Stojí FOR GAMES 2023 za návštěvu?

Vojtěch Mišura
20. 10. 2023 18:00
Stojí FOR GAMES 2023 za návštěvu?

Letos jsme se dočkali už 11. ročníku FOR GAMES - herního veletrhu, který slibuje atraktivní expozice, esportové turnaje nebo prodej merche a herního příslušenství. Alespoň tedy podle letáku...
Jaká je ale realita a vyplatí se největší pražský veletrh vůbec ještě navštívit? Podívejte se na naše bezprostřední dojmy.

Obsah článku

Hala FOR GAMES zela v pátek prázdnotou

Jestli loňské jubilejní FOR GAMES vypadalo docela optimisticky a zdálo se, že po koronaviru se veletrhu postupně vrátí jeho stará sláva, letošní ročník dokazuje, že tak rychle to rozhodně nebude. Od předpandemických let se výstava scvrkla více než o polovinu. Vystavovatelé ani vývojáři se v současnosti zkrátka nehrnou do pořádání offline eventů a pražský veletrh na to letos tvrdě doplatil.

Naproti tomu paralelně probíhající výstavy (které jsou zahrnuty v ceně lístku) FOR KIDS, FOR MODEL A CREATIVE a FOR BEAUTY s obsazeností plochy ani s návštěvností problém rozhodně nemají.

Hala 3 na FOR GAMES zeje prázdnotou

Co je tedy reálně k zahrání a k vidění?

Největší stánek představilo Lenovo, které nabízí 10 nadupaných PC s možností zahrát si třeba turnaj ve Fortnite. Naproti stojí stánek Gamlery, který nabízí sběratelské figurky, hrací karty a další doprovodný merch jako jsou hrnky nebo podložky pod myš. Nechybí ani tradiční stánek Nintenda, který je však už několik let naprosto totožný - zahrajete si Splatoon 3, novou Zeldu, zasoutěžíte si s přáteli v Nintendo Switch Sports nebo si zatancujete v Everybody Switch. Klasika.

Co naopak zůstalo bohatě zastoupené, je nabídka nejrůznějších energy drinků, rychlého občerstvení nebo třeba pizzy zdarma. Nakoupit můžete také Mystery boxy, trička, placky a dokonce si nechat udělat dočasné tetování.

Patrně nejvýstižněji celou výstavu chrakterizuje nápis na rohovém stánku s příznačným názvem FIFA 23 and Retro Games. O moc víc totiž letos nedostanete. Dokonce tu není k zahrání ani nejnovější EA SPORTS FC 24 nebo NHL 24...

Hlavní esportová stage na FOR GAMES 2023

Program nabídne finále esportů i panelové diskuze o gamingu

Více než samotní vystavovatelé má šanci zaujmout spíše doprovodný program, který v pátek nabídl třeba 1v1 Turnaje ve Valorantu nebo možnost zahrát si 5v5 LoL s návštěvníky veletrhu

V sobotu se můžeme těšit na finále turnaje Age of Empires, 5v5 Valorant s RattieRebecca, rozhovor s Honzajem a Atremis nebo na zajímavou panelovou diskuzi s názvem "Práce v gamingu", kde promluví Michal z Poggers nebo Dominik z Indianu).

Stojí tedy FOR GAMES za návštěvu?

Abychom ale odpověděli na úvodní otázku - pokud jdete vyloženě kvůli hraní, tak se letos návštěva nevyplatí (jestli jste tedy nedostali vstupenku zdarma nebo místo školy).
Na druhou stranu, pokud vás zajímá doprovodný program a rádi se podívate na další probíhající výstavy, které toho nabízí nepoměrně více - výprodeje deskových her, LEGO sety nebo nespočet beauty stánků - návštěva výstaviště má v takovém případě smysl. K vidění je toho dost, jen hráčská sekce byla letos bohužel ještě o fous chudší než minule.

Přečtěte si případně i o Gamescomu 2022.

Štítky: Gamescom

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Michal Růžička

Jo, letos to byla fakt slabota. Ale aspoň jsem nakoupil deskovky se slevou a v jiných halách se děti docela slušně vyblbly.

23. října 2023 22:42
* Povinné položky