Street Fighter 6 - vše, co víme

Martin Bizoň
31. 05. 2023 16:00
Street Fighter 6 - vše, co víme

Capcom slaví úctyhodných 35. let od vydání prvního dílu bojovky Street Fighter. V únoru letošního roku došlo k oznámení šestého dílu, který však svou číslovkou klame. Street Fighter 6 je totiž již 39. hrou série, bereme-li v potaz speciální verze a spin-offy. Nový Street Fighter nám pomalu klepe na dveře, tak si pojďme říct, co všechno o hře víme.

Obsah článku

Street Fighter 6 je klasickou bojovkou, ve které soupeříte v pěstním souboji 1 na 1 a pomocí různých speciálních schopností a dobře načasovaných útoků se snažíte svého protivníka odrovnat.

Street Fighter 6 - World Tour

Krom klasického bojového režimu nabídne nový Street Fighter i příběhový režim s názvem World Tour. V něm si vytvoříte vlastního hrdinu a vydáte se do Metro City stát se tím nejlepším bojovníkem. Budete plnit hlavní a vedlejší úkoly, pohybovat se po otevřeném městě a zlepšovat svůj vybraný bojový styl. Součástí World Tour je i Battle Hub, sociální prostor, kde můžete vyzvat ostatní hráče k online souboji.

Street Fighter 6 - Hratelnost

Nový díl by měl být lépe přístupný pro nové hráče. Nově si totiž hráči mohou vybrat rovnou dva druhy ovládání. Klasické, které budou oddaní fanoušci série velmi dobře znát a dost pravděpodobně i využívat a moderní, které se snaží komplexní ovládání začínajícím hráčům výrazně zlehčit. Daň za používání moderního ovládání je však absence některých bojových comb.

Street Fighter 6 - Postavy a herní módy

Seznam bojovníků bude v době vydání sčítat celkem 18 hratelných postav. Mezi nimi najdeme, jak dobře známe postavy, tak řadu nováčků. Kromě zmíněného bojového režimu a World Tour budou k dispozici ještě lokální zápasy. Údajně by hra měla obsahovat i cross-play.

Bitva v Company of Heroes 3

Street Fighter 6 - Datum vydání a platformy

Street Fighter 6 vychází již 2. června 2023 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 a Xbox Series. Hru si hráči mohli vyzkoušet v květnu během otevřené bety. Od konce dubna je navíc dostupné i demo, které si můžete zahrát na všech podporovaných platformách.

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.