The Callisto Protocol a dalších 5 očekávaných herních novinek

Vojtěch Mišura
13. 06. 2022 16:39
The Callisto Protocol a dalších 5 očekávaných herních novinek

Přestože letošní E3 bylo oficiálně zrušeno a zdá se, že kdysi naprosto zásadní událost definitivně ztratila lesk (minulý rok se kvůli pandemii konala jen v digitální podobě a rok předtím byla zrušena úplně), herní vydavatelé nelenili a své novinky oznámili na konkurenčních akcích jako Future Games Show nebo State of Play 2022.

Jaké nejzajímavější hry představili?

Obsah článku

1) The Callisto Protocol

Futuristický příběh odehrávající se ve 300 let vzdálené budoucnosti zobrazuje lidstvo v nezáviděníhodné situaci. Poté, co svým sobeckým počínáním zničili planetu Zemi, jim nezbývá jiná možnost, než osídlit nejbližší místo vhodné k životu - jupiterův měsíc Callisto. Jenže tenhle plán má jeden háček. Planeta totiž není tak úplně neobydlená, jak se původně předpokládalo a lidstvo tak čeká souboj s vysoce agresivní mimozemskou rasou...

Nadějně vyhlížejícího surrvial/horor scifi se dočkáme koncem letošního roku.

Datum vydání: 2. prosinec 2022
Platformy: PC, PS5, PS4, Xbox Series S/X, Xbox One

Hororová hra The Callisto Protocol

2) Stray

Unikátní plošinovka, kde si v kůži zatoulaného koťátka ocitnete uprostřed futuristického světa, zaujala už během svého oznámení před dvěma lety a nyní konečně míří k dlouho očekávané finální verzi.

Originální námět, adventurní prvky a nádherně ztvárněný svět dělá z tohoto titulu jednu z nejočekávanějších her letošního roku.

Datum vydání: 19. červenec 2022
Platformy: PS4, PS5, PC

V kůži toulavé kočky ve hře Stray

3) Final Fantasy XVI - Awakening

Final Fantasy se po pár experimentech v podobě FF XIV a XV vrací ke kořenům - fantaskní svět Valisthea je inspirován evropskou historiíí okořeněnou o japonskou fantazii. Ve hře se ujmete role rytíře Clive Rosfielda, který bude mít za úkol ochránit mladého prince Joshuu, jenž oplývá magickou mocí - dokáže léčit, povolat bájného fénixe a také přivolat tajemná monstra zvaná Eikoni, která mohou sloužit jako ničivé válečné zbraně.

Square Enix tedy klasicky vsadí na epický příběh napěchovaný emocemi a špičkovou grafiku těžící možnosti PS5 na maximum.

Datum vydání: červenec 2023
Platformy: PS5

Nové Final fantasy - princ Clive Rosfield

4) Street Fighter 6

První záběry z nového dílu japonské bojovky Street Fighter byly uvedeny na Summer Game Festu a odhalily několik nových postav a samozřejmě také spoustu starých známých, mezi kterými nebudou chybět Orel (pouliční stíhatč), T. Hawk (Street Fighter II), Sodoma (Street Fighter Alpha), Dudley (Steet Fighter III), C. Viper (Street Fighter IV) nebo Ed ze Street Fightera V.

Datum vydání: 2023
Platformy: PS5, Xbox Series S/X, PC, PS4, Xbox One

Nový Street Fihger 6 na konzoli PS5

5) Phonopolis

Novinka od světově uznávaného českého studia Amanita Design byla představena na letošním Future Games Show, kde byl k vidění minutový trailer. V originálně ztvárněném animovaném světě si zahrajeme za mladíka Felixe, který se dostane do křížku s orwellovsky řízenou státní správou, která chce pomocí tzv. absolutního tónu ovládnout celé město.

Na hráče tak bude čekat celá řada hádenek, útěků, a jak už je u tohoto studia zvykem, spoustou hravých herních mechanismů využívajících všechny lidské smysly.

Datum vydání: zatím neznámé
Platformy: PC, počítá se i s konzolemi

Česká hra od Amanita Design Phonopolis

6) Spider-Man Remastered

Jedna z nejúspěšnějších konzolových her minulé dekády míří na PC a to ve slušivém grafickém kabátku a speciálně upraveným ovládáním tak, aby byl zážitek na PC co nejpříjemnější. Remasterované verze se dočkáme už 12. srpna 2022. Rok na to bude následovat pokračování Spider-Man Miles Morales Remastered.

Datum vydání: 12. srpna 2022
Platformy: PC

Spider-man Remastered na PC

Nejlepší hry PS State of Play 2022

  1. The Callisto Protocol
  2. Stray
  3. Final Fantasy XVI - Awakening
  4. Street Fighter 6
  5. Phonopolis
  6. Spider-Man Remastered

Přečtěte si o novinkách ze světa Arkham City.

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.