To nejdůležitější z Future Games Show Gamescom 2023

Daniel Rys
28. 08. 2023 18:35
To nejdůležitější z Future Games Show Gamescom 2023

Co by to bylo za Gamescom, kdyby se nevysílala Future Games Show. Po roce nás zase čekala pořádná nálož herních novinek. Show tentokrát moderoval Troy Baker (Joel z The Last of Us) a Erika Ishii (Valkyrie z Apex Legends). V průběhu jedné a půl hodiny bylo odprezentováno více jak 40 titulů, mezi nimi i vydatná porce indie a VR kousků. Která oznámení ale byla ta nej?

Obsah článku

RoboCop: Rogue City

Herní adaptace kultovního Robocopa by tady měla být cobydup, i přesto ale neznáme přesné datum vydání. Předpokládalo se, že se jej dozvíme právě na letošním Gamescomu, vývojáři se ale rozhodli nás ještě chvíli napínat. V nové ukázce můžeme vidět především gameplay záběry z akce, které robopolda jistě nezažije málo. RoboCop: Rogue City vychází (prý) již brzy na Epic Store, Steamu, Xbox Series a Playstation 5.

Scorn

Scorn přikládá pod kotel a láká k hraní i PlayStation hráče. Že tahle atmosferická hororovka vyjde i na PS5 víme už od června, teď ale známe i přesné datum vydání. Unikátní first person akce ve stylu HR Gigera dorazí do modrých konzolí už 3. října.

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

Future Games Show si připravilo něco i pro fanoušky universa Warhammeru. Nová real-time strategie z největšího fiktivního vesmíru na světě vychází 17. listopadu. Skalní fandové potom můžou hru předobjednat - krom skinů a jiných herních bonusů dostanou také o 3 dny dřívější přístup. Hru si budete moci zahrát na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Blasphemous 2

Pokračování rogue-lite metroidvanie ze světa plného hříšníků je tady! Release trailer k očekávanému Blasphemous 2 připomíná, že tahle hra opravdu nebude pro každého. Odvážlivce (nebo spíše sebemrskače), kteří se rozhodnou si hru zahrát, však odmění zážitkem, který se z paměti dostává jen těžko. Své hříchy můžete vykoupit už nyní na PC, PlayStation 5, Xbox Series a Nintendu Switch.

Ad Infinitum

Další horor, tentokrát zasazený do doby 1. světové války, vychází 14. září. Jde o psychologický horor, který vás provede nepředstavitelnými nočními můrami, jenž smazávají hranici mezi snem a realitou. Předobjednávat můžete už teď na PC, PlayStation a Xbox.

 

Přenos představil také celou řadu indie her, které určitě také stojí za pozornost. Pokud tedy máte hodinku a půl nazbyt, doporučujeme zhlédnout záznam celé show. A pokud vám ani tohletohle nestačí, koukněte i na to, co přinesla prezentace Opening Night Live.

 

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.