Mortal Kombat 1 - vše, co potřebujete vědět

Martin Bizoň
06. 09. 2023 21:00
Mortal Kombat 1 - vše, co potřebujete vědět

Nejnovější přírůstek do legendární bojové série Mortal Kombat se již brzy přiřítí na naše obrazovky a společně s ním přichází i restart celého univerza, kompletně přepracovaný bojový systém a řada brutálních fatalit. Mortal Kombat 1 vychází již 19. září, tak si pojďme povědět, co všechno o hře zatím víme.

Obsah článku

Mortal Kombat 1 - Zasazení a příběh

Původní děj Mortal Kombat nebude v nadcházejícím díle hrát téměř žádnou roli. Příběhová linka je totiž kompletně restartována a společně s ní došlo i k úplné změně vztahů mezi jednotlivými postavami. Děj samotný se pak bude točit kolem Liu Kanga, který hledá nové bojovníky do smrtícího turnaje.

Mortal Kombat 1 - hratelnost a herní módy

Jak jsem již avizoval výše, s restartem celé série přichází i kompletní změna bojového systému, nové herní módy a brutální fatality. Zásadní novinkou je pak implementace takzvaných Kameo Fighters - hostujících postav, které si budete moci přivolat do boje na pomoc.

Nový Mortal Kombat jsem si krátce vyzkoušel v rámci Gamescomu a musím říct, že mě novinka v podobě Kameo Fighters vážně potěšila. Celá hra díky hostujícím postavám působí zas o něco svěžeji a zábavněji. Na druhou stranu, v bojovém systému jsem moc změn nepostřehl. Musím však ještě jednou podotknout, že jsem titul zkoušel opravdu jen krátce a rád bych si tak zhodnocení bojového systému nechal na finální produkt. Co se týká herních módu, hráči se mohou těšit jak na příběhovou kampaň, tak na online i offline multiplayer.

Mortal Kombat 1 - Postavy

Těšit se můžeme i na řadu hratelných postav, mezi které patří například Baraka, Kitana, Scorpion, Raiden, Subzero nebo Johny Cage. V roli Kameo Fighters se do hry podívají i Cyrax, Frost či Sektor.

Oznámen byl i první DLC Kombat Pack, v rámci, kterého do hry zavítá Omni-Man, Homelander a Peacemaker. K této trojici se pak přidají ještě tři navrátivší postavy, kterými jsou Quan Chi, Ermac a Takeda.

Mortal Kombat 1 - Datum vydání a platformy

Mortal Kombat 1 vychází 19. září na PC, PlayStation 5, Xbox Series a Nintendo Switch. Krátce po vydání by měl titul obsahovat i cross-play a cross-progression režim, díky kterým můžete hrát s kamarády napříč různými platformami a bez ztráty postupu.

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.