Avatar Frontiers of Pandora: 5 faktů o akční novince od Ubisoftu

Vojtěch Mišura
07. 12. 2023 17:15
Avatar Frontiers of Pandora: 5 faktů o akční novince od Ubisoftu

Avatar: Frontiers of Pandora je nová open-world střílečka od Ubisoftu, která kromě akce a dalších herních prvků, které známe z jiných her, nabídne také unikátní možnost prozkoumat pestrobarevný a fascinující svět planety Pandory.
Podívejte se na 5 věcí, kterými hra rozšiřuje úchvatný svět filmů Jamese Camerona.

Obsah článku

1) Nové klany Na'vi

Na Pandoře jsou Na'vi rozdělení do několika klanů roztroušených po celé planetě. Zatímco ve filmech jsme viděli jen pár základních druhů, ve skutečnosti existuje 17 známých klanů pohybujících se různě po Pandoře.

Ve snímku Jamese Camerona šlo o klan Omatikaya žijící v džungli a klan Metkayina obývající oceán. Frontiers of Pandora fanouškům představí tři další, dosud neviděné druhy. Nejprve se hráči setkají s klanem Aranahe, který obývá plovoucí ostrovy Rookery. Později se seznámí také s nomádským klanem Zeswa, který se potuluje po Horních pláních se svými “koňmi”. A do třetice je tu tajemný kmen Kame'tire, který se z neznámých důvodů skrývá před zbytkem Pandory.

Jeden z lesních regionů ze hry Avatars Frontiers of Pandora

2) Jedinečné schopnosti každého klanu

Každý z klanů Na'vi má své vlastní silné stránky vycházející z kombinace okolního prostředí a svébytné kultury. Klan Omatikaya, který se objevil především v prvním filmu o Avatarovi, jsou zkušení tkalci a dokáží vytvářet prvotřídní textilie. Ve druhém filmu jsme viděli oceánský klan Metkkayinů, kteří jsou zase zkušenými plavci.

Také nové klany Avatar: Frontiers of Pandora budou mít své unikátní dovednosti. S klanem Aranahe se hráč v úvodním tutoriálu naučí lovit a létat. Na Horních planinách se hráči naučí krotit koně díky klanu Zeswa. Klan Kame'tire je zase známý svými léčebnými schopnostmi.

3) Regiony Pandory

Jak již bylo zmíněno, každý z klanů Na'vi sídlí v jednom z různých biomů Pandory. Na'vi jsou dobře přizpůsobeni svému prostředí a často mají odlišné fyzické vlastnosti. Klany se také velmi liší svou kulturou, zároveň se ale dokáží spojit, aby mohli bojovat proti společnému nepříteli - hlavně proti nenasytnému lidstvu, které panenskou planetu přiletělo kolonozivat.

Při putování napříč Pandorou uvidí hráči několik regionů. Klan Aranahe žije mezi létajícími ostrovy známými jako Rookery, což hráčům dává vzácnou šanci vidět tyto jedinečné památky zblízka. Hráči budou moci prozkoumat Horní pláně s klanem Zeswa, zatímco klan Kame'tire dá hráčům šanci prozkoumat hustší Clouded Forest.

Krásný pestrobarevný svět Pandory ve hře Avatar Frontiers of Pandora

4) Vaši zvířecí spojenci

V kultuře Na'vi Tsaheylu odkazuje na akt spojení Na'vi s jedním z mnoha úžasných zvířat Pandory. Stejně jako ve filmech se Na'vi mohou spojit s mnoha různými zvířaty i rostlinami a sdílet s nimi nejen fyzické ale také emocionální spojení.

5) Boj proti zlotřilé RDA

Stejně jako v obou filmech bude hlavním záporákem nenasytná lidská firma Resources Development Administration, neboli RDA, která má za cíl ovldádnout a vytěžit přírodní zdroje Pandory. Přirozeně se mnoho klanů Na'vi spojilo, aby chránilo svůj domov.

Je zajímavé, že hráč nebude začínat jako rodilý Na'vi, ale jako sirotek vychovaný RDA a vycvičený jako voják ochotný plnit jejich příkazy. O patnáct let později se vaše postava probudí z pozastavené simulace RDA. Když se vydáte do divočiny, je jen na vás, abyste vyhledali ostatní kmeny a bojovali s nimi proti lidem.

Avatar: Frontiers of Pandora vyšla 7. prosince 2023 na PlayStation 5, Windows a Xbox Series X/S. Mrkněte také na článek o další očekávané novince The Day Before.

5 faktů o Avatar Frontiers of Pandora:

  1. Nové klany Na'vi
  2. Jedinečné schopnosti každého klanu
  3. Regiony Pandory
  4. Vaši zvířecí spojenci
  5. Boj proti zlotřilé RDA

Avatar Frontiers of Pandora Trailer

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.