To nejlepší z Gamescomu 2023 - Den druhý a třetí

Vojtěch Mišura
27. 08. 2023 19:30
To nejlepší z Gamescomu 2023 - Den druhý a třetí

Také druhý a třetí den na Gamescomu byl nabitý k prasknutí. Kromě představení dalších herních novinek nás čekala řada prezentací, ze kterých jsme si odnesli spoustu dárkových předmětů.
Viděli jsme upoutávky na Stalkera 2, The Lord of the Rings: Return to Moria, nového Prince z Persie a mnoho dalšího. Pojďme se podívat na nejdůležitější události!

Obsah článku

Stalker 2: Heart of Chernobyl vyjde v 1. čtvrtletí 2024

Po 10 letech od oznámení byla odhalena survival hororová FPS vyvinutá ukrajinským studiem GSC Game World. Viděli jsme oficiální trailer ke hře, který nás navnadil grafikou poháněnou Unreal Engine 5 (na který tvůrci během vývoje přešli) a zahráli jsme si krátký gameplay, který na nás i přes výbornou atmosféru působil lehce technicky nedotaženě.

Vývoj hry se kvůli válce na Ukrajině přesunul do Prahy. Aktualizované datum vydání bylo stanoveno na 1. čtvrtletí 2024.

Prince of Persia: The Lost Crown - Gameplay

Stánek Nintenda byl sice obrovský, žádné převratné novinky ale nenabídl. Největší zájem upoutalo bezpochyby představení nového Prince z Persie, kde jsme si ve zhruba dvacetiminutové ukázce mohli zahrát za hlavního hrdinu Sargona.

Nintendo Switch je pro tuto 2,5D akční plošinovku ideální platformou. Svižné souboje i nápadité hopsačky na nás zanechaly kladný dojem, o něco méně se nám líbilo prostředí, které nepůsobilo nijak extra bohatě na detaily. Hra se ale hraje líp než na první pohled vypadá, a to je velká naděje pro plnou verzi, která dorazí 18. ledna 2024.

The Lord of the Rings: Return to Moria má datum vydání

Jak už název napovídá, tentokrát se nebudeme pachtit s malým žlutým prstýnkem až na konec světa, ale spolu s bandou trpaslíků zavítáme do hlavního trpasličího města Morie rozkládajícího se hluboko pod Mlžnými horami. Hra je koncipována jako survival adventura a na PC a PlayStation dorazí už 24. října 2023. Majitelé Xbox Series X/S si budou muset počkat až do příštího roku.

RoboCop Rogue City ukázal šestnácti minutový gameplay

Vyzkoušeli jsme si také patnáctiminutový gameplay k chystané střílečce RoboCop Rogue City, ve kterém jsme si prošli město Detroit v celé jeho dystopické kráse. Kromě skvělé přestřelky jsme ocenili také krátkou příběhovou sekvenci, která dala tušit, že se hra kromě akce zaměří i na psychologii a lidskou stránku Robocopa.

Podívejte se také, jaké nejlepší hry jsme měli možnost vyzkoušet v 1. den Gamescomu a co byla podle nás nejlepší představená hra.

Štítky: Gamescom

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.