Jak se povedl Dead Island 2?

Kateřina Kučerová
21. 04. 2023 17:31
Jak se povedl Dead Island 2?

Mysleli jste si, že se herní svět snad nikdy nedočká pokračování veleúspěšného Dead Island? Omyl!

Po dlouhých 12 letech konečně nadešla ta chvíle, kdy vychází Dead Island 2, parádní zombie řežba, která žádného fanouška tohoto žánru nenechá chladným. 21. dubna se otevírá brána všudypřítomnému chaosu i hodinám zábavy.

Obsah článku

Prostředí a příběh Dead Island 2

Akční RPG hra Dead Island 2 je pokračováním hry Dead Island, která poprvé spatřila světlo světa již v roce 2011. Hra je zapasována do období 17 let po hrách Dead Island a Dead Island: Riptide do prostředí Los Angeles a San Francisca. Města jsou v karanténě kvůli propuknutí vyslovené zombie smršti. Hráč si volí z 6 různorodých postav, kdy každá vyniká svými specifickými staty, preferovaným stylem mordování a mimo jiné i vlastním přesvědčením a pohnutkami.

Co se herního děje týče, vývojáři tentokrát nesázejí na srdceryvné zápletky a příběh ustupuje spíše do pozadí. Emočně angažované chvilky jsou tedy vyměněny za humorné momenty. Ty celou hru úspěšně odlehčují, a hráči tak poskytují možnost oddechu u nezřízeného boje se zombíky. Bohaté herní prostředí, jemuž vládne chaos, široké spektrum bojových možností i vylepšování zbraní a drobné mise ze hry zkrátka dělají zábavu, která si na nic nehraje a okouzluje svými nespornými přednostmi.

Nástěnka z hvězdami v Crime Boss: Rockay City.

Herní mechanismus a platformy

Jak už bylo zmíněno, jedná se o akční RPG doplněné menšími misemi, jejíž hlavní náplní je boj a zabíjení zombií. Jaký bojový styl si zvolíte je čistě na vás, výběr postavy ale efektivitu toho a onoho stylu může výrazně ovlivnit, a je proto dobré se držet stylu, co se postavě přirozeně daří. Kromě toho ve hře funguje i systém schopností na principu kartiček. Ty zasazujete do slotů, které se vám i s kartami postupem hry odemykají, a můžete jimi ovlivňovat dodatečné skilly vaší postavy.

Hru vyvinula nottinghamská Dambuster Studios. Datum vydání je 21.4.2023 a hra vychází samozřejmě jak na PC, tak na platformy PlayStation (konkrétně PS4 a PS5), Xbox One, Xbox Series X/S. Dead Island si můžete zahrát prostřednictvím Epic Games. K platbě můžete tedy použít také kupon na paysafecard, pokud chcete mít větší volnost v platebních metodách. Pokud jste příznivcem konzolí, využít můžete zase kupon na PS peněženku, případně dobití pomocí kuponu na Xbox předplacenou kartu.

Nástěnka z hvězdami v Crime Boss: Rockay City.

Dead Island 2 recenze

A jak tuto dlouho očekávanou pecku hodnotí ti, co už měli možnost si ji zahrát? Dobrá zpráva: veskrze velmi pozitivně. Hra je od hlavy až k patě naplněná brutalitou a krví s vnitřnostmi, ale přináší svému hráči možnost prostě se uvelebit a až do kuropění se soustředit jen na střílení a zapichování zombíků. Žádné morální rozhodování ani dlouhé přemýšlení, čistá akce.

Co je navíc na Dead Island 2 lákavé je i slíbený kooperativní mód, který ze hry může udělat bezva party záležitost. Někteří hru kritizují pro její nedostatečnou inovativnost a možnou repetitivnost, obecně ale všechny výše zmíněné klady převažují. Pokud tedy milujete trochu temnější humor, akční boj a horor, určitě budete z Dead Island 2 nadšení.

Dead Island 2 požadavky

  Minimální Doporučené
Operační systém Windows 10 Windows 10
Procesor AMD FX-9590 / Intel Core i7-7700HQ Ryzen 5 5600X / Intel Core i9-9900k
Operační paměť 10 GB RAM 10 GB RAM
Úložiště 70 GB 70 GB
Direct X DirectX 12 DirectX 12
Grafická karta Radeon R9 390X (8192 VRAM) / GeForce GTX 1060 (6144 VRAM) Radeon RX 6800 XT (16384 VRAM) / GeForce RTX 2070 Super (8192 MB)

A jestli jste spíš fanoušky kouzelníků než zombíků, určitě vás potěší nedávno oznámená famfrpálová hra!

Štítky: PlayStation

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.