Xbox Live Gold březen 2023 nabídne strategii z 2. světové a hororovou pixelovku

VM
03. 03. 2023 13:58
Xbox Live Gold březen 2023 nabídne strategii z 2. světové a hororovou pixelovku

Na Xbox Live Gold jsou od 1. března dostupné 3 nové hry zdarma, a přestože už tradičně nenabídnou žádné velké AAA tituly, ze kterých bychom se vyloženě posadili na zadek, i tak se vždy najde alespoň jedna zajímavá hra, která stojí za pozornost.

Březen je zasvěcený strategiím a pixelovkám.

Obsah článku

V nabídce je například Sudden Strike 4 v kompletní edici, která vás zavede na rozbombardovaná bitevní pole 2. světové války nebo survival pixelový horor Lamentum.

Xbox Live hry zdarma březen 2023:

  • Sudden Strike 4: Complete Collection (2017)
  • Lamentum (2021)
  • Truberbrook (2019)

1) Sudden Strike 4: Complete Collection (2017)

Válečná strategie zaujme precizní grafikou a promakaným fyzikálním modelem, díky kterému se na hru parádně dívá. Horší je to bohužel se samotným jádrem každé strategie - taktickými možnostmi, které v tomto případě nejsou zrovna bohaté.

Zamrzí také hloupá AL, kvůli které se vaše jednotky v bitvě budou chovat chaoticky a z bitev se tak místo promyšlených bojů snadno stane arkádová klikačka, která potěší jen příležitostné hráče žánru.

2) Lamentum (2021)

Pixelový survival horor Lamentum je vskutku kouzelný počin, který mohl vyjít klidně před třiceti lety a nikdo by si nevšiml změny. Vypráví příběh mladého anglického aristokrata Viktora, který usiluje o záchranu života své na smrt nemocné snoubenky Alissy. A pro tu šanci je připravený smlouvat i s ďáblem…

Atmosféra hry se inspiruje klasikami jako je Resident Evil a silný příběh lásky a obětování přidává pomyslnou korunu této zábavné retro survivolové hororovce.

3) Truberbrook (2019)

Do třetice je v březnovém Xbox Live Gold k dispozici adventura Truberbrook. Jde o tzv. click and point adventuru. Vše, co budete chtít udělat, tedy vyřešite kliknutím na dané místo nebo předmět, se kterým následně bude vaše postava interagovat. Ve hře je takových možností opravdu velká spousta a vývojáři si vyhráli s všelijakými detaily podobně jako to známe například z české legendy Polda.

Hra se odehrává v nevšedním prostředí něměckého maloměsta 60. let minulého století. Jde především o hru pro věrné fanoušky dnes již opomíjenému žánru, který si novou adventuru nenechají ujít.

Pokud ještě nemáte své členství v Xboxu, pořiďte si box Live Gold předplatné, aby vám žádé Xbox Live Gold hry neunikly.
Xbox Live Gold hry zdarma budou dostupné od 1. března do 31. března 2023.

Pokud vás zajímá, jaké hry jsou aktuálně dostupné v rámci předplatného Xbox Game Pass, mrkněte na článek Jaké hry přibudou na Xbox Game Pass v březnu 2023?

Štítky: Xbox

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.