5 nejlepších dětských protagonistů ve videohrách

Daniel Rys
01. 06. 2023 12:00
5 nejlepších dětských protagonistů ve videohrách

Protagonistou ve hře nemusí být jen vousatý drsňák nebo přitažlivá vykrádačka hrobů - s těmi je těžké se ztotožnit a navíc je jich všude plno. Někdy je dobré to trochu obměnit. Navíc, často v nás nejvíce emocí dokáže probudit právě dětská postava.

A které jsou ty nejlepší? To se dozvíte právě v tomto článku!

Obsah článku

1. Ellie (The Last of Us)

Tahle drzá teenagerka si vydobyla cestu do nejednoho gamerského srdce. Na první pohled je sice drsná a nezávislá, postupem času se ale ukáže, že si i přes život strávený ve světě rozervaném zombíky stále zachovává dětskou zvídavost, zdravou míru naivity a že má srdce na správném místě. Jsou to právě tyto vlastnosti, které dávají jejímu vztahu s morousem Joelem takovou dynamiku.

Její příběh z původní hry je navíc vyšperkován příběhovým DLCčkem, které se věnuje dvěma důležitým dnům v Elliině životě. A je to právě zážitek z těchto dvou dnů, který Ellie dostal až na první místo našeho seznamu.

Joel a Ellie ze hry The Last of Us

2. Jimmy Hopkins (Bully)

Vydání hry Bully vyvolalo v americké společnosti pořádné pozdvižení. Tahle klasika od Rockstar Games mohla dopadnout absolutně příšerně, naštěstí se tak ale nestalo. Bully je poměrně povedená hra. A hlavní postava na tom má velkou zásluhu. Jimmy totiž není nelítostným kriminálníkem jako postavy z GTA, je prostě obyčejný teenager, který se musí potýkat s životem v nenáviděníhodné internátní škole.

Jimmy je se prostě snaží zapadnout mezi své vrstevníky, a tak je místy donucen páchat ne úplně pěkné věci, pod slupkou drsňáka se ale skrývá celkem fajn týpek. A to dokazuje i tím, že se napříč hrou snaží spolužáky chránit před šikanátory i přes to, že je okolnostmi tlačen spíš k tomu, abys se k šikaně připojil.

Jimmy Hopkins ze hry Bully

3. Clementine (The Walking Dead)

Ačkoliv v první sezóně The Walking Dead za Clementine nehrajete, u hráčů i recenzentů měl její příběh takový ohlas, že se vývojáři z TellTale Games rozhodli z ní hratelnou postavu v pozdějších sezónách udělat. Hráč má tak příležitost sledovat její vývoj z vystrašené osmileté holčičky v pravého lídra, to všechno na pozadí temného světa, ve kterém vládne temná apokalyptická atmosféra.

Právě díky postavě Clementine je The Walking Dead tak silným emocionálním zážitkem - hráči na jejím osudu opravdu záleží. Zároveň ale slouží i jako morální kompas, který vás donutí na vaše rozhodnutí nahlížet z mnoha různých úhlů.

Clementine ze hry The Walking Dead

4. Trenér Pokémonů (série Pokémon)

Ve všech verzích této nestárnoucí klasiky se ujímáte role mladého trenéra Pokémonů, který se chce stát tím nejlepším (...jak nikdo přede mnou!). A i přes to, že je hrdina vlastně jen bezejmenný hráčský avatar, pokaždé si s ním vybudujete blízký vztah.

Součástí kouzla každé hry s Pokémony je budování odkazu. Na začátku hry hrdina nemá nic než své sny a je odhodlaný je naplnit. Tvrdou prací a neustálým tréninkem vycvičí v šampiony nejen své pokémoní kamarády, ale i sám sebe. Je to příběh, který všem dětem dokazuje, že možné je cokoliv.

Trenér Pokémonů v Pokémon Green Leaf

5. Atreus (God of War)

Je jen pár bytostí, na kterých mocnému bohu války záleží - a Atreus je jednou z nich. Kratos svého syna opravdu miluje. Umění boje ho dokáže naučit snadno, v citové rovině jejich vztahu však trochu tápe - krutá minulost ho vede k tomu, aby syna vychovával přísně a nemilosrdně.

Atreus je však chápavý a na svůj věk velmi moudrý chlapec, který v každém hledá jen to nejlepší. S otcem má tedy velkou trpělivost a dokáže mu odpustit nejeden rodičovský přešlap. A nakonec vlastně nevychovává Kratos Atrea, ale spíše naopak.

Atreus ze hry God of War

Bonus: Shaun a Jason - nejhorší dětské postavy v historii videoher!?

Kromě všech skvělých postav jsou na světě samozřejmě taky ty absolutně příšerné. A možná nejhorší z nich jsou bratři Shaun a Jason ze hry Heavy Rain. Přestože vlastně nemají vůbec žádnou povahu, i tak dokážou být neuvěřitelně otravní. Jsou nevychovaní, drzí a navíc neuvěřitelně hloupí. Chápeme, že ne každá postava může být sympatická a dobře vykreslená, ale tohle je prostě už moc.

Jason ze hry Heavy Rain

Přečtěte si také více o vzdělávacích počítačových hrách pro děti.

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.