Představí se Nintendo Switch 2 na letošním Gamescomu?

Vojtěch Mišura
22. 05. 2023 18:00
Představí se Nintendo Switch 2 na letošním Gamescomu?

Nejbližší příležitostí k uvedení Nintendo Switch 2 bude herní veletrh Gamescom, který se koná 23. - 27. srpna 2023 v Kolíně nad Rýnem.
I když se spekulace zatím nepotvrdily, existuje reálná naděje, že dlouho očekávaná nová konzole od Nintenda bude představena právě v Kolíně nad Rýnem, už letos v létě!

Prezident Nintenda Šuntaró Furukawa v nedávném fiskálním reportu oznámil, že novou konzoli nemáme očekávat v roce 2023, ani v prvním kvartálu roku 2024. Zároveň však upozornil, že prodeje Switche klesly o 22% a nepřímo tak připustil, že možnosti staré konzole se pomalu a jistě začínají vyčerpávat.

To samozřejmě dočasně změní vynikající výsledky nové Zeldy. Ani její veleúspěch ovšem nezvrátí neodvratitelnou skutečnost - pokud si Nintendo chce udržet exkluzivní pozici na herním trhu, nesmí s představením konzole nové generace dlouho otálet. 

Nejbližší příležitostí bude světoznámý herní veletrh Gamescom, který se bude konat 23. - 27. srpna 2023 v Kolíně nad Rýnem. A Nintendo zde letos nebude chybět! Nadějnou zprávou je také to, že právě zde před lety představilo konzoli Nintendo Switch. Dočkáme se tedy konečně dlouho odkládaného odhalení?

Štítky: Gamescom

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.