10 nejlepších her na Nintendo Switch v historii

Vojtěch Mišura
14. 12. 2023 17:00
10 nejlepších her na Nintendo Switch v historii

Nintendo Switch je tu s námi už téměř 8 let, což je v rychle se rozvíjejícím herním průmyslu opravdu dlouho. Nintendo ale nikdy nesázelo na nejnovější technologie s dokonalou grafikou.
O to víc se snaží nabízet k dokonalosti vypilované hry, které oceníte spíše pro jejich originalitu a jedinečnou hratelnost. A přesně takové hry patří do zlatého fondu Nintenda Switch.

Obsah článku

10) Mario Kart: Deluxe (2017)

Série Mario Kart byla vždy pomyslným králem v subžánru arkádových závodů motokár. Osmý díl byl představen v roce 2017 krátce po premiéře Switche a dodnes vyniká nápaditým designem map a geniálně vyladěnou hratelností.

Nintendu se navíc ve svých hrách daří oslovovat všechny kategorie hráčů - od hardcore pařanů po ty nejmenší a Mario Kart: Deluxe si tak užijí naprosto všichni. Slabší stránkou je osekaný online multiplayer, naopak jako párty hra na jedné konzoli je Mario Kart: Deluxe výborná volba.

9) Animal Crossing: New Horizons (2019)

V dnešní nervózní a hektické době je každý únik do klidu ceněný zlatem. Animal Crossing: New Horizons nabízí skvělou příležitost k obydlení opuštěného ostrova, na kterém si můžete přizpůsobit virtuální život podle svého gusta. Hra vás nestrhne epickým příběhem, velkolepou grafikou ani akční hratelností, naopak vás ocení za trpělivost a kreativitu.

S tím, jak postupně budujete ostrov a potkáváte nové obyvatele, přibývá také spousta aktivit - od rybaření, craftění, přizpůsobování přírody, upravování svého bydlení či sbírání všemožných předmětů. Jestli si tedy při hraní chcete odpočinout a naladit se na pozitivní vlnu, není moc lepších her než New Horizons.

8) Pokémon Legends: Arceus (2022)

Pokémon Legends: Arceus je první hrou v letité RPG sérii, která se odvážila přerušit ověřené herní mechanismy a vydat se úplně novým směrem. Tou nejzásadnější je plně otevřený svět, ve kterém se volně pohybují stovky pokémonů, se kterými navíc svádíte real-time souboje bez otravných animací nechvalně proslulých z dřívějších dílů.

Hra tak otevřela opravdu široký potenciál, na kterém mohou stavět všechny příští generace pokemoních her.

7) Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017)

Dnes již legendární díl Zeldy, který po světě sesbíral všechna možná ocenění včetně “herního Oscara” Hry roku na The Game Awards 2017. V okouzlujícím prostředí království Hyrule se vydáte na jedinečné dobrodružství, kde má každá postava, každá lokace a každá hádanka své místo.

Breath of the Wild ve vás vzbudí touhu vyrazit do otevřené krajiny a nevrátit se do reality, dokud nezničíte hlavního bossa hry, ďábelského Ganona.

6) Hades (2020)

Hades je ultimátní rubačka zasazené v krásně zpracovaném světě řeckého podsvětí, která nad jinými rogue-like tituly vyniká netradičně propracovaným příběhem. V roli hlavního hrdiny Zagrea, syna samotného vládce podsvětí Háda, se pokusíte probít z podsvětí na zemský povrch.

Každá z více než 30 postav, kterou ve hře potkáte, má svůj vlastní příběh a je plně nadabována, což je vedle skvělé hratelnosti další důvod, proč je Hades ve svém žánru tak jedinečný.

5) Fire Emblem: Three Houses (2019)

Jako mladý třídní profesor (nebo profesorka) dostanete v klášteře Garreg Mach třídu plnou teenagerů, ze kterých se snažíte vykřesat rytířské a vojevůdské dovednosti. Kromě skvělých tahových bitev připomínajících šachovou partii, se Three Houses soustředí také na socializaci s žáky s propracovaným systémem vztahů, který má přímý vliv na následné souboje.

Na své si tak přijdou jak milovníci propracovaných soubojů, tak fanoušci vztahových her s bohatým character developmentem.

4) Harry Potter: Hogwarts Legacy (2023)

Není obvyklé, aby se AAA hra z PlayStationu 5 portovala na nevýkonný hardware Nintenda Switch. Vývojáři s Portkey Games se ovšem zařekli, že udělají všechno proto, aby si majitelé Switche oceňovanou hru naplno užili. A přes veškerou skepsi se jim to opravdu podařilo!

Hogwarts Legacy je hra gigantických rozměrů, na kterou na Switchi jen tak nenarazíte. Při hraní jsem chvílemi nevěřil, že takto vypadající hru opravdu hraji na handheldu z roku 2017. I přes některé grafické kompromisy je pro mě Hogwarts Legacy jedním z vrcholných zážitků a nejlépe vypadajících her na konzoli.

3) Xenoblade Chronicles 3 (2022)

Na sérii Xenoblade Chronicles je fajn, že s ní můžete kdykoliv, každý díl se totiž odehrává v jiném časovém období, s jinými hrdiny a vždy vám dostatečně vysvětlí, o co v příběhu jde. Tentokrát se ujmete 6 hratelných postav v extrémně nebezpečném světe, jehož základní heslo zní “Bojujeme, abychom žili, žijeme, abychom bojovali.”

Podobně jako jiné JRPG hra exceluje v emotivně napsaném příběhu a skvělých postavách, jejichž interakce vás budou až do konce hry bavit a motivovat k dalšímu postupu. Když k tomu připočteme epický orchestrální soundtrack, skvělou výpravu a originální a svěží soubojový systém, je Xenoblade Chronicles 3 jednou z nejlepších (J)RPG napříč platformami.

2) Super Mario Odyssey (2017)

Super Mario nemůže v seznamu nejlepších her na Switchi rozhodně chybět. Ikona Nintenda se na každé nové konzoli představí v tom nejlepším světle. A nejinak tomu je u Odyssey. Nintendo zde naplno využilo všechnu svou hravost a hře vdechlo neuvěřitelnou osobitost, odlehčenost a zábavnost.

Odyssey je pravděpodobně nejlepší plošinovkou vůbec a když jí odpustíte otřepaný příběh se záchranou princezny, jedná se o nezapomenutelný herní zážitek pro všechny generace hráčů.

1) The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Jak skvěle Breath of The Wild éru Nintenda Switch započala, tak velkolepě ji Tears of the Kingdom zakončuje. Vývojáři doladili už tak výborný herní systém k naprosté dokonalosti. Tears of the Kingdom je všech aspektech je ještě o fous lepší než její předchůdce. Zamrzí snad jen zastaralé grafické zpracování, které ale 7 let starému hardwaru nemůžeme vyčítat.

I tak je to ale za nás nejlepší hra, kterou si (nejen) na Switchi můžete zahrát. Slova jsou tu opravdu zbytečná. Tohle jedinečné dobrodružství si každý musí vyzkoušet na vlastní kůži!

Podívejte se také na také na Síň slávy: TOP 10 her pro PlayStation 5 a TOP 10 her pro PlayStation 4.

Nejlepší hry na Nintendo Switch TOP 10

  1. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  2. Super Mario Odyssey
  3. Xenoblade Chronicles 3
  4. Harry Potter: Hogwarts Legacy
  5. Fire Emblem: Three Houses
  6. Hades
  7. Legend of Zelda: Breath of the Wild
  8. Pokémon Legends: Arceus
  9. Animal Crossing: New Horizons
  10. Mario Kart: Deluxe
Štítky: Slevy

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.