Kočičí dobrodružství Stray předčilo očekávání. Baví jak hráče, tak samotné mazlíčky

Daniel Rys
22. 07. 2022 16:44
Kočičí dobrodružství Stray předčilo očekávání. Baví jak hráče, tak samotné mazlíčky

Roztomilá adventura, která ještě před vydáním trhala rekordy a stala se nejočekávanější hrou na Steamu.

Po vydání se pak umístila v první dvacítce nejhranějších her a číslem současně hrajících hráčů překonala třeba i epickou RPG soulsovku Elden Ring. Chcete si o Stray zahrát?

Herní studio Annapurna Interactive na sebe poprvé upozornila spirituální jednohubkou Journey. Od té doby se francouzskému studiu daří vydávat jeden klenot za druhým. Tím posledním je právě Stray, jednoduchá adventura, kde v kůži kočky brouzdáte po kyberpunkovém městě. Parťáka vám dělá maličký robůtek B-12 a společně děláte všemožné kočičiny - chodíte po střechách, schazujete věci ze stolu a snažíte se přijít na kloub veliké záhadě.

Vývojáři vynaložili velkou část úsilí tomu, aby bylo zpracování kočičího hrdiny co nejrealističtější. To se jim povedlo takřka perfektně - jejich snaha se odráží nejen na parádní hratelnosti, ale i na reakcích samotných koček, které sledují, jak jejich lidé Stray hrají.

Dokonce vznikl twitterový profil Cats Watching Stray, který se přesně tomuto tématu věnuje. Na sdílených fotkách a videích můžete vidět chlupáče, jak pozorně sledují svého virtuálního kolegu a dokonce se snaží napodobit jeho pohyby nebo se s ním pomazlit.

Na několik z nejlepších příspěvku se můžete podívat níže.

Přečtěte si o gameplay a hodnocení Stray více..

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.