Vše, co víme o Diablu IV

Martin Bizoň
02. 06. 2023 16:00
Vše, co víme o Diablu IV

Legendární série Diablo od studia Blizzard se již za pár dní dočká čtvrtého dílu. Na toto akční RPG netrpělivě čeká spoustu fanoušků po celém světě, tak si pojďme těsně před vydáním povědět vše, co doposud o novém díle Diabla víme. Dibalo IV vychází již 6. června a hry se dokonce dočkají i hráči na old-gen konzolích.

Obsah článku

Diablo IV – Příběh

Příběh čtvrtého Diabla se odehrává desítky let po datadisku Diabla 3: Reaper of Souls. Hráče zavede do světa Sanctuary, kam byla povolána i Lilith, královna sukubů a dcera démona Mephista. Co královna na hráče chystá ale zjistíme až po vydání hry. Příběhová kampaň bude rozdělena do prologu a pěti aktových lokací.

Diablo IV – Postavy

V Diablu IV bude na výběr rovnou 5 hratelných postav. Barbar – mistr boje na blízko, Rogue - mrštný zabiják, Čaroděj – mistr magie a okultních sil, Nekromancer - pán nemrtvých a nakonec Druid - všestranný hrdina využívající sílu větru a blesku. Postavy si hráči budou moci libovolně upravit stejně jako v předchozích dílech.

Diablo IV – Herní Svět

Jak už jsme psali výše, v novém Diablu prozkoumáte 5 vzájemně odlišných lokací – od lesnatých plání přes suché pouště až po zasněžené hory. Ve hře navíc bude i přes 150 různých dungeonů, přičemž by většina z nich měla být generována náhodně.

Diablo IV – Herní módy

Čtvrté Diablo bude obsahovat multiplayer ve formě kooperativního režimu. Ten budete moc využít i lokálně. Během svých výprav budete narážet na ostatní hráče, kterým můžete pomoci v plnění úkolu. Hra bude dále obsahovat i PVP režim, kde změříte síly s ostatními hráči a počítat můžete i s podporou cross-playe a cross-progression.

Diablo IV prostředí

Diablo IV - Endgame obsah a sezóny

Obtížnost bude po dohrání základní kampaně zvyšována podle takzvaných World Tiers. S přechodem na vyšší tier pak přichází lepší výbava, ale i mnohem silnější nepřátelé. Zároveň bude Diablo IV obsahovat i systém sezón, přičemž první sezóna startuje s ohledem na dohrání kampaně v průběhu července. S první sezónou bude k dispozici rovnou i season pass. Právě prostřednictvím sezón bude do hry pravidelně přidáván nový obsah.

Diablo IV – Platformy a datum vydání

Diablo IV vychází na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 a Xbox One a Xbox Series již 6. června 2023. Majitelé Deluxe a Ultimate edice však mohou hrát hru s několikadenním přednostním přístupem.

O čtvrtém dílu Diabla mluvíme i v našemherním pořadu Glitch.

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.