Seriál Percy Jackson a Olympané - příběh, postavy, obsazení

Vojtěch Mišura
21. 08. 2023 19:00
Seriál Percy Jackson a Olympané - příběh, postavy, obsazení

Seriál o polobohovi Percym Jacksonovi odstartuje na Disney+ 20. prosince 2023. Značka se po celém světě proslavila díky románům amerického spisovatele Ricka Riordana, který na tvorbě seriálu úzce spolupracuje. Spletitý příběh kombinuje antickou mytologii s prostředím současných Spojených států. Podaří se úspěšnou sérii adaptovat na televizní obrazovky?

Obsah článku

Seriál Percy Jackson a Olympané na Disney+

Nový seriál na Disney+ není prvním pokusem o televizní zpracování Percyho Jacksona. Fanoušci knih si určitě vzpomenou na filmy Percy Jackson a Zloděj blesku (2010) a Percy Jackson a Moře nestvůr (2013). Režiséru Chrisu Colombusovi se tehdy nepodařilo navázat na fenomenální úspěch prvních dvou Harry Potterů a celý projekt musel po kasovním fiasku skončit.

Na plnohodnotné zpracování si tak Percy Jackson musel počkat dalšcíh 10 let. Disney+ koupilo práva v roce 2019, a po návázání spolupráce s Rickem Riordanem, mohlo v roce 2022 začít natáčení.

Seriál Percy Jackson obsazení

Percy Jackson na Disney+ Příběh

Nový Percy Jackson se snaží vyhnout chybám původního filmového zpracování, kde tvůrci vynechaly klíčové okamžiky a postavy z knih. Díky dohledu autora se příběh bude mnohem přísněji držet předlohy.

To je zjevné už z prvních trailerů, kde jako hlavní záporák vystupuje bůh války Arés, který byl z původních filmů úplně vyškrnut. Mnohem více času také strávíme v Táboru polokrevných, který slouží jako základna a výchozí bod pro dobrodružné cesty hlavního tria - Percyho, Annabeth a Grovera.

Percy Jackson a Olympané Datum premiéry

První dva díly uvidíme už 20. prosince 2023. Následně každý týden přibude vždy jedna nová epizoda. První sezóna bude mít 8 epizod. Natáčení případné 2. série bude záviset na přijetí fanoušků.

Seriál Percy Jackson obsazení

Seriál Percy Jackson and the Olympians herci

Hlavního hrdinu Percyho si zahraje hvězda scifi filmu Projekt Adam - Walker Scobell. Hlavní trio doplní Leah Jeffries jako Annabeth Chase a Aryan Simhadri jako Grover Underwood. Řecké bohy si zahrají herci Glynn Turman (Charon), Lance Reddick (Zeus), Toby Stephens jako Poseidon nebo Lin-Manuel Miranda jako Hermes.

Percy Jackson and the Olympians herci/obsazení

  • Walker Scobell - Percy Jackson
  • Leah Jeffries - Annabeth Chase
  • Aryan Simhadri - Grover Underwood
  • Lance Reddick - Zeus
  • Jason Mantzoukas - Dionysus
  • Jessica Parker Kennedy - Medusa
  • Adam Copeland - Ares

Percy Jackson nový trailer na Disney+

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

Zatím je tu ticho. Prolomte ho jako první.