Crime Boss: Rockay City vyjde už 28. března!

Kateřina Kučerová
15. 03. 2023 16:00
Crime Boss: Rockay City vyjde už 28. března!

Každý milovník akčních stříleček a fanoušek českého herního průmyslu jistě s otevřenou náručí uvítá Crime Boss: Rockay City - novou českou hru, která právě míří na trh. Hra láká především půvabnou estetikou 90. let.

Všechny platformy se své verze dočkají zřejmě už v první půlce roku 2023.

Obsah článku

Datum vydání je pro PC (v Epic Games Store) stanoveno na 28. březen 2023, příznivci konzolí (konkrétně Xbox Series X/S a Playstation 5) si budou muset počkat přibližně až do června tohoto roku.

Brněnské studio plné vývojářských legend

Crime Boss: Rockay City je počinem nově vzniklého studia InGame Studios. To ovšem neznamená, že herní vývojáři stojící za hrou i studiem jsou nějací zelenáči. V jejich řadách se nachází například i tvůrci kultovních pecek jako je Vietcong, milovaná série Mafia nebo třeba veleúspěšné Kingdom Come Deliverance.

InGame Studios, sídlící v Brně, znovu dokazují, že Češi jsou v game developmentu zkrátka špička. Co ovšem pro někoho může být zklamáním je, že i přes tuzemského vývojáře se zatím nezdá, že by se do hry plánovala čeština. Zdali tedy nakonec česká lokalizace bude k dispozici zůstává stále otázkou.

Logo vývojářského studia Ingame Studios

Crime Boss: Rockay City Sen o křesle mafiánského kmotra

Příběh je zasazen do fiktivního městečka Rockay City na Floridě v období 90. let minulého století. Po odstoupení někdejšího mafiánského šéfa místního podsvětí o toto místo na výsluní usiluje nejeden mocichtivý gangster. Na scénu vstupuje Travis Baker (ztvárněn Michaelem Madsenem, hvězdou trháků jako je Kill Bill). Ani jeho cíl se nijak neliší…

Sestaví proto svůj vlastní gang schopných kriminálníků a pouští se do boje o pozici mafiánského bosse Rockay City. Na protější straně stojící šerif Norris (čili nezapomenutelný drsňák Chuck Norris) už jen dokresluje komplexní prostředí za hranou zákona. Autoři navíc naznačují, že pro každého z nabídky potenciálních kompliců nás čeká propracovaná backstory.

Chuck Norris v Crime Boss: Rockay City.

Crime Boss: Rockay City - multiplayer mód

Co se týče samotného gameplaye, několik videí ze hry nasvědčuje tomu, že bude hra konceptuálně připomínat tituly jako je Payday. Nečeká nás tedy otevřený svět, jak se mohlo z trailerů zdát, namísto toho hra bude tvořena sérií navazujících misí. A co mechanika celé hry? Hráči v Crime Boss: Rockay City hravě uplatní stealth i akčnější střelbu.

Náplní hry bude hlavně pouštět se do menších či větších kriminálních akcí, z nichž nejvýraznějšími se zatím zdají být loupeže, a bojovat tak s jinými gangy usilujícími o moc. Na výběr bude mezi singleplayer kampaní a multiplayer módem.

V multiplayerovém módu se jedná o kooperativní střílečku, která nabízí možnost spojit se až se 4 dalšími hráči. Pokud ale zrovna tak trochu nemáte chuť na sociální interagování, ostatní gangstery lze vždy předat do rukou umělé inteligence či jejich počínání můžete směrovat vy. Zdali bude v případě multiplayeru možnost hrát cross-platform zatím není známo.

Záběr ze hry Crime Boss: Rockay City.

Hvězdné hollywoodské obsazení

Co je skutečnou třešničkou na dortu je až neuvěřitelný hvězdný cast, který čítá mnoho hollywoodských ikon. Mezi ně patří výše zmínění herci Michael Madsen v hlavní roli a jeho protipól Chuck Norris. Dále se můžete těšit na Michaela Rookera, Kim Basinger, Dannyho Glovera a Damiona Poitiera v roli Travisových pomocníků, konkurenční hlavy gangů ztvárňují zase třeba Danny Trejo nebo Vanilla Ice.

Samozřejmostí zůstává, že všechny herecké hvězdy si pro potřeby hry zachovají svůj někdejší vzhled. Hra má tak potenciál navodit sladce nostalgickou atmosféru, a okouzlit tak každého fanouška devadesátkových akčňáků.

Nástěnka z hvězdami v Crime Boss: Rockay City.

Ovládněte podsvětí

Ať už vás více láká singleplayerová příběhová linka s roguelike prvky a vymazleným dějem, nebo kooperativní pařba s přáteli, Crime Boss: Rockay City by se vám mohla zalíbit tak jako tak. Jako snad u každého nadcházejícího titulu i zde panuje určitá skepse, a to mířená především k funkcionalitě herní umělé inteligence nebo ke grafickému zpracování.

Herní trh nicméně na vydání hry vyčkává s příslibem nostalgické parády s nebývale zajímavým obsazením. A jak se na zbrusu nový akčňák z našich luhů a hájů těšíte vy?

Mrkněte také na žhavou novinku v článku 5 věcí, které vás uchvátí v nové Zeldě.

Crime Boss: Rockay City požadavky

  Minimální Doporučené
Operační systém Windows 10 Windows 10
Procesor Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 5 1600 Intel Core i5-10600K or AMD Ryzen 5 3600XT
Operační paměť 16 GB RAM 16 GB RAM
Úložiště 90GB 90GB
Direct X DirectX 12 DirectX 12
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650, 4 GB or AMD Radeon RX 570, 4 GB NVIDIA GeForce GTX 1070, 8 GB or AMD Radeon RX Vega 56, 8 GB

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.