Co se děje s očekávanou MMO The Day Before?

Vojtěch Mišura
04. 12. 2023 17:00
Co se děje s očekávanou MMO The Day Before?

Několikrát odkládané survival MMO doprovází po celý jeho vývoj četné kontroverze. A ne jinak tomu je ohledně oficiálního data vydání, které bylo po dvou odsunutích stanoveno na 7. prosinec 2023.
Situace došla tak daleko, že hra na určitou dobu zmizela z nabídky Steamu. I přes všechny nesnáze se však v prosinci nakonec přeci jen dočkáme alespoň předběžného přístupu.

Obsah článku

The Day Before je očekávané postapkolalyptické MMO s otevřeným světem, ve kterém se hráči střetnou se zombíky i dalšími přeživšími.

Vývojářské studio FNTASTIC potvrdilo, že hra bude vydána v předběžném přístupu za cenu 39 USD (cca 900 Kč), přičemž vydání plné hry zatím neobdrželo žádné oficiální datum. Pro hráče tak jde o další ze série zklamání, které následovaly po počátečním nadšení z uvedení hry. Přesto však hrana Steamu stále patří mezi nejočekávanější novinky závěru roku.

Kontroverze kole The Day Before

Na optimismu nepřidává ani historie vývojářského studia, které v minulosti stálo za pár nedokončenými projekty jako byl Wild Eight nebo Dead Dozen. The Day Before bylo poprvé představeno 29. ledna 2021 parádně vypadajícím trailerem, který sliboval grafiku a technologie vysoce překračující standard současných MMO her. Doslova pár hodin před původním vydáním se ale studio rozhodlo hru na poslední chvíli odložit s odůvodněním přechodu z Unreal Engine 4 na UE5, aby posléze hledalo pomoc s dalším vývojem u hráčské komunity...

Nakonec se hru nepodařilo vydat ani na druhý pokus, který měl připadnout na 10. listopad 2023. Není překvapivé, že spousta hráčů s hrou ztratilo trpělivost a půovdní natěšenost vystřídala značná skepse. Přes veškeré problémy by ale 7. prosince přeci jen měl být zpřístupněn alespoň osekaný early access, který nám snad napoví, v jakém stavu se celý projekt reálně nachází.

The Day Before datum vydání a odložení

  • 29. ledna 2021 - Oznámení The Day Before spolu s prvním trailerem
  • 13. října 2021 - Datum vydání stanoveno na 21. června 2022
  • 5. května 2022 - Odložení hry kvůli přechodu na Unreal Engine 5
  • 25. ledna 2023 - Odložení hry na 10. listopadu kvůli problémům s ochrannou známkou
  • 2. únor 2023 - Fntastic vydává 10 minutovou ukázku ze hry, ale po prvních reakcích jej maže
  • 1. listopad 2023 - Zveřejněn finální trailer, datum vydání odloženo na 7. prosince pouze jako early ccess
  • 7. prosinec 2023 - Na Steamu předběžný přístup ke hře

Koukněte na další odkládané herní projekty, tentokrát od Ubisoftu.

The Day Before Trailer

Štítky: Steam

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.