Seriál Resident Evil: Lék 2022 - příběh, postavy, obsazení

Vojtěch Mišura
13. 07. 2022 11:10
Seriál Resident Evil: Lék 2022 - příběh, postavy, obsazení

Nový seriál Resident Evil: Lék startuje už 14. července 2022. Tentokrát půjde o plnokrevný hraný projekt, na kterém si Netflix nechce vylámat zuby podobně jako v případě loňského Infinite Darkness.

Podaří se mu překvapit a vytvořit zábavnou hororovou jízdu v duchu nejlepších dílů herní série nebo půjde o klasické netflixácké béčko?

Obsah článku

Hraný seriál Resident Evil Netflix 2022

Přiznejme si, že televizní adaptace Resident Evilu v minulosti nedopadly zrovna nejslavněji. Stačí si připomenout loňskou CGI minisérii Resident Evil: Infinite Darkness, která solidní potenciál promrhala banálním příběhem a nelogickým chováním hlavních hrdinů. Nejlépe si stále vede původní holywoodský blockbuster z roku 2002 s Millou Jovovich v hlavní roli. Od té doby ale uplynulo už hodně vody….

Netflix se ale nevzdává a do Racoon City se vrací znovu, tentokrát s kompletně hraným seriálem a o něco odvážnějším nápadem, který dává naději, že se tvůrci z předchozích nezdarů dostatečně poučí a i přes skromnější rozpočet se jim podaří vytvořit zajímavou zápletku s koukatelným vizuálem.

Hlavní postava Jude ze seriálu Resident Evil: Lék Netflix 2022

Seriál Resident Evil Lék příběh

Nový Resident Evil využívá herní předlohu pouze jako inspiraci pro pozadí zcela nového příběhu. Děj bude rozdělený do dvou časových rovin - první se bude odehrávat ještě před zombie apokalypsou v roce 2022. Sestry Jade a Billie Weskerové (tedy dcery doktora Weskera z Umbrella Corporation) postupně přicházejí na kloub podivnostem, které se dějí v jejich rodném městečku New Raccoon City.

Druhá dějová linka nás pak zavede do zombíky zamořeného roku 2036. Už dospělá Jade se snaží zastavit celosvětovou infekci a zároveň se musí ukrývat před zlovolnou Umbrella Corporation. Tvůrci skalním fanouškům slibují fanservis v podobě četných odkazů na známé herní postavy a události. Zároveň se ale značku Resident Evil pokusí zpřístupnit i úplným nováčkům, kteří s předchozími filmy ani hrou zatím nepřišli do kontaktu. Jak se jim to podaří, uvidíme už 14. července 2022. Držme palce, ať to tvůrcům tentokrát vyjde!

Seriál Resident Evil: Lék herci/obsazení

 • Jade Wesker - Tamara Smart/ Ella Balinska
 • Billie Wesker - Siena Agudong/ Adeline Rudolph
 • Albert Wesker - Lance Reddick
 • Simon - Connor Gosatti
 • Susana Franco - Lea Vivier
 • Roth - Anthony Oseyemi
 • Arj - Ahad Raza Mir

Resident Evil: Lék monstrum z nového seriálu od Netflix

Seriál Resident Evil Lék 2022 díly a datum premiéry

Seriál bude mít celkem 8 epizod se stopáží kolem jedné hodiny. Celá série bude zveřejněna 14. července 2022. Dějově bude seriál ukončený, s druhou řadou se (alespoň prozatím) nepočítá. 
A jestli vás zajímají další horory na Netflixu, koukněte na náš starší článek 5 hororů na dlouhé zimní večery.

Resident Evil Netflix 2022 trailer

Resident Evil filmová série:

 1. Resident Evil (2002)
 2. Resident Evil: Apokalypsa (2004)
 3. Resident Evil: Zánik (2007)
 4. Resident Evil: Afterlife (2010)
 5. Resident Evil: Odveta (2012)
 6. Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Resident Evil Netflix seriály :

 1. Resident Evil: Resident Evil: Infinite Darkness (2021)
 2. Resident Evil: Lék (2022)
Štítky: Netflix

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.