5 nejočekávanějších her, které vychází v prosinci 2021

Vojtěch Mišura
13. 12. 2021 10:38
5 nejočekávanějších her, které vychází v prosinci 2021

Pandemie letos zavinila ne jedno odložení těch nejočekávanějších her a už teď je jasné, že do konce roku už nedojde k žádnému velkému dohánění restů. Týká se to třeba Dying Light 2 Stay Human, na kterou jsme se v prosinci nemálo těšili, nakonec ale bylo její vydání odsunuto až na únor 2022.

Obsah článku

1) Halo Infinite

Nejnovější přírůstek do legendární série je jedním z příkladů neustále odkládané hry, která si premiéru nakonec odbyla více než rok po plánovaném uvedení. V listopadu 2021 jsme se tak konečně dočkali free multiplayerové verze a 8. prosince 2021 světlo světa spatřila placená kampaňová část. Abychom ale byli fér, v tomto případě se čekání rozhodně vyplatilo. Po kritice, která se na hru snesla po uvedení prvních ukázek (vzpomeňme na polygonového Craiga, ze kterého si komunita dělala srandu několik týdnů), se hra neuvěřitelně posunula. V recenzích sklízí Halo Infinite samé kladné body: Vortex udělil hře 9 z 10, Doupě ohodnotilo hru solidní 8, nejkritičtější verdikt si Infinite odneslo od Indian-tv, který hře vyčetl především nedostatky v grafice a opakující se souboje. I tak to ale stačilo na slušných 7 z 10. Xbox si je kvalitou své vlajkové lodě jistý a neváhá na její podporu rozjet masivní mediální kampaň, což je pro hráče jen dobře. Kompletní hra je totiž k dostátní spolu s měsíčním Xbox Game Pass za pouhých 256 Kč za měsíc, což je proti “plné pálce” 1699 Kč už opravdu slušná úspora.

Herní ovladač.

2) Chorus

Akčních stříleček, kde je navíc třeba sejmout nějakého toho “šmejda z vesmíru”, není nikdy dost a Chorus v tomto ohledu rozhodně nikoho nezklame. Spolu s hlavní hrdinkou Narou a její vesmírnou lodí Forsaken, která vám bude zároveň nejlepším přítelem, se prostřílíte otevřeným vesmírem skrze haldu nepřátel a velkolepých boss-fightů. To vše v tísnivé atmosféře právě zuřící intergalaktické války. Akce tady rozhodně převažuje nad příběhem, který je podle dostupných recenzí asi největší slabinou hry. Na druhou stranu v tomto žánru těžko můžeme očekávat epickou space operu ve stylu Hvězdných válek. Chorus určitě patří mezi nejlepší prosinocové hry a pokud jste fanouškem otevřených vesmírných dobrodružství plných bezbřehé akce, asi není nad čím váhat. Hra vyšla 3. prosince 2021.

Herní ovladač.

3) Century: Age of Ashes

Dejme si od hard-core scifi na chvilku oddych a ponořme se do fantasy světa plného draků a temné magie. V této multiplayerové akci se vžijete do role jednoho z dračích jezdců a na hřbetě svého šupinatého mazlíčka se budete prohánět po bitevním poli. Připomíná vám to Eragona? Tak to jste na správné stopě. Vývojáři z francouzského nezávislého studia Playwing LTD slibovali svižnou hratelnost plnou vzdušných soubojů, přičemž inspirací jim byl mimo jiné i slavný bestseller amerického spisovatele Christophera Paoliniho. A vysoká očekávání byla alespoň podle prvních reakcí hráčů naplněna. Vybírat můžete mezi třemi herními režimy od 3v3, 6v6 po 6v6v6. Hratelné jsou zatím tři postavy, přičemž každá slibuje jiný styl boje. Od obranářského Wingdguarda, smrtonosného Naerdor Phantoma po lovce odměn a zkušeného pytláka Sward Maraudera. V nadcházejících měsících budou přidány další třídy a postavy, takže by hra měla být ještě zajímavější.

Herní ovladač.

4) Solar Ash

Originální skákačka odehrávající se v prostředí připomínající snové krajiny ze surrealistických obrazů vyšla 2. prosince a od té doby sklízí převážně kladné recenze. Ve hře se ocitnete v kůži biotické Rei, která se vypraví za záchranou svého domovského světa. Ten se pokouší pohltit temnota zvaná “Ultravoid”, která je nebezpečím pro celý vesmír. Vaším úkolem bude přežít všechny nástrahy a zachránit svůj neonový domov před pohlcením nicotou. Hra kombinuje prvky plošinovky a adventury, sází na jednoduché ovládání, originální výtvarné pojetí a zábavnou hratelnost.

Herní ovladač.

5) Among Us Console Edition

V roce 2020 se z Among Us stal obrovský hit, který si na Steamu vyzkoušel zahrát snad úplně každý. Tahle vesmírná variace na městečko Palermo je neuvěřitelně zábavná multiplayerová záležitost, kterou si nejlépe užijete s partou kamarádů. 14. prosince 2021 se hra konečně dočká také své konzolové premiéry.

Herní ovladač.

Pět nejočekávanějších her, které vychází v prosinci 2021

  1. Halo Infinite
  2. Chorus
  3. Century: Age of ashes
  4. Solar Ash
  5. Among Us Console Edition

Přečtěte si, jaké jsou nejočekávanější hry roku 2024.

Štítky: Xbox

Doporučené články

Diskuze

* Povinné položky

houdek442

Přiznám se, že jsem ještě ani jednu nehrál. :/

30. dubna 2022 08:40
* Povinné položky