5 nejlepších Pixel Art her na Nintendo Switch

Vojtěch Mišura
15. 09. 2023 19:00
5 nejlepších Pixel Art her na Nintendo Switch

Ponořte se do kouzla pixelových her na Nintendu Switch. Vytipovali jsme 5 titulů, které byste jako fanoušci retro RPG určitě neměli minout. Pixelová grafika se svou jedinečnou estetikou zaujímá v herním světě speciální místo.
Nintendo Switch je ideální platformou pro menší nezávislé hry, a tak není divu, že právě pixel art hry vzkvétají jako nikdy předtím.

Obsah článku

1) Sea of Stars (2023)

Jestli se ptáte, jak by asi vypadala moderní variace na RPG, které před 30 lety vycházely na Nintendo SNES, právě jste ji našli. Sea of Stars je pocta všem klasickým 16-bitovým RPG, u kterého je vidět, že tvůrci do projektu vložili kus srdce.

Celou ta nostalgii je navíc doplňují ryze moderní herní prvky nebo jemné grafické detaily jako jsou listy pohupující se ve větru nebo vlnění vody. Povedený gameplay korunuje skvělý soundtrack plný výrazných a originálních melodií, které si rádi pustíte i po dohrání hry.

2) Octopath Traveller 2 (2023)

Ponořte se do spletitých příběhů 8 hratelných postav v nádherně vykresleném světě, ve kterém nově můžete přepínat mezi dnem a nocí, což má velký vliv i na hratelnost.

Příjemným bonusem a na Nintendu Switch ne vždy samozřejmostí jsou plně namluvené dialogy. Když připočteme promakaný soubojový systém a dynamický vývoj postav, řadí se Octopath Traveler 2 mezi nejlepší RPG hry na Switch.

3) Live a live (2022)

Ztracený klenot z roku 1994, který u tehdejších hráčů propadl a zdálo se, že bude navždy zapomenut. Naštěstí se tak nestalo, hra byla po 30 letech remasterována v krásném 2D-HD enginu od Square Enix, který spojuje bohaté detaily ve vysokém rozlišení s retro 16bitovými vizuálem. Výsledkem je kouzelně vypadající RPG, kterou stojí za to vyzkoušet i v případě, že nepatříte jen mezi fanoušky retro hraní.

4) Cave Story+ (2017)

Cave Story+ je moderní klasikou mezi indie hrami a nabízí působivý příběh a akční dobrodružství. Hra kombinuje výbornou pixelovou grafiku se skvělou hratelností. Hráči se ocitnou v podzemním světě plném nebezpečí a tajemství a budou bojovat s nepřáteli, sbírat vylepšení zbraní a rozkrývat záhadu této podzemní říše.

5) To the moon (2020)

Hra "To the Moon" je dojemným a emotivním dobrodružstvím, které vás zavede na cestu zpět v čase, abyste napravili minulé události v životě hlavního hrdiny. Hra vyniká poutavým příběhem, skvěle napsanými postavami, a hlavně krásnou pixelovou grafikou.
Hlavním cílem je plnit různé úkoly a odhalovat příběh postupně, což vytváří silné emoční spojení s hlavními postavami.

Podívejte se také na náš výběr 5 nejlepších party her!

Štítky: Slevy

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.