10 nejočekávanějších her v roce 2022 - God of War, Elden Ring, Harry Potter a další

Vojtěch Mišura
06. 01. 2022 15:48
10 nejočekávanějších her v roce 2022 - God of War, Elden Ring, Harry Potter a další

Pěkně zakulacený rok 2022 vypadá z herního pohledu o dost optimističtěji než ten minulý. Kromě premiéry mnoha původně odložených titulů se dočkáme i spousty novinek, které už z prvních ukázek vypadají naprosto fantasticky.

Prohlédněte si seznam 10 nejočekávanějších her, ať se máte v novém roce na co těšit!

Obsah článku

1) God of War Ragnarök

Kratos se spolu se svým synem Atreem vydá do zasněžených severských krajin, aby čelil hrozbě Ragnaroku a připravil se na bitvu, která má ukončit celý svět. Bombastický trailer slibuje mrazivou atmosféru, efektní souboje a epické filmové scény. Podstatnou roli v příběhu budou hrát tentokrát bohové ze severské mytologie.

Přesné datum vydání ještě nebylo stanoveno. Nejvíce se mluví o konci září 2022.

Kratos se synem Atreem

2) Elden Ring

Jedna z nejočekávanějších her současnosti spatří světlo světa už 22. ledna. Zcela nové universum vytvořené autorem Her o trůny G. R. R. Martinem budí už několik měsíců velká očekávání, která rozhodně nebude snadné naplnit. Můžeme jen držet palce, ať hra dopadne tak skvěle, jak z ukázek vypadá.

Ukázka z Elden ring

3) Stray

Svěží vítr do žánru adventurních plošinovek by mohl přinést titul Stray, ve kterém se v kůži zatoulaného koťátka ocitneme uprostřed futuristického světa, kde se místo pohlazení od páníčka, dočkáme maximálně tak chladného doteku kovového androida. Lidé totiž v tomhle městě vůbec nejsou.

Není tedy divu, že se z neonového velkoměsta budeme chtít dostat pryč. K tomu nám bude pomáhat parťák B12 - dron, kterého si poneseme na zádech.

Hra by měla vyjít v první polovině roku 2022.

Kočka ze hry Stray

4) Ghostwyre: Tokio

Duchové z japonské mytologie nejsou sebranka, kterou byste chtěli potkat při večerní procházce parkem. Pavoučí ženy, bezhlavé středoškolačky nebo podivní chlápci bez obličeje... to je jen stručný výčet z nepřeberného množství nepřátel, které ve hře potkáte.

V roli mladého Akata se vydáte napříč strašidelným Tokiem, abyste všem paranormálním jevům přišli na kloub. Kromě netradičního hororového námětu hra nabídne zvukový systém 3D AudoTech a naplno také využije možnosti ovladače DualSense - přítomnost nadpřirozených sil tedy pocítíte doslova na vlastní kůži.

Datum vydání teprve bude upřesněno.

Hlavní záporák ze hry Ghostwyre: Tokio

5) Forspoken

Herní studio Square Enix (Final Fantasy, Kingdom Hearts, Life is Strange) se vždycky mohlo pyšnit tituly na absolutní technické špičce. A ne jinak je tomu u hry Forspoken, která nás přemístí ze současného New Yorku do fantastické země Athia.

Kromě propracovaného vizuálu se můžeme těšit na dobrodružnou jízdu v otevřeném světě plného podivných mimozemských tvorů.

Uvedení titulu je plánováno na 24.5. 2022.

Screenshot z traileru hry Forspoken

6) Pokemon Arceus

To co si fanoušci přáli ještě v dobách stařičkého GameBoye, se po více než 20 letech stává realitou! Rozsáhlý open-world, ve kterém budete moci putovat na vlastní pěst a a chytat Pokémony uprostřed divočiny - přesně to slibují vývojáři ze studia Game Freak.

Jestli svym slibům skutečně dostojí, se dozvíme už 28. ledna 2022.

Open world ve hře Pokemon Arceus

7) Dying Light 2: Stay Human

Pokračování veleúspěšného prvního dílu z roku 2015 nás přenese o 20 let později do ještě temnější postapokalyptické budoucnosti. V roli nového hlavního hrdiny Aidena Caldwella se znovu postavíme infikovaným, stejně velké nebezpečí ale bude hrozit i od obyčejných banditů a hladovějících přeživších.

Tvůrci slibují 4x větší mapu než v jedničce, rozsáhlé možnosti voleb při rozhodování a nový systém animací a výrazů tváří, aby hra vypadala co nejrealističtěji. O tom, že jde o jednu z nejočekávanějších her svědčí i momentálně největší počet předobjednávek na Steamu.

Datum vydání je stanoveno na 4. února 2022.

Apokalyptická scéna ze hry Dying Light 2: Stay Human

8) Horizon Forbidden West

Další pokračování klasiky z PS4. V parádně vypadajících trailerech se to hemží souboji s obrovskými robotickými monstry pohybujícím se v detailně propracovaném živoucím světě. Nizozemské studio Guerrilla Games nenechává nic náhodě a svému největšímu projektu věnuje puntičkářskou pečlivost.

Výsledky jejich snažení budceme moci ocenit 18. února 2022.

Souboj s kovovým monstrem ve hře Horizon Forbidden west

9) Star Ocean The Divine Force

Japonská série Star Ocean je známá velkolepými příběhy kombinující prvky scifi a klasické středověké rytířské fantasy. Šestý díl série vypráví příběh Raymonda, kapitána obchodní lodě Ydas, která je sestřelena z oblohy podivné planety plné agresivní fauny i flory. Naštěstí mu brzy přijde na pomoc princezna Laetica, za níž si budete moci také zahrát.

Přestože jde už o 6. díl, autoři ho pojali jako startovací, takže je ideální i pro úplné nováčky bez znalostí předešlých událostí.

Na tuhle space-operu v japonském stylu si počkáme patrně do druhé poloviny roku 2022.

Star Ocean The Divine Force

10) Harry Potter: Hogwarts Legacy

O novém RPG ze světa Harryho Pottera se toho napsalo už kvantum, informací od samotných tvůrců je ale jako šafránu. Studio Avalanche game vydalo jediný trailer, který sice většinu fanoušků namlsal, od té doby je ale ticho po pěšině.

Důvěryhodnosti projektu nepřidává ani fakt, že hra byla z blíže nespecikovaných důvodů o rok odložena. Autoři se navíc distancovali od spolupráce s autorku celého kouzelnického univerza J.K. Rowlingovou, což je risk, který se jim nemusí úplně vyplatit. Nezbývá, než si za všechny Potterheady přát, aby to celé neskončilo pořádným průšvihem.

Datum vydání zatím nebylo oficiálně určeno.

Volba do kolejí ve hře Hogwarts legacy

A než se tyhle očekávané pecky objeví na pultech obchodů, můžete mrknout na PS5 síň slávy - nejlepší hry vydané k lednu 2022. Třeba vám některá z nich zkrátí úmorné čekání.

Nejočekávanější hry roku 2022

  1. God of War Ragnarök
  2. Elden Ring
  3. Stray
  4. Ghostwyre: Tokio
  5. Forspoken
  6. Pokemon Arceus
  7. Dying Light 2: Stay Human
  8. Horizon Forbidden West
  9. Star Ocean The Divine Force
  10. Harry Potter: Hogwarts Legacy

Kočičí hra Stray už vyšla - a má opravdu skvělé hodnocení.

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

houdek442

Vzpomeňte si na mě, až se Harry Potter: Hogwarts Legacy stane hrou roku.

30. dubna 2022 08:58
* Povinné položky