Alan Wake se po 13 letech vrací na herní obrazovky. Bude stát za to?

Martin Bizoň
26. 10. 2023 14:00
Alan Wake se po 13 letech vrací na herní obrazovky. Bude stát za to?

Příběh spisovatele Alana Wakea a jeho zmizelé ženy uchvátil v roce 2010 miliony hráčů po celém světe. Nyní, o 13 let později, se Alan Wake vrací na herní obrazovky, aby definitivně ukončil boj s nočními můrami. Návrat do městečka Bright Falls je plánovaný na 27. října 2023, tak se pojďme podívat, co všechno na nás čeká.

Obsah článku

Temný a velice poutavý příběh

Příběh druhého dílu začíná přesně tam, kde skončil díl první. Alan se vynoří z vlastních nočních můr a je odhodlaný ukončit tuto trýznivou životní kapitolu spjatou s městečkem Bright Falls. Ve stejnou dobu se však na scéně objevuje detektivka Saga Anderson, která do města přijíždí vyšetřovat záhadné rituální vraždy, a kterou vliv událostí přivede právě k Alanovi.

Dvě hratelné postavy

Saga Anderson je zároveň druhou plně hratelnou postavou příběhu a lze tak předpokládat, že s ní strávíme nemalé množství času. Dějové linie Alana a Sagy budou vzájemně propojené, odehrát je však z velké části půjde nezávisle na sobě. Kompletně dohrát celou hru byste měli za přibližně 20 hodin.

RemedyVerse

Příběh druhého Alana Wakea by měl být zároveň zasazen do takzvaného Remedy Extended Universe (RemedyVerse), fiktivního světa, kde se propojují videohry společnosti Remedy a vzájemně si sdílejí prvky příběhu či postavy. Remedyverse oficiálně existuje od roku 2020, ačkoli jisté náznaky hráči pozorují již pěknou řádku let. Prvním oficiálním crossoverem bylo příběhové rozšíření AWE pro hru Control. Plánuješ titul pořídit? Dobij si u nás peněženku i bez platební karty

Co dalšího očekávat?

Stejně jako předchozí díl je i druhý Alan Wake akční adventurou, která se zaměřuje především na poutavě a důkladně vyprávěný příběh. Vývojáři se tentokrát však více zaměřují na survival prvky a všeobecnou horrorovost, kterou můžeme cítit již z trailerů. Alan Wake 2 vychází 27. října 2023 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Dáváš přednost radši závodům? Přečti si, zda nové WRC stojí za tvou pozornost

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.