Seriál Percy Jackson a Olympané - herci, příběh, postavy

Vojtěch Mišura
21. 08. 2023 19:00
Seriál Percy Jackson a Olympané - herci, příběh, postavy

Seriál o polobohovi Percym Jacksonovi odstartoval na Disney+ 20. prosince 2023. Značka se po celém světě proslavila díky románům amerického spisovatele Ricka Riordana, který na tvorbě seriálu úzce spolupracuje. Spletitý příběh kombinuje antickou mytologii s prostředím současných Spojených států. Podaří se úspěšnou sérii adaptovat na televizní obrazovky?

Obsah článku

Seriál Percy Jackson a Olympané na Disney+

Nový seriál na Disney+ není prvním pokusem o televizní zpracování Percyho Jacksona. Fanoušci knih si určitě vzpomenou na filmy Percy Jackson a Zloděj blesku (2010) a Percy Jackson a Moře nestvůr (2013). Režiséru Chrisu Colombusovi se tehdy nepodařilo navázat na fenomenální úspěch prvních dvou Harry Potterů a celý projekt musel po kasovním fiasku skončit.

Na plnohodnotné zpracování si tak Percy Jackson musel počkat dalšcíh 10 let. Disney+ koupilo práva v roce 2019, a po návázání spolupráce s Rickem Riordanem, mohlo v roce 2022 začít natáčení. Tentokrát ale vše vypadá nadějněji. Režie se ujal například James Bobin, který má za sebou úspěšné televizní zkušenosti z rodinného fantasy seriálu Benediktova tajemná společnost (2021). 

Seriál Percy Jackson obsazení

Percy Jackson na Disney+ Příběh

Nový Percy Jackson se snaží vyhnout chybám původního filmového zpracování, kde tvůrci vynechaly klíčové okamžiky a postavy z knih. Díky dohledu autora se příběh bude mnohem přísněji držet předlohy.

To je zjevné už z prvních trailerů, kde jako hlavní záporák vystupuje bůh války Arés, který byl z původních filmů úplně vyškrnut. Mnohem více času také strávíme v Táboru polokrevných, který slouží jako základna a výchozí bod pro dobrodružné cesty hlavního tria - Percyho, Annabeth a Grovera.

Seriál Percy Jackson Disney Plus herci

Hlavního hrdinu Percyho si zahraje hvězda scifi filmu Projekt Adam - Walker Scobell. Ústřední trio doplní Leah Jeffries jako Annabeth Chase a Aryan Simhadri jako Grover Underwood. Řecké bohy si zahrají herci Glynn Turman (Charon), Lance Reddick (Zeus), Toby Stephens jako Poseidon nebo Lin-Manuel Miranda jako Hermes.

Percy Jackson and the Olympians herci/obsazení

 • Walker Scobell - Percy Jackson
 • Leah Jeffries - Annabeth Chase
 • Aryan Simhadri - Grover Underwood
 • Lance Reddick - Zeus
 • Jason Mantzoukas - Dionysus
 • Jessica Parker Kennedy - Medusa
 • Adam Copeland - Ares

Seriál Percy Jackson obsazení

Percy Jackson Disney hodnocení série na ČSFD a IMDB

Nový fantasy seriál je zatím českými i zahraničními diváky hodnocen nadprůměrně. Zajímavý je ale rozdíl v hodnocení českých a amerických diváků. Zatímco na databázi IMDB má seriál slušných 75%, česká databáze filmů a seriálů ČSFD hodnotí Percyho "pouhými" 68%. Na hodnocení seriálu se také ukazuje, že jde o tzv. love-hate titul, který sklízí buď zcela nadšené recenze s plným počtem bodů, ale také vysoké procento hodnocení s jednou hvězdičkou.

Zastánci seriálu oceňují věrnost knižní předloze, sympatické herce v hlavních rolích a podíl Ricka Riordana na produkci i scénáři. Odpůrci si stěžují na nevyvážené tempo, poměrně ploché dialogy a nepříliš originální zápletku, která se nijak zvlášť nevymyká jiným young adult fantasy dílům.

Rozdíl v hodnocení českých a amerických fanoušků může také spočívat v jisté amerikanizaci starých řeckých bájí, kde řečtí bohové ztrácí evropskou poetiku a stávají se z nich postavičky jako vystřižené z akčních amerických filmů s cool ohozem a zlatým sídlem na vrcholu Empire State Building v New Yorku. 

Percy Jackson Datum premiéry Disney+

První dva díly byly odvysílány 20. prosince 2023. Následně každý týden přibude vždy jedna nová epizoda. První sezóna bude mít 8 epizod. Natáčení případné 2. série bude záviset na přijetí fanoušků.

Percy Jackson seriál Disney+ díly

 1. Omylem vaporizuju svou učitelku matematiky
 2. Stanu se nejvyšším vládcem toalet
 3. Navštívíme říši zahradních trpaslíků
 4. Můj smrtelný pád
 5. A God Buis Us Cheeseburgers
 6. We Take a Zebra to Vegas
 7. We Find Out the Truth, Sort Of
 8. The Prophecy Comes True

Seriál Percy Jackson nový trailer na Disney+

A pokud máte rádi Indiana Jonese, přečtěte si o pátém dílu série.

Štítky: Netflix

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.