Harry Potter: Magic Awakened - Vytvořte si svého kouzelníka!

Vojtěch Mišura
11. 03. 2022 16:07
Harry Potter: Magic Awakened - Vytvořte si svého kouzelníka!

Hry z kouzelnického prostředí dokazují, že o značku Harry Potter je i po 11 letech od premiéry posledního filmu obrovský zájem. Exkluzivním distributorem pro HP hry je už nějakou dobu vydavatelství Portkey Games.

Po úspěšné mobilní adventuře Harry Potter: Hogwarts Mystery a už ne tak zdařilé Wizards Unite, tak do třetice přichází Harry Potter: Magic Awakened.

Obsah článku

Hned na úvod je třeba říct, že nejde o žádnou novinku. Hra si odbyla svou premiéru už v roce 2021, ale teprve nyní se tvůrci rozhodli i pro evropské vydání. A není divu, nejnovější kouzelnické dobrodružství slavilo v Asii obrovský úspěch. V Číně hra dokonce několik měsíců dominovala v prodejnosti mobilních her. Vývojáři navíc získali dostatek času na vychytání největších much (např. v podobě přebujelého systému mikro-transakcí) a na západ tak zamíří o poznání vybroušenější a komplexnější herní titul.

Harry Potter RPG a karetní hra v jednom

Hratelnost je založená na zajímavé kombinaci MMORPG prvků a karetního real-time soubojového systému. Spolu s ostatními studenty budete moci prozkoumávat do detailu propracované prostředí bradavické školy plné tajuplných koridorů, rozlehlých síní, a také školní pozemky okolo hradu se skleníky, jezerem a Zapovězeným lesem.
Podobně jako v Hogwarts Mystery budete každý den navštěvovat hodiny rozličných kouzelnických předmětů - od přeměňování, lektvarů, kouzelných formulí, po obranu proti černé magii. Zábava je také vytvořit si svého kouzelníka včetně oblečení jako je klobouk, hábit nebo pyžamo Harry Potter. 

Vytvořte si svého kouzelníka!

  • Vyber pohlaví (kouzelník/čarodějka).
  • Uprav si svou tvář: tón kůže, možnosti úpravy obličeje a doplňků (pihy, brýle).
  • Zvol barvu vlasů (8 možností), účesu (4 možnosti), a make-upu (4 možnosti).
  • Vyber si šálu a kabát.
  • Zvol jméno svého charakteru.

Úprava hlavní postavy ve hře Harry Potter Magic Awakened

Harry Potter soubojový systém v kartách

Své kouzelnické schopnosti si procvičíte v duelech s ostatními spolužáky ve formě kouzelnických soubojů 1v1 nebo 2v2. A právě zde se vám budou hodit nasbírané karty, kterých by ve hře mělo zhruba kolem stovky.

Typy karet Harry Potter:

Karty jsou řazeny podle vzácnosti: Legendární, epické, vzácné a běžné a také podle typů: Kouzla a vyvolávací karty (kouzelnická zvířata). Svůj balíček si dále sestavujete z tzv. Kompanionů (asistující postavy) a Ozvěn (herní strategie). Jednotlivé karty se odemykají tím, jak postupujete příběhem a plníte jednotlivé úkoly.

Příběh Harry Potter 10 let od pádu Voldemorta

Příběh hry se odehrává 10 let po událostech hlavní série. Oficiální Harry Potter díly tedy ve hře nenajdeme. V Bradavicích tak potkáte spoustu starých známých včele s ředitelkou McGonagallovou, sympatickým bradavickým šafářem Rubeusem Hagridem (kterému už tedy bude dobrých 80 let), nebo dokonce Lenkou Láskorádovou!

Sami se ocitnete v kůži čerstvého prváka, kterého si budete moci vytvořit podle vlastních představ - od vzhledu, oblečení, po výběr "domácího" mazlíčka a hůlky. Nejdůležitější rozhodnutí se ale samozřejmě bude týkat výběru samotné koleje. Možnosti jsou tu skutečně široké a hráč se tak do role čarodějnického učně bude moci dokonale vžít.

Famfrpál ve hře Harry Potter Magic Awakened

Famfrpál, Školní pohár a Vánoční ples

Harry Potter: Magic Awakened fanouškům vychází vstříc v mnoha ohledech, a tak nebudou chybět ani oblíbené zápasy ve famfrpálu, soutěžení o školní pohár nebo Haloweenská hostina a Vánoční ples. Pokud jste si někdy přáli na vlastní kůži prožít rok v Bradavicích, zdá se, že díky Magic Awakened k tomu budete mít opravdu blízko. A to vše v pěkném grafickém kabátku, který kombinuje evropskou a klasickou anime ilustraci.

Mínusem může být to, že stejně jako v připravovévém “velkém” RPG ze světa HP - Harry Potter: Hogwarts Legacy se na tvorbě nepodílí autorka J.K. Rowlingová. I tak se ale podle všeho můžeme těšit na epickou mobilní gamesku se zábavným soubojovým systétem a sympatickým prostředím. Navíc nás od Portkey Games velmi pravděpodobně čekají další díly Harry Potter her. Minimálně za nás jde tedy rozhodně o jednu z nejočekávanějších mobilních her letošního roku!

A pokud se už hry nemůžete čekat a rádi byste si zahráli jinou očekávanou pecku, podívejte se na 10 nejočekávanějších her v roce 2022.

Příčná ulice ve hře Magic Awakened

Štítky: Slevy

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

houdek442

To mě, bohužel, moc neláká. :/

30. dubna 2022 08:45
* Povinné položky

Honza

Už se na hru moc těším. Na Harry Potterovi jsem vyrůstal, a dnes na všechny díly opakovaně koukám se synem.

24. dubna 2022 20:17
* Povinné položky