů a seriálů funguje podobně jako kabelová televize, jen vše máte jednoduše na svém online účtu a samozřejmě bez kabelu. Můžete tak sledovat pořady ze 70 programů včetně sportovního ESPN nebo Disney+. Hulu má několik verzí předplatného jako je standardní Hulu, Hulu bez reklam, Hulu + Live TV a Hulu + Live TV bez reklam. Nejlevnější variantou je standardní Hulu, který stojí 6,99 $ měsíčně.

Starmax - filmová databáze

 • Cena: od 69 Kč za film
 • Populární filmy: Zmizení, Atlas mraků, Taxikář, Bullet Train

Starmax je česká platforma, která funguje jako filmová videopůjčovna. Po registraci a přihlášení do svého účtu si pak půjčujete jednotlivé filmy vždy na 48 hodin.

Cena se liší za každý jednotlivý snímek.

Google Play

 • Cena: Od 70 Kč za film
 • Populární filmy: Black Adam, Morbius, Seveřan, Duna

Na Google Play si můžete zakoupit jednotlivé filmy za různé ceny. Starší snímky jako Matrix nebo Harry Potter pořídíte kolem 70 Kč, ale u nejnovějších si už připlatíte klidně i několik stovek - jako třeba za film Duna. Levnější variantou je zapůjčení filmu na časově omezenou dobu. V takovém případě je cena zhruba o ⅔ levnější.

Tabulka předplatného a dostupnosti jednotlivých VOD platforem
Platforma Měsíční předplatné Roční předplatné Dostupnost v ČR
Netflix 199 - 319 Kč - Ano
Voyo 159 Kč 1849 Kč Ano
HBO GO 199 Kč - Ano
Amazon Prime 79 Kč - Ano
Disney+ 239 Kč 2 390 Kč Ano
České kino 129 Kč 1188 Kč Ano
prima+ zdarma - 149 Kč - Ano
iVysilani zdarma zdarma Ano
KVIFF.TV 160 Kč 1700 Kč Ano
DAFILMS 145 Kč 1350 Kč Ano
EDISONLINE 155 Kč 1860 Kč Ano
Hulu 6,99 USD - Ne
Apple TV+ 199 Kč 1668 Kč Ano
Dramox 299 Kč 2990 Kč Ano
SkyShowtime 179 Kč - čeká se
Google Play pro jednotlivé filmy - Ano
SledováníTV.cz 199 Kč - Ano
O2 TV 150 Kč - Ano
Starmax pro jednotlivé filmy není Ano

Pomohl vám tento článek?